Dáma na útěku

Dáma na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397237/bmid_dama-na-uteku-0ED-397237.PNG 4 64 14

Burning Cove série

V dalším příběhu se s Amandou Quick vrátíme do Kalifornie třicátých let – kde se za oslnivými iluzemi skrývají ta nejtemnější tajemství... Po útěku se soukromého sanatoria přijíždí Adelaide Blakeová do Burning Cove v Kalifornii, aby začala znovu. Díky práci v čajovně se dostává do popředí zájmu pravidelných návštěvníků tohoto přímořského městečka: významných lidí z Hollywoodu, kteří neustále potřebují něco na kocovinu. Jedním z těchto zákazníků je i Jake Truett, obchodník, který před nedávnem ovdověl a touží po odpočinku. Adelaide však netuší, že jeho vyčerpanost je pouze zástěrka. V Burning Cove není nikdo tím, za koho se vydává. Za pozlátkem a mocí se ukrývají drogoví dealeři, gangsteři a podvodníci. A do tohoto iluzorního světa přichází jasnovidka Madame Zolanda. Adelaide a Jake ovšem na její podvod neskočí. Když se z ní však stane oběť její vlastní děsivé předpovědi a je zavražděna, jsou oba zataženi do temného světla pokrytectví a klamů. Adelaide ani Jake nemohou předvídat, že v tajemném podsvětí narazí na stopy po ženě, jíž Adelaide bývala – a odhalí hrozbu vraha, který je až příliš skutečný...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Other Lady Vanishes , 2018

dooky
17.03.2023 4 z 5

Líbilo se mi to o trochu více než první díl. Dávám plus za děsivé prostředí sanatoria a celkově mi i vztah mezi hlavními hrdiny přišel lépe vymyšlený. Napětí bylo udržováno po celou dobu a nenudila jsem se. Jsem zvědavá na pokračování.

TerezaMondeková
17.07.2022 4 z 5

Skvělé pokračování. Skvělé prostředí malého města, ale i odkrývání pravdy ohledně oslnivého Hollywoodu. Chytlavý začátek, vraždy, nebezpečí, překvapení, záhady, ale i erotika. Ale musím říct, že mě zaujala Raina a Luther. Snad nebudou chybět v dalším dílu. Ale opět... moc vrahů, bylo to přehnané.

pip11
22.01.2022 5 z 5

Třicátá léta v Kalifornii, malé městečko plné slavných a úspěšných. Adelaide se zde ukryje po útěku z nechvalného sanatoria a najde si práci v čajovně. Příběh byl moc povedený, svižný a detektivní zápletka zajímavá. Líbilo se mi zasazení děje do tohoto období, příjemně jsem si to užila.

moudivlacek
29.08.2021 4 z 5

Adelaide může být typickou hrdinkou rodiny, kdy se ta snaží některé své příbuzné - samozřejmě typicky jen pro ochranu svého člena rodiny - zbavit z různých důvodů. A hádejte, kterýpak je ten nejčastější.
Každopádně Adelaide se rozhodne postavit se svému osudu, a začít jinde a jinak. A možná by v klidu žila dál, kdyby se na novém místě neobjevily osoby z minulosti, i osoby neznámé, kteří její plán totálně rozhodí. A je jen na ní, aby poznala, kdo na jaké straně stojí. A hlavně je tu ten záhadný muž, který ji něčím láká, ale zároveň z něj jde podvědomě strach.
Správná detektivka s prvky romance. Moc pěkné a zábavné čtení.

MAU256
23.03.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, konečné rozuzlení bylo dosti zajímavé.

saez
01.03.2021 4 z 5

Odpočinkovka. Zítra nebudu vědět o čem to bylo, ale dneska jsem si to užila.

angelbooks
12.09.2020 5 z 5

Bylo zvláštní, vrhnout se do let minulých, když jsem očekávala, že příběh se bude konat v bližší době, než jsou 30. léta. Naštěstí autorka nezklamala a já si po chvilce neuvědomila, že děj je v časovém období mnohem vzdálenějším, než jsem chtěla. :)
Doporučuji, i ke koupi. :)

kacaaba
17.05.2020 3 z 5

Tak asi třicátá léta nejsou můj šálek kávy. Ani první díl mě nijak nezaujal a tohle není o moc lepší.

kofola33
01.04.2020 3 z 5

Tak mam pocit, ze cervenejsi knihovna to uz byt nemohla....asi jsem od autorky cetla i lepsi, ale pribeh to nebyl spatny, jen tak strasne predvidatelny....au.

miruska1
01.11.2019 5 z 5

asi sa opakujem. Ale autorka piše proste skvele knihy.

alzbeta4340
03.10.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, určitě povedenější než předchozí kniha z této doby.
Klasická Amanda Quick - mix detektivní zápletky, romantiky a vášně.

biki
05.07.2019 4 z 5

Solidní detektivka se zajímavou zápletkou. Ozvěny Hollywoodu třicátých let 20.století, ale také neblahých metod tehdejší psychiatrické praxe. A jako obvykle nezklamala ani romantická linka příběhu.
Ještě na pravou míru uvádím legrační překlep v závěru - syntéza LSD se uskutečnila v roce 1938, nikoli 1983, jak je zde mylně uvedeno.

mariva
24.06.2019 5 z 5

Další autorčina knížka nezklamala - napětí, romantika, vraždy - osvědčený koktejl pro chvíle odpočinku.

kolacky
14.06.2019 4 z 5

Příjemná, nenáročná Amandina detektivka s romantickou zápletkou. Jako vždycky...