Byla to tichá dívka

Byla to tichá dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405382/bmid_byla-to-ticha-divka-uGl-405382.jpg 4 421 147

DVĚ SESTRY-DVOJČATA, JEDNA PRESTIŽNÍ ŠKOLA… A VRAŽDA Dvě sestry, Rose a Bel Enrightovy, se zapíší na prestižní internátní školu Odell v Nové Anglii, což by mohla být nejlepší událost jejich dosavadního života. Každá ze sester – ačkoli jsou dvojčata – je ale úplně jiná a škola mezi nimi vyvolá naprosto nečekanou rivalitu. Odell má totiž i své temné stránky: děti z bohatých rodin, které jsou ponechány bez kontroly a bez pravidel; tradice a rituály, jejichž následky jsou vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát; touhy a utajená přání, která nemohou vést k ničemu jinému než k tragédii. Sarah Donovanová je manželkou ambiciózního učitele a také pro ni by se Odell mohl stát tím nejlepším, co její rodinu potkalo. Jak dobře ale zná svého manžela? Je to skutečně milující otec nebo jen mazaný lhář? A když jedné temné noci dojde k vraždě, kdo je vinen, kdo zná pravdu, a kdo v tom byl zapletený od samého začátku? Byla to jedna tichá dívka? Protože vrahem nemusí být vždycky ten, od koho byste to nejvíc čekali…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

She Was the Quiet One , 2018

Youn@n
Youn@n
14.03.2022 5 z 5

Velmi velmi krásná knížka! Vždy vybírám knížky dle hodnocení a tato rozhodně nezklamala!

BlueTer
BlueTer
23.02.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, je velice napínavá a prostředí internátu bylo velice zajímavé. Z postav mi byla sympatická snad jen Rose, ale naivní Sarah mi šla vysloveně na nervy. Moc se mi líbilo, že jsme na začátku neviděli, které dvojče zemřelo, i když já to pošle obálky tušila. Trochu mi chybí pohled, kde by jsme zjistili, co se u jezera doopravdy stalo mezi Bel a jejím vrahem. Konec se mi taky líbil, určitě bych knihu dal doporučila.

PavkaHu
PavkaHu
01.01.2022 3 z 5

První polovina pomalejší ale napaditejsi, druhá už jen k rychlému docteni.

princeznaaura
princeznaaura
17.11.2021 4 z 5

Autorka zaujme svym stylem psani, prolina se zde nekolik vypraveni (prepis vyslechu policie, vypraveni 1.divky, 2.divky a dalsich osob), coz ale zaroven na sebe navazuje. Kniha byla ctiva a vtahne vas rychle do deje, atraktivni prostredi koleji, jedna hvezda dolu za obsirne popisky,ktere jsem preskakovala a trochu nerealny konec.

JancaKube
JancaKube
15.11.2021 4 z 5

(SPOILER) První pulka knihy byla vazne super. Řikala jsem si ze to urcite bude ma oblibena kniha. Hrozne me bavila a zajimalo me co se bude dít dál a dal. Kdyz doslo k vrazde a zacalo samotne vysetrovani tak uz jsem se trochu nudila. Nic prekvapiveho se nekonalo, vraha jsme odhalili pomerne hned. Chybi mi vysvetleni co se v dannou chvili u jezera opravdu stalo, proc k vrazde doslo. To me trochu mrzi. Kazdopadne knizka je ctiva a styl autorky se mi libi.

andrea4468
andrea4468
01.10.2021 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a opět velká spokojenost. Od začátku byl děj čtivý a já se těšila na každou chvíli, kdy se posunu v příběhu dál. Soupeření, zloba, pomsta, zápletka....kniha má vše :)

Hakate
Hakate
12.09.2021 4 z 5

První setkání s autorkou a opravdu nemám vytknout.
Krásná poutavá obálka. Skvěle propracované postavy. Velmi zajímavý nápad a provedení. Velké + za způsob, kdy dlouho nevíte, která ze sester je vlastně mrtvá a to působí více fantazie, kdo může být vrahem a z jakého důvodu. Příjemným okořeněním jsou policejní výslechy. Super kniha, doporučuji.

makul
makul
29.08.2021 4 z 5

Kniha je hodně čtivá, popravdě jsem se od ní nemohla odtrhnout, a tak jsem ji měla během 2 dnů přečtenou. Mám snad jednu jedinou výtku - celkem brzy se dalo odhadnout, kdo je vrahem. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsem až do poslední chvíle nevěděla, která z dvojčat bude zavražděna. Co se týče postav - buď jsem se s nimi dokázala ztotožnit, a nebo jsem je nesnášela. Nic mezi tím.
Jednu hvězdičku ubírám kvůli závěru knihy (ne samotnému konci, ten byl v pohodě) - přišlo mi, že se autorka nechala trochu unést, na můj vkus to potom začalo být až moc přehnané.
Jinak ale knihu určitě doporučuju.

