Bylinářské tradice moudrých žen a mužů aneb hlubší pohled do světa bylin

Bylinářské tradice moudrých žen a mužů aneb hlubší pohled do světa bylin https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243685/bmid_bylinarske-tradice-moudrych-zen-a-m-KsY-243685.jpg 4 15 2

Kniha je vhledem do bylinkářských tradic na celém světě a lidí s nimi spjatých. Etnobotanik a kulturní ekolog Wolf Dieter Storl nezůstává u praktických informací, ale jde ke kořenům, tak aby pomohl každému z nás k živému vztahu se světem bylin. Autorův osobitý přístup k chápání rostlinných darů přírody je jedinečný. Wolf Dieter Storl. Kulturní antropolog a etnobotanik. Vyučoval dvacet let na různých univerzitách v USA, Indii a Evropě. Autor mnoha knih, z nichž česky vyšly - Magické rostliny Keltů, Zahrada jako mikrokosmos, Přírodní léčba boreliozy, Čarovná moc rostlin, Šamanské techniky a rituály.... celý text

zelena_zabicka
15.07.2020 2 z 5

Souhlasím s Boženkou. Je to druhá kniha od tohoto autora, která mi prošla rukama se stejným výsledkem (ta první byla Zahrada jako mikrokosmos): nelehké čtení, těžko udržet pozornost nad textem, který se neustále rozbíhá do stran od ústřední myšlenky, spousta a spousta souvislostí navíc, které čtenáře spíše zahlcují a odvádějí jeho pozornost, než aby ho obohatily, mnoho odkazů a citací na různé odborné či historické texty,... nakonec jen doprolistováno a přečteno jen po odstavcích, které mě zaujaly. I když toho zajímavého je tam bezesporu velice mnoho - avšak vyhovoval by mi jiný způsob podání: více přímočaře, beletristicky, tak, aby to člověka zároveň i bavilo a nemuset neustále hloubat nad tím, co tím autor asi chtěl říct.

Boženka2
30.12.2017 2 z 5

Čekala jsem něco jiného, kniha se kromě bylinářských tradic, které mě zajímají, zabývá různými filozofickými směry, kterým ani nerozumím, ani mě nebaví. Četla se mi špatně, měla jsem co dělat, abych ji dočetla.