Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 422 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

esfinge
18.07.2020 3 z 5

Přečteno, ale za pár dní nevím, o čem byla...

tittanie
17.07.2020

Tak nevím. Určitě jsem čekala víc. Měla jsem pocit, že postavy jsou psychicky narušené a vůbec jsem neměla chuť knihu dočítat, nakonec jsem se přemluvila a dočetla ji. No tak dobře. Vysoké hodnocení nechápu.

Gabri-88
05.07.2020 3 z 5

Třetí hvězdu dávám jen kvůli zápletce a hezky svedenému mlžení postav. Zbytek bych totiž hodnotila na dvě hvězdy. Nevím jestli je to překladem, ale styl psaní autorky mi přišel děsný. Jen občas se daly vypíchnout pasáže, kde jsou zdařile popsané pocity nebo nějaký popis. K autorce nebudu mít chuť se vracet, protože mě touhle knihou nepřesvědčila.

"Dobrá tedy. Jestli jste nevinný, tenhle vatový tampon vás zbaví podezření."
"Vážně? A jak to asi udělá?"

iška
28.06.2020 4 z 5

Dobře se to četlo. Jen mi to v první části knihy přišlo chvílemi zbytečně rozvláčné.

Arielka1
26.06.2020 5 z 5

Tak tohle je po dlouhé, strašně dlouhé době knížka, která mě vtáhla do děje.
Na začátku je vražda z jednoho z dvojčat. Autorka však čtenáři nedá nic zadarmo. Příběhem dvojčat se prolíná spousta faktorů, které by jim mohly usilovat o život. Ale která nakonec bude tou obětí? Na to si musí čtenář notnou chvíly počkat, ale stojí to za to!

Allys
08.06.2020 4 z 5

Zaujímavý thriller od začiatku po koniec. Na základe názvu celkom dlho nie je jasné, ktorá sestra je tá tichá. Stredoškolské prostredie mi prišlo písané skôr ako pre mladšiu generáciu, taký ten typický scenár, ako z USA filmu, ale je to písané vierohodne. Dej sa stupňoval a postavy boli super vykreslené, čo bolo fajn. Páčilo sa mi prelínanie minulosti a prítomnosti. Škoda toho predvídateľného konca, ale aj ten bol podaný napínavo.

stephenkingfan
24.05.2020 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Nečekala jsem od ní mnoho, o to více mě bavila. Autorčin styl psaní mi velmi vyhovoval, prakticky okamžitě mě vtáhnul do děje. Hltala jsem každou stránku, a bylo těžké se odtrhnout. Pro milovníky psychologických thrillerů je tohle to pravé. Jsem si jistá, že touhle knihou s autorkou rozhodně nekončím.

Kalima206
13.05.2020 4 z 5

Mě se teda kniha líbila moc. Četla se mi sama, a až tak předvídatelná mi nepřišla.
Jen tedy jednu hvězdu ubírám za to, že ten konec mi úplně neseděl, tam už to poměrně dost gradovalo, ale jinak za mě osobně - spokojenost :)

MarieH
12.05.2020 odpad!

Tak za mne velké zklamání, prostředí školy se mi v příběhu nelíbilo a děj byl předvídatelný a jako okopírovaný z jiných thrilerů. tak jedna hvězdička za obálku.

pavla.ba
10.05.2020 4 z 5

Velmi se mi líbila, jaký měla kniha spád a jak se četla i postavy, ale přeci jen byla dost předvídatelná.

Iva1988
07.05.2020 4 z 5

Od autorky první kniha, kterou jsem četla, byla velmi čtivá a těším se na další.

Nikčos
04.05.2020 1 z 5

Bohužel za mě nic moc, předvídatelné, celkově kniha nechytila.

putpuda
02.05.2020 5 z 5

Moje první knížka od této autorky, a super! Čtivé, napínavé. Sice jsem si myslela, že to dopadne tak jak to dopadlo, ale to vůbec nevadí. Už mám zamluveného Cizince na pláži, tak se těším ;)

Warty
01.05.2020 4 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Rozhodně stojí za přečtení.

Arsi
29.04.2020 4 z 5

Vybrala sem si tuto knihu na základě Čtenářské výzvy a nelituji toho. Byla čtivá, napínavá, plná napětí a emocí.

koki.veru
29.04.2020 5 z 5

Knížka mě velmi překvapila. Četla se velice dobře, příběh měl spád a to správné napětí a tajemství. Za mě opravdu super počtení :)

slaska77
26.04.2020 4 z 5

Knihu jsem si vyhlídla pro splnění témata čtenářské výzvy. Nic jsem od ní nečekala, nic jsem o ní nevěděla. O to více mě příjemně překvapila. Autorka má úžasný vypravěčský talent, dokáže popsat i emoce, pocity a má cit pro maximální napětí. V určité fázi knihy se ji nedalo odložit, bylo to až trýznivé. Jednu hvězdičku jsem nakonec musela ubrat jen proto, že samotný závěr již pro mě tak napínavý nebyl, ale opravdu nerada. Skoro bych i těch 5 * dala, tak třeba u jiné autorčiny knihy, protože se určitě ještě setkáme. A ještě jedna poznámka, u kriminálních trilerů vždy ocením, když je to jeden jednoduchý případ s mnoha propracovanými podezdřelými a ne masový vrah s desítkama obětí, kde se čtenář ani nedozví jeho motivaci. Toto je přesně ten případ, zdánlivě banální vražda (a toto není spoiler, protože se o ní čtenář dozvídá na prvních stránkách), ale přiměřeně zamotané. Hra s pravdou a lží, pohledy více postav na stejnou situaci, prostě skvělé! (Duben: 1004 str.)

baty
24.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nejvíc se mi líbilo, že to bylo napsané tak, že jsem do tříčtvrtin knihy nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Byla to moje první kniha od této autorky, ale určitě si přečtu i ty další.

berila
24.04.2020 5 z 5

Mně se tedy kniha líbila moc. Je to třetí kniha od autorky a vždy jsem byla spokojená.

Pavlnka
23.04.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila. Námět skvělý, ale bylo to takové ploché a epilog mi přišel už moc překombinovaný. Celkově jsem čekala více.