C

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román C, odehrávající se na přelomu devatenáctého a dvacátého století, zachycuje nedlouhý život Serge Carrefaxe. Jeho otec je zapálený vynálezce-amatér a vede školu pro nedoslýchavé děti. Serge i jeho sestra Sophie stráví podivné dětství mezi fonografy, radiopřístroji a chemikáliemi. Z ní vyroste nadějná studentka chemie, v sedmnácti však spáchá sebevraždu. Serge nastoupí na začátku války k leteckému výcviku. Válečné hrůzy v něm na rozdíl od ostatních vzbuzují vzrušení a zájem, stejně jako drogy, na kterých si rychle vypěstuje závislost. Ani jeho život nekončí šťastně – nejedná se o sebevraždu, nejde o důsledky války: může za to láska. Sergův život sledujeme okem kamery, poznáme jej do nejmenších detailů a naprosto bez emocí, a odhalíme podivuhodné podhoubí opakujících se „zrcadlových“ motivů a ozvěn. Díky striktní objektivitě vypravěče získávají i docela běžné události přídech bizarnosti a chladné zvrácenosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92702/c-1kw-92702.jpg 3.729
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

C, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha C

Přidat komentář
učtese
06.03.2013

C v názvu pro mně znamená connection, spojení. Ať už jde o radiové vlny, nebo spojení muže a ženy. Obojí mělo v Sergově životě velký význam. Za poslechu radiových signálů Serge vyrůstal, při prvním spojení se ženou se zbavil své nemoci. Za války jako letecký pozorovatel, cítil strach a nebezpečí, až když se mu rozbila vysílačka a přišel o spojení. Po válce pak pracoval pro ministersvo spojů.
V Egyptě, kde se jeho osud završil při spojení se ženou, kterou zde potkal. Jo a ještě je tu návštěva spiritistické seance v bohémské části Sergova života.(Spojení s mrtvými) Kniha se odvíjí jako film ( jako pěkný nezávislý film), vše sledujeme zpovzdálí a hodně důrazu je kladeno na vystižení atmosféry místa, kde se právě děj odehrává. Několikrát mě při čtení zaujala taková drobnost a to jméno hlavního hrdiny, totiž používání stejného tvaru "Serge" pro čtvrtý i první pád.(Neviděli jste Serge? "Tady jsem", řekl Serge.)
Co se mě týče, Serge na té lodi nezemřel. Z horečky se dostal a žil šťastně až do ... do druhý světový.

2