Bylo nás pět

Koupit

Půvabná vyprávění o dobrodružstvích pěti nezbedných chlapců z malého českého městečka, psaná formou dětského deníku kupeckého synka Petra Bajzy. Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky. Kouzelná knížka, napsaná v době okupace, byla zároveň i autorovým posledním dílem a našla velkou odezvu mezi čtenáři všech kategorií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283240/bylo-nas-pet-JbN-283240.jpg 3.92997

Kniha Bylo nás pět

Vidlička

"Moc-li pak stál ten pulóvr?"

Hláška za hláškou, nádherné dětství, nádherná knížka i seriál!

Apo73

To mě v dětská bavilo hodně. Ti kluci mi byli samozřejmě něčím blízcí - snili o cestách do Indie, dokázali zlobit, toužit po cirkusu, ale také se čestně postavit za kamaráda, věděli, co se sluší a patří. A ještě byli soudržná parta, což jsem jim trochu záviděl - já nikdy nebyl partový typ. Když to pak namluvil František Filipovský jako audioknihu, přišlo mi to zbytečně dětinské, ale když pak Karel Smyczek natočil v 90. letech stejnojmenný seriál, myslím, že je to jeden z nejlepších dětských seriálů české tvorby vůbec. Takže klasika!

rafan65

Taková česká klasika, kterou by měl znát každý. Je to hezká kniha, ale více dětská, s typicky klukovskými dobrodružstvími. Tato kniha je něco jako lék v těžkých životních situacích. Pohladí.

Kabuky

Vzpomínka na dětství.

Butterfly340

První část knihy hezká, bavilo mě to číst, poté nicméně přišly halucinace hlavního hrdiny a to už tak zábavné nebylo. Spíše mi to přišlo otravné a na můj vkus tam toho bylo ažaž.
Byla jsem ráda, když jsem knihu dočetla.

Hanncha

To se mi tak krásně četlo.

Magdalena5

Interpretace pana Filipovského nepřekonatelná a film páně Smyczka též.

Radějka

Jazyk díla mi v první polovině nevadil a jistým způsobem mi připadal vtipný a originální. Později mi ale už knížku začínal zprotivovat :D Jinak jsem ale ráda za přečtení a je mi velmi smutno z nešťastného konce autora.