Byl jsem agentem Securitate

Příběh Čecha, potomka rumunského otce, který byl během své dovolené u Černého moře vyzván ke spolupráci rumunskou tajnou službou. Tuto nabídku posléze přijal a zúčastnil se řady akcí připravených rumunskou Securitate. Kniha je označena jako překlad z rumunštiny , ale je téměř jisté, že se jedná o dílo Josefa Fraise vydané pod pseudonymem Konstantin Alexandru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101872/byl-jsem-agentem-sec-101872.jpg 3.34
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Vena

Kniha Byl jsem agentem Securitate

peter5446
15. říjnaodpad!

Ne, tohle skutečně nebyl můj šálek kávy, přestože mám rád špionážní povídky a příběhy.

Peleus
25.05.2016

Těžko říct, jak by na mě kniha zapůsobila dnes. Kdysi jsem ji náhodou objevil v knihovně a zhltl během jediného dne.

Až teď se náhodu dozvídám, že by snad mělo jít o dílo českého autora, nikoli svým způsobem autobiografické vzpomínky. Říkám si však, zda na tom skutečně záleží?

4* patří dojmu, který jsem si z přečtení odnesl. Faktem je, že si knihu nechystám shánět, abych si tehdejší dojem potvrdil, či naopak pozměnil. Některé věci zkrátka patří minulosti a zůstanou již pouze ve vzpomínkách s nepříliš ostrými obrysy, ale vcelku pozitivním pocity.