Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 165

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

Ctenar1202
18.05.2021 4 z 5

Tuhle knížku určitě doporučuji. Do děje mě vtáhla ihned a jen jsem četla s otevřenou pusou co vše je možné. Konec byl maličko jak já říkám, americký.

FoxFox
31.03.2021 3 z 5

Knize jsem bohužel musela ubrat hvězdičky, protože mě celou dobu neskutečně rozčilovalo vyšetřování, které se ubíralo pouze jedním směrem. Přišlo mi to to nerealistické, doufám, že ve skutečnosti by detektivové odvedli lepší práci. :)

Višnička
30.03.2021 5 z 5

Tak to byla jízda!! Poslední stránky teda úplně bez dechu, přeskakovala jsem slova, jen abych se co nejrychleji dozvěděla, jak to dopadne. Jinak knihu doporučuji, čtivá, napínavá a od autora si ráda přečtu další.

Allla9
17.03.2021 5 z 5

Další autor, který píše strhujícím způsobem.

boeink
12.03.2021 5 z 5

Výborný thriller!

čef
28.02.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se při čtení napětím zapotil, jako u této knihy. Příběh je přímo hororový, zejména závěr drastický. Boj ženy o své děti i se zbraní v ruce, co může být v tomto žánru přitažlivějšího? Autorka dovedla vystupňovat napětí skoro do poslední stránky a věru, těžko se od knihy odtrhává.

vladka321
22.02.2021 3 z 5

Knihu jsem si přečetla. Už její název byl děsivý a když jsem zjistila protagonisty nemohla jsem se odtrhnout. Přesto mi kniha tu tam přišla nedotažená, jinde zase příliš rozvláčná. Určité pasáže přetažené. Práce policie až moc okatě nepřesná a předpojatá. Nicméně příběh je to ve svém důsledku děsivý.

ajasin
31.01.2021 5 z 5

Ve svém žánru jedna z top knih.

Jirinamac
09.12.2020 5 z 5

Trošku mi tam chybělo dovyprávět i příběh vztahu s manželem a na konci bych někoho nevinného nenechala umřít. V knížce je hodně napětí a ke konci, už je to opravdu ,,na jedno nadechnutí,, Přistihla jsem se, že s napětím jsem zrychlila i rychlost čtení. :-)

Janaves
07.12.2020 5 z 5

Knihu jsem si v knihovně půjčila, že ji zkusím. Jsem ráda, že jsem to udělala. Super čtení, napínavé, moc dobře psané.

Jiparis
26.11.2020 5 z 5

Příběhy, kde obětí jsou děti obecně nemám ráda, ale musím připustit, že děj je velmi napínavý, vtáhne vás a nutí rychle dočíst.

bekule
04.11.2020 4 z 5

4,5
Výborný thriller který jsem přečetla za dva dny, jen trošku pokulhával závěr kde ještě zůstalo mnoho nevysvětleno. Obdivuhodný byl malý Sean , v případě Dannyho škoda že nedostal v příběhu více prostoru, je možné že autor měl původně v plánu pokračování.

Prateri
28.10.2020 5 z 5

Byly tady, a už nejsou - kde teda jsou? Když se jedná o děti, je to zlé, je zle, že nevíte, proč zmizely, proč se nikdo nesnaží pomoct, zdá se, že se všichni proti vám spikli. To je příběh Audry a jejích dětí. Příběh mě zaujal natolik, že mne ani nenapadlo hledat nemožnosti situací.
Ani nějaké pokračování bych nemusela mít, zase by se třeba vyskytly problémy, ať má Audra radši klid. Ale další román od pana Becka za výlohou našich knihkupectví by byl fajn.

heavy66
11.09.2020 4 z 5

Od začátku jasná inspirace Kingovým Desperation, demokraté z východního pobřeží přijíždějí do západní pouště, kde potkají velkého zlého republikánského vlka, pardon policajta! Šerif Whiteside jakoby Collie Entragianovi z oka vypadl. Pytel marjánky, měděný důl a Číňany Haylen taky oprásknul!
Zápletka se rozjede rychlostí motorky zástupkyně Collinsové, příběh je napínavý jak guma od trenýrek, ale když má téct krev, autorovi se zřejmě (na rozdíl od Mistra) dělá šoufl, a scéna zůstane bez pointy. Škoda! Dvakrát škoda, když autor v závěru rezignuje na logiku, a přinutí klíčové postavy dělat jednu pitomost za druhou, až do očekávaného dobrého konce, který v nejlepším utne!
Chci vědět, kam Audra z Silver Water odjela, chci vědět, co na to Patrick, chci vědět, jak to probíhalo v Summerline. Dělej, Stuarte, piš dvojku a neschovávej se za pseudonym!

Lída27
23.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha,napínavá od začátku až do konce.Přečtena za dva dny.

TerezaaBaarova
04.08.2020 3 z 5

Mám ke knize trochu výhrady, už od začátku víme, co stalo, proč, kdo a jak.
Ale jinak, řekla bych, podařené dílo.
Bezmocnost sálala celou knihou, napětí nechybělo i trocha střílečky byla, hodně krve a padouchové byli dopadeni.

Olous1
27.07.2020 5 z 5

Díky databázi knih se mi dostál do rukou opravdu napínavý thriller, který jsem přečetla na jeden zátah. Toto byl mimořádný čtenářský zážitek. Od začátku jsem doufala, že to dobře dopadne a hlavní hrdinka Audra to zvládne. Více neprozradím,určitě si to přečtěte. Za mě 100%.

ematurku
16.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Jsem fakt ráda, že jsem tuhle knihu nečetla před cestou na jihozápad USA, protože Arizona by po tomhle vůbec nebyla stejná. Čtení to bylo napínavé, ale takovým tím laciným způsobem, kdy postavy vláčíte situacemi, které se skoro nedají přežít nebo z nich uniknout, a oni přesto všechno přežijí a ze všeho uniknou, a stejně tak záporáci jsou jak ten Terminátor, co se pořád smrtonosně plazí dál, i když už je z něj jen kupa šrotu. Zkrátka to bylo účelově nervydrásající... jako každý dobrý thriller (veškerý dosud napsaný text by se asi dal shrnout do věty "prostě moc nemusím thrillery").

Ale hlavně mi v tom chyběl přesah. Krom toho, že to bylo napínavé, mi to nic nedalo. A ta linka s manželem, co nutí manželku chlastat a fetovat, mi přišla vyloženě přitažená za vlasy. Po světě pobíhá spousta psychopatických manželů, ale takhle se podle mě neprojevují.

Ovšem závěr mě dost zaujal: tváří se to jako happy end, ale ty děcka jí nakonec stejně seberou za únos, ne?

dia.riedl
08.07.2020 2 z 5

Čekala jsem od knihy něco jiného. Myslela jsem, že se pouštím do napínavého psychologického thrilleru, jenomže od úplného začátku známe celou pravdu, tím pádem se žádné napětí nekoná. Celkově mě kniha vůbec nebavilo, připadala mi oproti jiným dost jednoduše napsaná. Vážně, co mě tam mělo překvapit, když od začátku známe pachatele, známe motiv, víme, co se děje s dětmi, až na pár výslechů na začátku nikdo nic nevyšetřuje...a Audřin problém s manželem vyšuměl doztracena, akorát se tím zaplácla polovina knihy...

maličkán
03.07.2020 5 z 5

Zajímavé, moc se mi líbila.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972
2017  85%Byly tady, a už nejsou
2021  79%Najdu tě
2022  83%Dům pod jasany

Kniha Byly tady, a už nejsou je v