Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 165

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

Samsullka
26.02.2018 5 z 5

Mno, při čtení této knihy jsem přejela v metru svou stanici. Tím je asi řečeno vše :-).

Nixa
25.02.2018 5 z 5

Tak tohle bylo tedy něco! Nic podobného jsem nikdy nečetla a musím říct, že už od prvních stránek jsem měla husí kůži a takový stísněný pocit. Úplně jsem si představovala jak asi musí Audra trpět. Kniha byla napínavá a velmi čtivá. Celou dobu jsem se modlila, aby to s dětmi dopadlo dobře a dostaly se k matce v pořádku. Řekla bych, že tohle byl přímo psychothriller, který se mi dostal opravdu hodně pod kůži.

Danago
15.02.2018 3 z 5

Nápad je zajímavý a i dost překvapivý, ale jinak to na mě bylo moc americké a podle mě zpracované dost průměrně. Bohužel já jsem napnutá nijak nebyla. Minulost hlavní hrdinky byla hodně předvídatelná . Ve mě ta knížka vůbec neprobouzela nějaké emoce. Všechno se vyřešilo nějak moc rychle a lehce. Připadalo mi, že tam něco docela důležitého pro děj nebylo dost vysvětleno.

Rodaw
15.02.2018 5 z 5

BYLY TADY, A UŽ NEJSOU
Za mě vynikající a špičkový thriller. Stránky ubíhaly velmi rychle a mě knížka čím dál tím víc naprosto a zcela pohlcovala.
Námět je velmi zajímavý, hra je rozehrána divoce a vražedně. Ani chviličku jsem se při čtení nenudila. Tohle je prostě brilantní záležitost a thriller, který je možná místy až hororem s velmi stísněnou atmosférou. Knížka určitě bude vyvolávat v lidech, kteří už dětí mají, VELMI nepříjemné pocity.
Doufám, že se v Česku dočkáme i dalších knih od tohoto pana autora, protože píše opravdu perfektně :-)
Ke konci knížka čím dál tím víc graduje - i když napínavá je celou dobu, což je super - jak jsem psala, já zde nenašla žádná hluchá nebo "vyplňovací" místa.
Nechci více prozrazovat, snad jen, že autor do toho zakomponoval i darkweb, což pro mě byla pomyslná třešnička na dortu, protože toto téma mě asi nikdy nepřestane děsit a svým způsobem zvráceně fascinovat - nejvíc strašidelné na tom je asi to, že prostě existuje a i teď v tuto chvíli na něm surfují zvrhlíci a psychopaté. To je prostě matematická jistota.
Díky za tento úžasný čtenářský zážitek a prožitek.
PS: V knížce mi "vadila" jen jedna věc - a to skrz to, že jsem pejskař a tyhle věci prostě nikdy nevidím ráda, ale to je spíš můj subjektivní "problém".
Vynikající záležitost! Doporučuji všem fanouškům thrilleru!

M100
10.02.2018 4 z 5

Kniha vás vtáhne do děje. Je svižná a napínavá. Audra si prošla v životě hodně a tak je silná a dobrá, že to nevzdává. Prostě
láska matky k dítěti je silnější než cokoliv ostatní.

terka95
08.02.2018 4 z 5

Čekala jsem, že mě kniha bude držet neustále v napětí a nebudu moci přestat číst.. to se bohužel stalo až na konci knihy, kdy jsem se od čtení nemohla odtrhnout a napětí vygradovalo do nejvyššího stupně. Jak už tu někdo psal, na 5 hvězd tomu ještě něco chybělo.. mně osobně se například nelíbila minulost Audry, naopak mě zaujalo zákulísí darknetu.

