Bulbem záchranáře

Bulbem záchranáře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448821/bmid_bulbem-zachranare-srC-448821.jpg 5 246 72

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena.... celý text

Delira
29.10.2021 5 z 5

Jedním slovem - výborné!

KristinTj
28.10.2021 5 z 5

Lidi, čtěte. Sobě i všem, kdo tohle budou chtít poslouchat. Mačkejte. Pomáhejte. A žijte...

makacek
28.10.2021 5 z 5

Pobavi, pouci

AndreaP.
09.10.2021 5 z 5

Tuto knihu bych zařadila do povinné výbavy každé knihovničky a povinné četby pro širokou veřejnost. S nadhledem, ale obrovským potenciálem bohatých zkušeností, je zde popsáno vše, co se nám může při poskytování první pomoci zásadně hodit. A aplikaci záchranka už mám v mobilu. Díky, autore!

raccoon81
02.10.2021 5 z 5

Párkrát mě při čtení napadlo, jestli se k téhle problematice vlastně vůbec hodí ten značně neformální tón, jakým je kniha povětšinou psána. Nakonec jsem dospěl k tomu, že by to mělo být spíš plus než mínus, protože spektrum potenciálních čtenářů se tím značně rozšíří a i kdyby na tom byla většina lidí jako já (tj. ve spoustě případů si také nebyli schopni dlouhodobě zapamatovat, co v jaké situaci dělat či nedělat), minimálně aplikaci Záchranka si může nainstalovat opravdu téměř každý. Jasně, osobně budu doufat, že ji nebudu muset nikdy použít, ale věřím, že kdybych se teď dostal do situace, kdy jde někomu o kejhák, budu panikařit méně než kdybych neměl v ruce kromě svých nevelkých znalostí problematiky vůbec nic.

Pepa0216
28.09.2021 5 z 5

Jedná se o zcela zásadní knihu. První pomoc ještě nikdy nebyla popsána tak srozumitelně jako v této knize. Autor Vít Samek 13 let pracoval jako zdravotnický záchranář. Kniha je rozdělena na dvě části. V první autor se svým osobitým nadhledem popisuje různé tipy zranění, úrazů a nemoci a poskytuje k nim zásadní rady a doporučení. Ve druhé části pak zpovídá své kolegy a další odborníky z řad záchranářů a lékařů.

Kniha Víta Samka je tím jak jde o vážně téma, ale přitom je určena pro širší veřejnost naprosto neocenitelná a neměla by chybět v žádné knihovně.

ZuKo
26.08.2021 4 z 5

Z hlediska vzdělávání ta kniha nemá chybu a doporučuji každému. Ne vždy mi sedl autorův smysl pro humor a také si myslím, že používání anglických slov není vhodné. Ne všichni vědí co je "Last but not least" atd. To jsou hlavní důvody za hvězdičku dole.

MedvidekS
20.07.2021 5 z 5

Povinná četba pro všechny. Přečteno jedním dechem. Jedna z mála knih ve které jsem si podtrhávala a "vykřičníkovala".

Maratka
14.07.2021 5 z 5

Ne každý autorův vtípek mi úplně sedl, obecně mohu ale říct, že jsem se u knihy dobře bavila a zároveň se dozvěděla spoustu užitečných informací. Které určitě brzy zapomenu. Ale věřím, že když knihu občas prolistuji, zase se mi některé věci oživí. A třeba uposlechnu výzvu autora a poohlednu se i po nějakém dobrém kurzu první pomoci...

muchomurka
02.07.2021 4 z 5

Ze začátku jsem měla smíšené pocity, celkem dost mi vadil nespisovný způsob řeči. Ale nakonec jsem si zvykla a knížku si užila.
Na knížce se mi naopak líbilo, že autor čtenářům dává jednoduché a rychle proveditelné rady, odrazuje je od pátrání po příčinách, ale naopak povzbuzuje, aby zůstali v knidu a poskytli pomoc. A to vše doplněno zajímavými rozhovory a příhodami z reálu.
A co pro mě byla nová informace, že kurz první pomoci by si měl člověk zopakovat co 3, 4 měsíce.

Jana283
30.06.2021 4 z 5

Vtipné a poučné. Dozvěděla jsem se nové důležité věci a mám staženou "apku" Záchranka.

Katy_71
27.05.2021 5 z 5

Knížka napsaná velmi zábavně a zároveň skvěle poučně. Doporučuji každému, kdo zná první pomoc jen teoreticky. Přemýšlím, že se přihlásím do kurzu.

knihyKeMne
25.05.2021 5 z 5

Ano, kniha, kterou by si měl každý přečíst. Díky vtipně podaným storkám si snad něco z tý první pomoci skutečně zapamatuju. Taky jsem se díky knížce dozvěděla o důležité appce, kterou by měl každý mít nainstalovanou. Místy by autor možná mohl toho hovorového jazyka ubrat, ale pravda, takhle se to líp přijímá i pamatuje. Doporučuju!

i_vanička
11.05.2021 5 z 5

Vít Samek:“Podle mě se nedá tvrdit, že laici něco umějí a nebo neumějí, ale s určitostí mohu říct, že první pomoc netrénují. A pak jim to chybí, když jde do tuhého”
Tak šup, šup tady je super kniha, která nám s tím, nám laikům, přitažlivým způsobem pomůže :)

Daenerys.Tar
07.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Čtivě napsaná. Kromě první pomoci mě bavili i kapitoly, kde popisují svoji práci např. letecký záchranář, dispečer atd.

momo01
07.05.2021 5 z 5

Lidi, tohle kupujte všem svým blízkým jako dárek. Je to srozumitelná, vtipná a praktická příručka první pomoci. Celkově má tato knížka fakt smysl.

Runinka
05.05.2021 5 z 5

Výborně a vtipně napsaná kniha nejen pro laiky,ale i pro odbornou veřejnost. Měla by být v každé domácí knihovně a všichni členové by si ji měli pročítat. Poučí,pobaví,zaujme,prostě TOP. Skvělý počin Víte Samku.;-)

radimch
26.04.2021 5 z 5

Skvělé, děkuji.

Kolombus
21.03.2021 5 z 5

skvela príručka zachraňujúca život. V skratke a prehľadne napísaná prvá pomoc v rôznych situáciách. “Ako zachrániť život a stať sa superhrdinom.
Autor píše knihu pre ľudí ľudským jazykom a nie sofistikovane lekársko-medicínsky :D Veď ide o záchranu života, kde človeku asi ťažko pomožu latinské výrazy. Jednoducho deje sa toto, urob toto! skvelé, pochopiteľné a ešte i skvelo ilustrované. Kniha, ktorá Vás naučí zachrániť ľudský život - jasne že plný počet hviezdičiek na hodnotení.

ElikaS
17.03.2021 5 z 5

Tohle je naprosto perfektní knížka. Je vtipná, plná praktických příkladů a zajímavých příběhů a při tom nesmírně užitečná. Jako někdo, kdo první pomoc probíral naposledy v autoškole, jsem se dozvěděla hromadu užitečných informací.
Oceňuji, že informace o tom, jak se v krizových situacích chovat byly podány stručně, jasně a výstižně. A vzhledem k tomu, že každý typ krizové situace byl dokreslen příběhem podaným s velmi osobitým humorem, myslím, že mi to v hlavě chvíli zůstane.
Rozhodně každému doporučuji, jsou tam informace, které snad nikdy nebudete potřebovat, ale rozhodně se neztratí.

humor první pomoc záchranáři integrovaný záchranný systém

Autorovy knížky

Vít Samek