Byl jsem Mengeleho asistentem

Byl jsem Mengeleho asistentem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403972/bmid_byl-jsem-mengeleho-asistentem-seO-403972.jpg 4 708 155

Autor, lékař z oblasti Sedmihradska, byl jako maďarský žid deportován v roce 1944 do Osvětimi, kde strávil osm měsíců. Díky své odbornosti a znalosti němčiny byl při selekci vybrán Josefem Mengelem, aby prováděl pitvy obětí jeho zrůdných experimentů. jako prominentní vězeň poznal zblízka nelidské praktiky "anděla smrti" při pseudovědeckém výzkumu dvojčat i nepopsatelné peklo, které představovala práce tzv. sonderkomand v krematoriích. Hned po válce (1946), možná jako jeden z prvních, Nyiszli vydal své svědectví knižně. Nejde o literární zpracování v pravém slova smyslu, spíš o šokující, naléhavý deník, psaný s jediným záměrem: podat zprávu světu. 2. české vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Academia

Dr. Mengele boncolóorvosa voltam az Auschwitz-I krematóriumban , 2007

iveta1702
14.02.2017 5 z 5

Čekala jsem, že se dozvím něco nového, ale v knize se ve velké míře jen opakovalo to co již bylo popsáno v knize "Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi
od: Betty Truck, Robert-Paul Truck". Jen zde to bylo formou příběhu. Kniha se mi líbila ale nic nového tam bohužel nebylo. I tak dávám 5/5. Stojí za přečtení a doporučuji.

silvie5281
04.01.2017 3 z 5

No, více omračující účinek na mne měly popisy života v koncentráku ve Vypravěčce. Autor se tak moc snaží šokovat svět, až text působí jako reportáž bulvárního plátku. Ano, mluvím o nadměrném užívání vykřičníků.
Dále mi autor přijde. . Snažil se světu sdělit ohavnosti v Birkenau, ale ... nakolik toto zažil, převyprávěl zážitky jiných ... Musí každý posoudit sám.
Každopádně je to silná kniha, a "znalci", tvrdící, že holocaust nebyl .. je mi líto vašeho pohledu. Právě kvůli takovým popíráčům genocidy, holocaustu a dalších zločinů proti lidskosti, ty zločiny přetrvávají i dnes.

Princezna22
09.12.2016 3 z 5

Tohle by podle mě měla být povinná četba. Takhle kniha je opravdu silná! Myslím,že mě takhle kniha bude provázet i ve snech... nikdo by nevěřil,že se něco takového opravdu stalo.... Doporučuji

mygel
02.11.2016 5 z 5

Maďarský patológ v službách najkontroverznejšieho doktora v dejinách...Pasáž o vyváraní mŕtvol v kotli, neuveriteľné čo to tí bundesmani vystrájali.

fan_tomas
07.09.2016 4 z 5

Hodně "silná" kniha. To co ty lidé tam prožívali, muselo být opravdu peklo. Tohle by si měl přečíst každý ...

Martiska
29.08.2016 4 z 5

Myslím, že tuhle knížku by si měl přečíst každý. Každý by měl vědet, co se dělo a bohužel i děje, i když ne v takovém měřítku.

lidunka1
11.08.2016 5 z 5

Knížka je otřesným svědectvím, které by slabší povahy neměly číst. Prostředek jsem vynechala, protože jsem byla opravdu otřesena. Jak je možné, že tohle mohli dělat lidé lidem??? Měla by nás burcovat k tomu, abychom v sobě i kolem sebe šířili dobro.

oolinkaa
14.06.2016 4 z 5

dost drsná kniha trochu z jiného úhlu na téma holokaust - z pohledu pracovníka, patologa.. velmi krátké kapitolky, které shrnují vše důležité o tom, jak to v KT chodilo, a čeho chtěl Mengele dosáhnout.. zajímavá četba

maličkán
31.05.2016 3 z 5

Dle hodnocení jsem čekala od knihy více. Je pravda, že jsem přečetla již hodně knih o Holocaustu, tak mě v této knize jaksi nic nepřekvapilo. Spíš naopak byly ty ostatní o hodně dojemnější.

