Bytosti přírody: Setkání s přáteli člověka

Bytosti přírody: Setkání s přáteli člověka obálka knihy
Mé hodnocení:

Přírodní bytosti hrají podle autorky důležitou roli v našem životním prostoru. Lidem pomáhají vnímat energii stromů, dosáhnout vyššího stavu vědomí, očistit lidskou auru, uvědomit si některé malichernosti, které řešíme v každodenním životě, vnímat intenzivněji barvy a vůně přírody a více se zajímat o ochranu životního prostředí. V existenci přírodních bytostí ani nemusí čtenář uvěřit, i přes to kniha učí vnímat, co nás obklopuje, pozorovat přírodu a pečovat o ni s větší úctou. Po přečtení mnozí dospějí k vědomějšímu a pečlivějšímu zacházení se vším, co žije a roste a návštěva lesů, vodopádu či vodních toků už nikdy nebude jako dříve...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403480/bytosti-prirody-setkani-s-prateli-c-8kN-403480.jpg 4.457
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Kazda

Naturwesen. Begegnung mit Freunden des Menschen, 1994

Kniha Bytosti přírody: Setkání s přáteli člověka

knihyKeMne

Moc ráda bych hodnotila lépe, ale... Autorka se zmiňuje jen o zlomku bytostí, tedy o těch, s kterými komunikuje nejčastěji nebo jejichž poselství bylo nejzávažnější. Nabízí i způsob, jak ke komunikaci může dospět každý z nás, jenže po přečtení nějak nevím, jestli o to ještě stojím. Z poselství bytostí vane naléhavost, člověk dostane takový zahanbující pocit z toho, jak se k přírodě chováme. I když to autorka myslela dobře a ty problémy jsou jistě aktuální, nechci číst o tom, jak bytosti houfně vymírají nebo opouštějí planetu kvůli člověku. Nechci číst o tom, že je většina člověčích myšlenek bolí a že před nimi nemají kam utéct. Je to příliš bolestivé a depresivní téma, aspoň pro mě. Bohužel.

P.S. Vygooglete si pana manžela autorky, zmiňovaného v knize. Neskutečně sluníčkový roztomilý člověk.

DreamerX9
24.09.2020

Překrásná kniha o úctě k přírodě a ke všem kouzelným bytostem. Pokud chcete pohádku co vás zachumlá do zeleného kouzla elfů je tato kniha ta pravá a moudrá volba :)

Ivka82
12.06.2020

To byla jedním slovem krása :)

Kamcatak
03.05.2020

Toto je má 200. přečtená kniha zde na Databázi, a nemohla bych si přát lepší titul na této milníkové pozici. Ať sem napíšu cokoliv, nedokáže to vystihnout pocity, které jsem prožívala během čtení nebo obohacení, které mi přečtení dalo.
Od knihy jsem očekávala především představení vybraných bytostí, kdo jsou, proč jsou a možná i to, jak se s nimi mohu setkat já. Ale kniha mi dala mnohem víc. Je psána s velikou láskou a pokorou ke všemu živému a k naší planetě a to stejné i předává dál čtenáři.

Kéž co nejvíce lidí otevře své vnitřní oči a svá srdce nejen těmto bytostem, ale celé přírodě a vlastně i sobě samému a jeden druhému. Protože prostě láska je nejvíc a je to to hlavní a jediné co potřebujeme.
Děkuji.

knizninadsenec
07.11.2019

Kniha je prostě skvělá, ať na vás bude pusobit jako pohádka nebo ne, hodně naučí. Promlouvá do duše. Mne osobně se velmi líbila a jsem ráda, že někdo vidí ve světě to, co autorka. Dle mne je něco víc a ona to tak krásně popisuje. Tuto knihu by si měl přečíst každý a lidé si pak možná budou více všímat všeho kolem sebe a více si vážit přírody a všeho s ní spojeného.

whack
09.01.2019

Považovať túto knihu za ekologickú rozprávku, alebo snahu o eko-spiritualisticky-duchovné osvietenie? V tejto knihe autorka jasne píše, že bytosti, ktoré popisuje, nie sú žiadnymi duchmi hôr a prírody, ale sú to skutočné žijúce tvory, ktoré samozrejme nevidí len tak hocikto. Nedajú sa preto tieto bytosti brať alegoricky. Čo sa mňa týka, kľudne ich budem v lese hľadať aj naďalej, a z neúspechu nebudem ani trochu sklamaný, pretože ak nenájdem ich, vždy tam je "aspoň" ten duch hôr a prírody. Nech si to zoberie každý ako chce. A ak na to niekto neverí, brať túto knihu ako ekologickú rozprávku tiež nie je hriech. Takže tri v jednom.

Květ
30.12.2018

Vyprávění o elfech, dévách stromů, vodních žínkách... o setkání s nimi a o jejich vzkazech nám lidem. Tak trochu pohádková knížka s jasným poselstvím, neničme přírodu, chraňme ji, přistupujme k ní s láskou a vděčností.

ditul
31.05.2018

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Autorka krásně popisuje postavy i jak žijí. Bohužel díky nám a našemu postoji k přírodě tyto bytosti mizí.. I přesto mi stále něco v příběhu chybělo.