Denisa121
Denisa121
19.08.2021 5 z 5

Perfektně vykreslené postavy, každá jiná a přitom všechny jednající ve svůj prospěch. V knize je až děsivě znát, jak někteří lidé manipulují ostatními a jak může být lidská psychika křehká. Napínavé, strhující. Doporučuji!

kalache
kalache
15.08.2021 4 z 5

...děvčata,někdy z vás jde strach...

Belanna
Belanna
11.08.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorkou.
Líbí se mi styl jejího psaní. Knížka se velmi dobře čte, prostředí i námět jsou zajímavé.
Upoutalo mě celkové rozložení knihy a také to, že jsem dlouho nevěděla, kdo byl vlastně zabit. Proložení dějové linky výpověďmi zúčastněných bylo pro mě rovněž zajímavým aspektem.

Nikusha
Nikusha
11.08.2021 3 z 5

To je asi první knížka ve které mě všechny postavy štvaly. Ale četlo se to vcelku dobře... Nebylo to extra nudné, ale zase žádný zázrak. 2x jsem měla wow efekt, jinak slabý průměr.

soukroma
soukroma
06.08.2021 2 z 5

Sice čtivé, aspoň zpočátku, ovšem celé spíš YA (smíšená internátní škola v New Hampshire, zbohatlické šestnáctky a jejich podivně hloupoučké nápady) a k uzoufání zdouhavé. 50%

rumova_kulicka
rumova_kulicka
01.07.2021 2 z 5

Jediné, co mě na knize zaujalo je to, že jsme hodně dlouho nevěděli, která byla zabita. Jinak je to čtení zřejmě pro mladší ročníky a to se teda ještě nepasuju do starého železa ani náhodou...

Harmonika_one
Harmonika_one
18.04.2021 2 z 5

Zaujal mě název a obálka, od autorky jsem ještě nic nečetla (a pravděpodobně už ani nebudu). Prostřední prestižní internátní školy, sestry-dvojčata - námět tedy hodně slibný. Líbilo se mi, že příběh byl prokládán zápisy z policejních výslechů. Tím však klady končí.
Dlouho jsem se neomhla do knihy začíst. Bel i Rose - žádná z nich mi nebyla sympatická. Příliš mě nezaujaly ani ostatní postavy, snad trochu Sarah, byť byla dost naivní.
Vadil mi krkolomý překlad, často z vět čišel původní anglický slovosled, nebo doslovný překlad či nepochopení idiomů. Pár příkladů:
Počasí se změnilo na mokré a syrové. - Syrové? To česky neřekneme, nebo ano?
Řekla Sarah s uzlem v žaludku – snad lépe: se staženým žaludkem
Bel zasáhla živý nerv. – šlo by lépe: Bel ťala do živého.
Knihu hodnotím jako průměr. Ocení ji spíše dospívající čtenářky.

raty
raty
02.04.2021 4 z 5

Zajímavý námět, atraktivní prostředí, čtivý příběh. Od této autorky moje první kniha a určitě zkusím i další.

karaliene
karaliene
28.03.2021 3 z 5

Příběh má spád, bavilo mě střídání výpovědí různých osob...ale autorka nám vraha naservíruje už v první třetině, protože užívá jednoduchý literární styl s tolikerým opakováním důležitých informací a s tak primitivním důrazem na to podstatné, že není možné, aby i čtenáři s nulovým důvtipem cokoliv uniklo.

Knihobolka
Knihobolka
21.03.2021 3 z 5

Tohle mi trochu drhlo, nějak jsem se nemohla začíst.
Děj byl až moc předvídatelný, ale občas se to dobře četlo.
Určeno spíše nactiletým, ale i starší ročníky si mohou začíst.

Jako oddychovku doporučuji. Nic složitého.

Zdenk@
Zdenk@
13.03.2021 5 z 5

Tak tady musím vyzdvihnout autorčin styl, protože ten mi neskutečně sedl. I když mi postavy moc nesedli, nemohla jsem si pomoct a musela jsem číst dál. Kniha Vám odhalí život dvojčat před vraždou, události po ní až po odhalení vraha - jistě to odhalení nebylo překvapením, ale stejně jsem si to užila. Příběh ačkoliv se řadí mezi thrillery, tak to není žádná drasťárna.

Monika164
Monika164
25.02.2021 5 z 5

Dokonalé , výborně se četla , přečteno za dva večery.