Šárka5875
03.02.2018 4 z 5

Pokud máte rádi napínavé příběhy, akční scény, ale také psychologické a emotivní čtení, potom vám tento thriller rozhodně doporučím. Postavy charakterizoval autor velmi uvěřitelně, pouze na konci jsem měla s Audrou maličko problém, protože z nervově zhroucené matky se najednou stala málem neohrožená žena, ale tak kdo ví, co se v matce pod tíhou takových okolností změní a co všechno se v ní dokáže vyburcovat. Asi každá matka, milující své děti, pro ně udělá možné i nemožné a vydoluje poslední zbytky sil, aby se bez úhony vrátily do bezpečí její náruče. Ovšem to byl jenom takový můj chvilkový pocit. Jinak za mě velké ANO této knize.

ddkk
28.01.2018 4 z 5

Určitě je to velmi slušná detektivka, akční, s atraktivní zápletkou. Ale nic úplně objevného.Je zřejmé, že najít úplně nové a neotřelé téma je čím dál těžší.

milunka21
24.01.2018 5 z 5

Perfektní. To vykreslení strachu a bezmoci. Úžasný thriller, který nedáte z ruky.

kristynao
17.01.2018

Od stavby příběhu, přes budování atmosféry a perfektní využití retrospektivních kapitol, až po brilantně vykreslené postavy - tato kniha je po všech stránkách zvládnutá zcela perfektně. Více slov netřeba, ode mě je to velké doporučení všem a k tomu samozřejmě zcela zasloužených 5 hvězdiček.

bookcase
16.01.2018 5 z 5

Emočně náročné, byla jsem v pokušení skočit rovnou do příběhu a vyřešit ho. Je šílené, čeho všeho jsou lidé pro peníze schopni udělat. Doporučuju.

škwor
13.01.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi, ale velmi rychle. Nicméně, na mě zde bylo příliš násilí a bylo to trošku přehnané, obzvlášť konec. Nebyla to detektivka, která by mě udržela v napětí, spíše kniha, kterou jsem si četla, když byl čas a byla zvědavá, jak to dopadne.

rodak
12.01.2018 4 z 5

K pěti hvězdám mi tam něco chybělo.nicméně příběh zajímavý a napínavý.

Illaa
07.01.2018 3 z 5

Kniha nenápadná, ale vcelku zajímavá. Nápad hodnotím velmi kladně, jen tam možná byly vyloženy karty na stůl příliš brzy. Závěr proto není o velkém nečekaném odhalení, ale spíše o akčních přestřelkách.

ITGIF
07.01.2018 2 z 5

2 hvězdičky, aby se neřeklo. Nejedná se o odpad, četlo se to dobře, nápad fajn, ale průměrnější už to být snad ani nemohlo. Všichni sme věděli, že to bude happy end, napětí to ve mě nevyvolalo ani náznakem, já nevím no.. 1 hvězdička za postavu Danny Lee a jeho příběh, kterej měl na můj vkus málo prostoru v průběhu..

hs777
27.12.2017 5 z 5

Hned za začátku víte, co se stalo, kdo v tom má prsty a po pár kapitolách je jasné i proč. A pak celý zbytek knihy v neuvěřitelném stresu čekáte, jestli pravda opravdu zvítězí.

ERIK 2
24.12.2017 5 z 5

Dnes na Štědrý den jsem dočetl tuto knihu.Mohu říct je psaná velice čtivě.No,je to kniha nad kterou budete asi kroutit hlavou,kdo nebo co je to za lidi,kteří mají na dveřích aut napsáno "POMÁHAT A CHRÁNIT"no jenom v dnešní době nevím osobně,co nebo koho vlastně mají chránit a zase jsme u toho pomáhat a chránit jenom ty bohatý.A o tom vám víc povypráví tato kniha.

JustWomen
15.12.2017 4 z 5

Zlý sen, mít děti a najednou tu nejsou ... a co s tím, když za tím jsou ti, co mají pomáhat a chránit? Trochu mi nesedl styl psaní, ale kniha určitě stojí za přečtení.

Jana77
07.12.2017 5 z 5

Thriller s nápadem. Špetka napětí, špetka psycha a máme tady knížku, která se rozhodně dá číst!

jajinka111
04.12.2017 5 z 5

Doporučuji, pěkně se čte.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972
2017  85%Byly tady, a už nejsou
2021  79%Najdu tě
2022  83%Dům pod jasany

Kniha Byly tady, a už nejsou je v