Byl na Sázavě přívoz

Byl na Sázavě přívoz https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127520/bmid_byl-na-sazave-privoz-sZJ-127520.PNG 4 17 3

Život vorařů na Sázavě. Baladicky příběh z minulého století. Odehrává se v malé posázavské vesnici. Hrdinou je prostý člověk, voják, laskavý člověk s láskou k životu. Zde prožije velkou lásku a později se do vesnice natrvalo vrací. Tehdy však dostává jeho životní pouť tragický směr....

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Brána

Janizoun
Janizoun
21.09.2023 5 z 5

Mám ráda Posázaví a tato kniha se mi moc líbila. Moc děkuji mým oblíbeným čtenářům, za pěkné komentáře, díky Vám jsem tuto krásnou knihu objevila. Jen jak stárnu, častěji potřebuji při čtení knih kapesník. Při tomto krásném čtení jsem ho také potřebovala, neubránila jsem se slzám. Nádherné čtení z dávných časů.

"A to je ta krásná země, - - domov můj!"

n.ezn.amy
n.ezn.amy
30.10.2019 5 z 5

Morávek psal o lidech z nádherného kraje v Posázaví kolem Kamenného Přívozu, kdy z této knihy na člověka dýchne závan starých časů, kdy život nebyl vůbec jednoduchý, přesto atmosféra tehdejšího venkova je nádherně vylíčena

zdenaR
zdenaR
27.06.2017 4 z 5

Knihu jsem četla kdysi dávno v mládí, protože Morávek byl oblíbený autor mé babičky. V rámci čtenářské výzvy jsem si ji znovu po letech přečetla a byla jsem mile překvapená, jak dobře se čte. Je to oddechová kniha (oproti některé současné literatuře) - trochu sentimentu, trocha lyriky a atmosféra venkova předminulého století - vrátila jsem se malinko do doby dětství na vesnici u babičky :-))))