Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 422 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

veronika5179
23.04.2020 3 z 5

Knížka se spíše hodí do kategorie Young adult. Mohla byt o polovinu kratší a ničemu by to neublížilo. Pořád jsem doufala, že se konečně dočkám těch velkých dějových zvratů, které slibně blikaly na obálce, ale kde nic, tu nic. Postava Sarah neskutečně protivná, její monology typu "ale to nemůže být pravda/ ale co když přece jen../ nemůžu tomu uvěřit/..jak jsem mohla být tak slepá/ ale ne, chyba je na mé straně, atd atd - dětinské, napsané opravdu jednoduše a podle mého jen na nahnání stránek. Přesto autorka dokázala zajímavě vykreslit prostředí školy, atmosféra byla taky napjatá... Jen by to asi šlo svižněji a lépe.

Januli
21.04.2020 3 z 5

Co mě asi nejvíce na knize zaujalo je to, že dlouho nevíme, které z dvojčat je mrtvé. Začátek knihy mi přijde jak z nějaké románové knihy pro mladé holky, pak dlouho nic a nakonec přehnaný závěr (podle mě). Epilog mě nepřekvapil, měla jsem svůj tip Bell, A i když jsem byla vedle tak pořád to nebylo překvapení. SPOILER: Mě pořádně nepřesvědčil to, ze když zabili jednu že sester, tak že ona chtěla už vztah ukončit, nic v knize tomu nenasvedcovalo. Ale abych jen nekritizovala a nerypala tak musím autorce uznat, že umí psát čtivě. Já její knihy většinou přečtu rychle, protože zvědavost, ale obsah je horší...

Janík511
19.04.2020 2 z 5

Do půlky to celkem šlo, druhá část už jen nuda. Sarah mě neskutečně štvala, jak pořád hájila svého muže a vysloveně mě odpuzovala svým chováním. Za to sražím hodnocení. Jednou opravdu stačilo a tuhle knihu už nikdy nechci vidět.

kykyna42
31.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila,zavedla nás do prostředí soukromé americké školy,kde je budována individualita jedince, na základě klasické americké morálky s heslem :"Jdeme přes mrtvoly"

Vlaďkaa4
29.03.2020 4 z 5

Dobre napsane, zaver prekvapivy. A babicka nastesti taky prozrela.

kiki11
26.03.2020 4 z 5

Ale jo, nakonec to nebylo špatné. První třetina knihy je dost zdlouhavá, nic moc se tam neděje, ale pak se to rozjede, příběh se začne zamotávat a čtenář musí číst stále dál, aby se dozvěděl ten geniální závěr. Ten se bohužel nekoná, protože je to celé průhledné a předvídatelné, akorát epilog je zajímavý a celkem nečekaný. Líbilo se mi, že čtenář dlouho neví, která ze sester byla zavražděna, celou dobu to mohla být kterákoliv z nich, protože obě mělo dost lidí důvod zabít. Přemýšlela jsem, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, nakonec dávám 4, protože autorka píše čtivě a celou dobu udržela mou pozornost, ale je spousta lepších detektivek.

Šíla
24.03.2020 4 z 5

Knížka byla dobrá, chytla mě od začátku. Do poslední chvíle člověk neví, která z dvojčat je mrtvá. Naštvalo mě, že jsem vraha odhadla hned v druhé kapitole :-\ Ale i tak jsem ji přečetla za dva dny, protože co kdybych se netrefila :-D

EmillyT
22.03.2020 4 z 5

Napínavý příběh mě zaujal natolik, že jsem knížku přečetla za víkend. Poté, co je hned na začátku nastíněno, že jedno z dvojčat zemře, má čtenář možnost se s oběma dívkami blíže seznámit a pak jen doufá, že tou zavražděnou nebude ta, která je mu sympatičtější. Odhalení, kdo je vrah, mě nijak zvlášť nepřekvapilo, protože jsem si to nějakou dobu už myslela. O to překvapivější pro mě bylo to, co jsem se dozvěděla v epilogu.

Acquenta
14.03.2020 2 z 5

Čekala jsem od příběhu víc. Byla to klasická americká science fiction.

bbara155
28.02.2020 3 z 5

Odkládání dětí do internátních škol mi připadá podivné. Možná, že to souvisí s jinou mentalitou Britů a Američanů. Připadá mi to ale nezdravé. Jo, vznikají pak dobrá témata pro psychothrillery.

ctenarkaEva
22.02.2020 5 z 5

Pro mě výborný psychothriller. Začátek je sice pomalejší, více popisný, ale děj postupně začne mít spád a nemohla jsem přestat číst. Líbilo se mi, že na začátku je naznačeno, co se stalo, ale dlouho nevíme, která ze sester byla zavražděná. Epilog také ještě ledacos dovysvětlí. Rozhodně doporučuji.

fruitbueno
17.02.2020 3 z 5

Formální stránka románu byla opravdu bezvadná, krátké svižné kapitoly střídaly policejní výpovědi a příběh byl nazírán z několika pohledů a stran. Bohužel mi ale nejspíš vadil samotný obsah, všechny postavy příběhu (včetně těch "dospělých") se chovaly neuvěřitelně hloupě a naivně, což mi neskutečně pilo krev. Dojem tak ve výsledku zůstává jen průměrný.

Bara52
16.02.2020 4 z 5

Styl na zpusob Sedmilharek. Pomalu se odhaluje pravda. Konec klasicky umele napjaty v akcnim stylu, ale celkove jsem se do toho docela zacetla, nebyla to spatna knizka.

martin3554
12.02.2020 4 z 5

Poutavý thriller z prestižní internátní školy, kam nastupují osiřelá dvojčata po smrti jejich maminky. Kniha je směsicí policejních výsledků a vyprávění příběhu z pohledů hlavních postav. Něco na způsob ságy Virgínie Andreas- Landry, jen temnější.

lightka
08.02.2020 3 z 5

Knížku jsem přečetla celkem rychle, ale spíš proto, že jsem chtěla vědět, zda moje první myšlenka na vraha byla správná - a hele, byla.. Naivní myšlenky středoškolaček mě občas docela zaráželo. Kladně hodnotím několik pohledů na hlavní děj - znáte snad každý úhel situace. Nicméně, na tuto knihu si za nějakou dobu asi nevzpomenu.

Leniiis
06.02.2020 5 z 5

Super knížka! :-)

Cartyra
06.02.2020 5 z 5

Překvapivě čtivá knížka se zajímavým příběhem a svižným dějem. Druhou polovinu jsem musela dočíst na jeden zátah, protože mi to prostě nedalo...

Danago
03.02.2020 3 z 5

Poměrně jednoduchý , ale dobře čtivý příběh ze studentského života s detektivní zápletkou. Místy naivní myšlení a žádné velké překvapení, mohlo to být klidně kratší, ale bavilo mě to.

dlabikk
30.01.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale klidně mohla mít o sto stránek méně. Bylo jasné, kdo je vrah ještě před tím, než se vůbec nějaká vražda stala. Ale nenudila jsem se, taková oddychovka.

zdehan
25.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila dobře se četla nutila mě pořád číst dál stojí za přečtení.