Šárka5875
16.04.2016 5 z 5

Obdivuji doktora Nyiszliho, že se dokázal po válce znovu v duchu ponořit do všech těch hrůz a sepsat knihu. I když je mi jasné, že na ta zvěrstva, kterých byl svědkem, nemohl zapomenout nikdy a měl je jistě stále před očima. Kniha je místy opravdu dost drsná. Určitě vám bude běhat mráz po zádech, místy se vám bude možná obracet žaludek. Ale přes všechny tyto pocity kniha rozhodně stojí za přečtení. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

morava
11.04.2016 5 z 5

Ani zdaleka si nedovedu predstavit psychiku lidi, kteri tyto nelidska zverstva prezily.Obdivuji autora doktora, ze byl schopen po vsech tech hruzach jeste sepsat tuto knihu.

Sova15
02.03.2016 5 z 5

Knížka je výborná, drsná. Vůbec nevadí - ba naopak, že ji nepsal spisovatel, ale lékař. Měli by si jí všichni přečíst, aby se nemohlo nic podobného opakovat. My si pořád "skuhráme na naše problémy" , ale vůbec si neumíme (naštestí) představit, jak se žilo za války.

Werda90
13.11.2015 5 z 5

Dlouho, opravdu dlouho jsem knihu sháněla a když jsem ji konečně sehnala, těšila jsem se na večer, jak se do ní začtu, jelikož tohle téma mě zajímá a mám přečteno s touhle tématikou již několik knih. Přečetla jsem ji za dva večery a mám z knihy smíšené pocity. Bohužel nemohu napsat, že je to pro mě ta nej kniha na tohle téma. Popravdě jsem podle názvu čekala od knihy více a možná právě proto jsem teď trošku zklamaná.
Každopádně všem kdo se o tohle téma zajímá, doporučuji knihu přečíst!! Vlastně bych ji doporučila přečíst i tomu koho to nezajímá. Třeba se začne na vše dívat z jiného pohledu a přehodnotí své priority.

hrosik3
08.10.2015 5 z 5

drsné čtení, svědectví z pitevny, krematoria, co všechno byli schopni vymyslet v rámci "výzkumu" :(

radekk33
08.10.2015 5 z 5

Kdo se chce něco dozvědět o holocaustu, není nic lepšího. Doporučuji přečíst tuto knihu před návštěvou Osvětimi. Člověk se pak na všechno bude dívat úplně jinak. V knize jsou barvitě vylíčeny veškeré hrůzy, jaké si člověk nedokáže vůbec představit.

Tohle by měla být povinná četba!

Valentine
05.10.2015 5 z 5

Za mě povinná literatura naprosto pro všechny. Zvláště pak pro ty, kteří by uvítali návrat Hitlera, sympatizanty s jeho názory a všechny jim podobné. Ať už je kniha více či méně autentická, oběťmi prožité hrůzy si stejně nedovedeme ani představit. Ani tomu, kdo vyvázl, není rozhodně co závidět...

Ditules
30.06.2015 5 z 5

Tohle bude asi zatím nejsilnější kniha, kterou jsem o koncentračních táborech četla. Opravdu se mi chvilkami dělalo špatně, ale touha dozvědět se, jak to bylo dál, zvítězila. Nejhorším momentem pro mě bylo čtení o dívce z plynové komory...

elin.m
06.04.2015 5 z 5

Autor popisuje pravděpodobně jen zlomek těch hrůz, kterých byl denně svědkem!

motolka
11.03.2015 5 z 5

Šokující kniha, ale měla by stejně jako knížka "Lékaři hanby" být povinnou četbou na všech školách, aby se podobné zvěrstvo už nikdy neopakovalo.

1georgio
13.08.2014 5 z 5

vynikajúci pohľad člena sonderkommanda na "život" v koncentračnom tábore Osvienčim. Knihu som doslova zhltol - veľmi dobre napísaná, aj keď nie zrovna o šťastných udalostiach - doporučujem...