Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 422 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

Pert
22.10.2023 4 z 5

Nejdříve jsem přečetla jen kousek knihy, odložila ji a asi po třech týdnech se k ní vrátila.
Začala mě bavit, nepřišlo mi to na ten počet stran ani nijak utahané, ale trochu mi vadilo to neustálé řekla/řekl.
Rose jsem si opravdu oblíbila, narozdil od Bel.

anája
11.10.2023 5 z 5

Zajímavá kniha, napínavá a čtivá.

Kira747
24.07.2023 5 z 5

Prijemny cteni, za odpoledne precteno. Mimochodem epilog docela zajimavy..

bigben
23.07.2023 3 z 5

Od začátku je bohužel jasné, kdo je vrahem...trochu extrémní vztahy na můj vkus

AlexandraBane
05.07.2023 5 z 5

Rozhodně zajímavý nápad a četlo se mi to samo. Užila jsem si to

Mruskulka
02.07.2023 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to vypadá na nějakou knížku pro puberťáky, ale musím říct, že mě mile překvapila. Super.

mystar
02.05.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla napínavá a dobře se četla. Konec byl z mého pohledu trošku divný, za to epilog mě prekvapil. Určitě stojí za přečtení.

krejcovka76
11.03.2023 5 z 5

Moje první knížka o této autorky. Podobné příběhy jsou známé a i přesto mě dokázala autorka upoutat skoro od první stránky. Knížka má spád, kapitoly se rychle střídají, styl je lehký, čtivý. A přesto, že vraha odhadnete docela brzy, knížka Vás nepustí až do konce. Nečekejte žádné krváky, spíš psychologický trihler s kapkou detektivky :-)

Dalia
27.02.2023 4 z 5

Napínavý příběh z prostředí internátní školy. Bavilo mě to.

Ráčkajda
22.11.2022 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, psychologický román s jednoduchou předvídatelnou zápletkou a ještě předvídatelnějším pachatelem. Nic náročného, dalo se to přečíst v pohodě.

HanaNov
22.09.2022 4 z 5

Nenápadná kniha, ale přitom brilantní psychologický román. Příběh je sice naprosto tuctový, obehraný jako stará deska, předvídatelný a zcela neobjevný, nicméně - psychologie postav je geniální.
Všechny postavy jsou skvěle vykreslené, skoro jako by to byly reálné postavy. Moc mě bavilo sledovat vnitřní vývoj obou hlavní sester (a nejen jich) a posun jejich hodnot. Úplně nejlepší za mě byly pasáže, když hrdinka popisovala, jak se cítí, co si myslí a jak by to chtěla řešit, ale pak reálně zareaguje naprosto jinak. Ta z dvojčat, která navenek působí jako ta špatná - vyvrhel, který se chytá nesprávných lidí, dělá nevhodné věci a chová se nepřiměřeně - je ve skutečnosti tou tišší a klidnější sestrou, a naopak. Je to celé vlastně o tom, že okolnosti a prostředí doženou člověka k něčemu, co ve skutečnosti dělat nechce...
Moc příjemné čtení:))

hlenicka
24.08.2022 5 z 5

Krásná a zároven smutná knížka! A já jsem těm obema dvojčatům tak fandila. Od začátku přemýšlíte,které že to dvojče má být mrtvé. Hm,ja jsem přeskakovala od Rose k Bel. Pořád jsem si říkala,proč je ta knížka tak dlouha, 400 stran,mohlo to mít o stovku méně, nevadilo by to k něčemu,bylo to až hodně rozepisované a opakované,ale i tak me to bavilo. Opravdu to byla krasná knížka a pořádně napínavá!

