Být ženou

Být ženou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239031/byt-zenou-239031.jpg 4 7 2

Smysl a význam těla? Kdo vůbec myslí na takové věci! Jako zaměstnané ženy si sotva najdeme čas, abychom se soustředily na spletitosti svých (velmi komplikovaných!) duchovních cest, a už vůbec ne na otázku, proč nás Bůh stvořil s tímto konkrétním tělem. Spíše si vystačíme s minimálními nebo udržovacími dávkami – dopřejeme si právě tak akorát citové a duchovní potravy, abychom zvládly každý další den. Avšak úplně v nitru cítíme hlubší touhu. Chceme vědět, že v životě jde o víc než o zvládání deseti hromad prádla, opravování domácích úkolů nebo hledání toho „pravého“ na internetové seznamce. Tu a tam unikne z našeho srdce naléhavé volání a odvážíme se zeptat: „Kdo vlastně jsem?“ Pokud jste si někdy tuto otázku položily, nejste samy! Matky, které vypravily své poslední dítě na vysokou školu, vdovy, co se cítí být vyloučeny ze života, i svobodné pracující ženy, svírané otupující rutinou každodenního života, všechny vstoupily do stejné otázky. Díky poznání papeže Jana Pavla II. a jeho teologii těla se můžeme jako ženy s touto otázkou vyrovnat s novou silou a elánem. Můžeme odhalit ženského ducha a objevit jeho význam pro cestu každé ženy a definitivně odpovědět na otázku: „Kdo vlastně jsem?“ (z aurtorčina úvodu knihy) Katrina J. Zenová je spoluzakladatelkou hnutí „Women of the Third Millenium“ – Ženy třetího tisíciletí (www.wttm.org) a zakládající koordinátorkou Centra pro teologii těla a kulturu Jana Pavla II. v diecézi Phoenix. Oblíbená přednášející na duchovních obnovách, autorka knih The Body Reveals God: A Guided Study of Pope John Paul II’s Theology of the Body (Tělo zjevuje Boha: Průvodce po teologii těla Jana Pavla II.) a Když život nejde podle tvých představ. Katrina je zapálená turistka, nadšená tanečnice tanga a šťastná matka svého mladého syna Michaela.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Discovering the feminine genius , 2010

Olsovcova
29.12.2018 5 z 5

Útlá, ale obsahově bohatá knížka, která shrnuje křesťanské vnímání krásy ženství. Myšlenkově vychází především z Teologie těla Jana Pavla II. a děl Edity Steinové.

lidunka1
09.02.2015 5 z 5

Tato knížka mi moc pomohla k tomu, abych měla radost, že jsem žena. Mluvila mi z duše.

Katrina J. Zeno
americká, 1961