Bylinkové pohádky

Bylinkové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399249/bmid_bylinkove-pohadky-RBE-399249.jpg 4 14 6

Pohádky ze světa, kde žijí princové, víly, čarodějnice a králové, kde dobro vítězí nad zlem a být čestný se vyplácí. Prostřednictvím pohádek se děti navíc seznámí s osmnácti bylinkami a z každé pohádky vyplyne poučení, které je dětem vysvětleno srozumitelným a přívětivým způsobem. Příběhy jsou doplněny vlídnými ilustracemi. Kniha obsahuje pohádky: • Princezna Melisa • Šaty utkané z kopřiv • Vysvobozená princezna • Jak našel Tomáš poklad • Jak truhla přinesla štěstí • Moudrý král • Jak stařenka pomohla panu králi • Drakova nevěsta • Království plné myší • Jak víla ke štěstí pomohla • Skřítek Netřesk • Jak se stal František královým rádcem • Jak v království překazili kouzlo zlé čarodějnici • Jak princezna Blanka ztratila hlas • Jak se princ Václav naučil vladařským povinnostem • Víla Rozmarýna • Nejkrásnější šaty • Královna Pampeliška... celý text

DK197
29.02.2024 4 z 5

AUDIOKNIHA: Pohádky mají zápletku i smysluplný konec, což mi občas u pohádek pro nejmenší chybí. Tady to tak není a příjemně se to poslouchá. Takže za mě dobrý. Ano, jsou občas trochu zkratkovité, ale jak mi bylo připomenuto, alespoň mají délku tak akorát, aby u ní to malé dítko vydrželo. Jediné, co mi tam opravdu chybí, je trošku delší povídání u některých bylinek. Protože třeba pouhá jedna věta je opravdu malinko a další dvě, tři navíc by určitě ničemu nevadily.

Booky84
25.06.2022 5 z 5

Krásné poetické pohádky s roztomilými ilustracemi a poučením. Opět čteno jako e-kniha.

anitram17
31.07.2020

Moc pěkné

jarki
08.11.2019 4 z 5

Poučná knížka, krásně a krátce zpracované příběhy.

Emily82
15.04.2019 5 z 5

V této knize převyšuje hodnota ilustrací hodnotu literární. Pohádky jsou sice hezké, ale obsahují pár gramatických chyb, které by se daly vychytat lepší korekturou (chyb si všiml i syn, který knihu také četl).
Jinak je to ale úžasný počin, který tedy i přes tento nedostatek hodnotím plným počtem hvězdiček. Děti, ale i dospělí, se krásně seznámí s tím nejcennějším, co nám příroda chystá.

triatlet
28.01.2019 4 z 5

Ideální rodinné čtení pro předškoláky. Jednoduché pohádkové příběhy v sobě skrývají pozitivní pohled na svět a nenásilně seznamují děti s léčivými účinky bylinek. Trochu ruší délka odstavců.
Kresby Aleny Schulz voní jako rozkvetlá louka.
-----------------------------------------------------------------------------------
ČV 2019 - Kniha poprvé vydaná v roce 2019 (nová kniha)