Monuli36
20.08.2022 4 z 5

Celkem zajímavý příběh.Knížka se mi dobře četla.Konec byl ale na můj vkus moc zrychlený....Četla jsem už mnohem lepší knížky,ale číst se to určitě dalo a nenudilo mě to

tess.de.veles
11.08.2022 2 z 5

Tak tahle knížka se mi tedy moc nelíbila.... bylo to takové nijaké....zdlouhavé.... Podle Shari Lapeny to je "GENIÁLNÍ!" a podle Ruth Ware to je "PLNÉ GENIÁLNÍCH ZVRATŮ!" Opravdu? Asi mi to nějak uniklo.....Za mě slabý průměr.....

surel
29.07.2022 2 z 5

Četla jsem rychleji a rychlejc,stále čekala na nečekanou zápletku nebo nějaké zamotání,nic takového se nestalo a tak bohužel musím říct,že mne kniha,kde je od začátku vše jasné příliš neuspokojila.

Petra101
21.07.2022 4 z 5

Tak teda nevím, kniha se mi líbila, konec jsem četla jedním dechem,ale jinak se mi to docela vleklo,místy nuda. Tady ta společenství ze střední školy mě trošku vždy děsila a jak se vyvíjel vztah mezi dvojčaty bylo někdy takové zvláštní. Sarah a její naivita mi lezly na nervy,co si jako pořád myslela..?! Uff .. to samé i Bel. Konec knihy měl takový rychlý spád. 4 hvězdy, ale teda s odřenýma ušima :)

Market116
02.07.2022 4 z 5

Spoiler!
Tato kniha se mi líbila, příběh byl zajímavý a napínavý.
Bel a Rose...obě měli svým způsobem něco do sebe, ze začátku jsem měla radši Bel, ale pak jsem si jen říkala, jak mohla být tak strašně naivní a hloupá...bylo mi jí líto, nezasloužila si to, co se jí stalo.
Rose byla sice trochu upjatá, ale rozumná.
Zato Heath byl odporný...to, co se z něj stalo...no myslím, že by si zasloužil něco horšího, než jak to s ním dopadlo...a Sarah byla taky dost naivní...podváděl jí nejspíš celý život a ona před tím zavírala oči...
Takže s koncem jsem byla spokojená tak napůl...ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

domihruzkova
28.06.2022 3 z 5

Přečíst se to dalo, místy zbytečně natahované a hned od začátku je vám jasné, kdo je vrah. Konec až moc uspěchaný, chybí nějaké vysvětlení, popsání děje, jak se to vlastně stalo. Postavy jedna vedle druhé se chovají nelogicky a naivně. Spíše nedoporučuji.

Terka1975
05.06.2022 4 z 5

Moc se mi líbily vykreslené postavy, dozvěděli jsme se o každé dost na to, zda jsou sympatické či ne, zda jsou oběti nebo vrazi. Moc jsem si přála sympatizovat alespoň s jedním dvojčetem a to se mi nepovedlo. Naivita paní Donovanové byla hodně přes čáru, ale jinak se pořad něco dělo a nebyly to hezké věci. Vraha jsem na rozdíl od jiných neodhadla. Chyběla mi rekonstrukce,, co se přesně stalo u jezera a to si myslím, ze by si to čtenář zasloužil. Proto o jednu hvězdičku méně.

petraj30
13.05.2022 4 z 5

Začátek byl podle mě trochu ucouraný. Na druhou stranu musíme se přece nějak seznámit s prostředím, postavami i s jejich vztahy a problémy. No... nečetla jsem to úplně dopodrobna.
Možný spoiler: Pořád jsem se sama sebe ptala, která z těch dvou byla tichá dívka? Na začátku to bylo jasné, ale s přibývajícími stránkami a problémy, jsem si už tak jistá nebyla. Čím jsem si ale byla jistá, byl pochopitelně vrah a to ještě dřív, než udeřil. Tam se ani nikdo jiný nenabízel. Ale i přesto jsem se na konci dočkala malého překvapení.
Rozhodně to bylo velice zajímavé čtení (v zajímavém prostředí) a na konci i velice napínavé. Nedám plný počet hvězdiček, i když mě kniha zaujala a moc se mi líbila, k dokonalosti jí ještě něco schází.