Bylinky naší prabáby

Bylinky naší prabáby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226456/bylinky-nasi-prababy-3wG-226456.png 5 4 3

Útlá přehledná knížečka, zaměřující se na jednotlivé bylinky a jejich léčivé účinky.

archivářka115
02.04.2021 3 z 5

Nemám ráda černobílé obrázky a co se týká bylinářství, tak jsem laik a pochybuju, že se mě stane bába kořenářka.

Lessana
27.11.2020 5 z 5

Úvod "Z historie bylinářství" je prierezom najstarších písomných dokladov o používaní rastlín ako liečivého prostriedku a tiež spomenutím najvýznamnejších učencov (autorov týchto písomností), ktorí sa bylinkami zaoberali.
V ďalšej stati sa dočítame o zásadách správneho zberu, o správnom sušení a následnom skladovaní byliniek, ako aj o príprave rôznych liekov z rastlín (výluh, tinktúra, šťava, sirup, víno, likér...).
Za tým nasleduje jadro knižky o konkrétnych liečivých rastlinách a ich využití. Pri každej je popis (ako vyzerá, čo obsahuje), história využívania, čo z nej zbierame a ako to použijeme a tiež krásna, jednoduchá, no zrozumiteľná kresba tej-ktorej rastliny.
Na konci knižočky nájdeme zoznam chorôb či zdravotných problémov a pri každom bylinu, ktorá pri nich pomôže.
Za túto vzácnu a užitočnú knižku ďakujem Atanone, vďaka ktorej mám možnosť si v nej vždy nalistovať, čo práve potrebujem vedieť.

draka
09.09.2020 5 z 5

Kolem nás roste spousta rostlin, bylinek, které můžeme mnoha způsoby využít, pokud víme jak. Poznat základní byliny, jak, kde a kdy je sbírat, sušit i jinak zpracovat, aby nám byly užitečné, to nám napoví tato útlá a nenáročná knížečka.

Kniha Bylinky naší prabáby je v