Bulbem záchranáře

Bulbem záchranáře https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446265/bmid_bulbem-zachranare-CnC-446265.jpg 5 246 72

To máte: pád z výšky, mrtvice, epilepsie, tonutí, dopravní nehoda... Pořád se něco děje! A právě vy můžete být náhodou u toho a pomoci zachránit lidský život. Třeba i vašeho blízkého. Existuje snad něco lepšího, na co být v životě hrdý? Po jednom návratu z noční se záchranář Vít Samek rozhodl, že čerstvé zážitky ze služby popíše kamarádům na své facebookové stránce. A od té doby je za obrovského ohlasu publikoval skoro každý týden. Jeho vyprávění totiž nelze číst bez záchvatů smíchu, častého slzení a následné úlevy – to když se na konci příběhu dočtete, jak v dané situaci správně postupovat. Čtenáři ovšem chtěli víc. A proto teď v rukou držíte nejzábavnější knihu o první pomoci, která kdy byla napsána. Mimo jiné se dozvíte - Jak zvládnout první pomoc u nejčastějších úrazů a nemocí. - Proč zahájit resuscitaci masáží srdce a proč nikdy nedýchat do cizího člověka. - Jaká specifika přináší ošetření malého dítěte. - Kdy za vámi vyrazí letečtí záchranáři a proč používají vojenské brýle. - Jak komunikovat s dispečery, aby odborná pomoc přijela co nejrychleji. - Že si teď hned máte stáhnout aplikaci Záchranka! Kniha Víta Samka je o superhrdinech mezi námi. O profesionálních záchranářích, lékařích, ale také o nás, obyčejných smrtelnících, kteří si – máme-li dobré informace a trochu kuráže – můžeme superhrdinský plášť taky občas přehodit přes ramena.... celý text

Calinda
08.03.2021 5 z 5

Vtipně napsaná kniha o první pomoci plná příběhů , rozhovorů a hlavně stručných shrnutí, jak postupovat při jednotlivých zdravotních problémech.

Petass
19.02.2021 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha o první pomoci. Rozděleno na okruhy potíží - resuscitace, zlomenina dlouhé kosti, laryngitida atd. Vždy úvod na příkladu z praxe (autor je bývalý záchranář), na závěr jasný a srozumitelný postup první pomoci. Proloženo rozhovory s lékaři a dlouholetými členy záchranných složek. Ač je téma závažné, kniha je vlastně i vtipná a zábavná, tak jak to Vít Samek umí. Autora už jsem zaznamenala v médiích, ať psaných, či na DVTV, o knize jsem nevěděla. V knihovně jsem pak neodolala... Knížka má velmi svéráznou grafiku, která se nemusí líbit každému. Mně se líbí autorův styl, grafika knihy i formát a rozhodně si ji pořídím domů. Doporučuji!!!

clare01
30.01.2021 5 z 5

Zaznělo to tu už několikrát, tak znova - tuto knihu by měl mít doma každý. Nejen že je dobře a vtipně (ano, je to zvláštní vzhledem k tomu, o čem kniha je) napsaná, ale obsahuje i jasné a stručné rady, jak se v krizových situacích zachovat. Navíc mě přiměla domluvit si kurz první pomoci a snažit se být někým, kdo nebude jen stát a hledět, když je potřeba pomoci.

Miretti
18.01.2021 5 z 5

Také se klonim k názoru, že toto dílko by měl vidět a číst každý. Hodně prospěšné, psáno pro běžné a snad i vyplašené lidí. Po lopatě, k pochopení. Jsem ráda, že ji doma mám. A děkuji panu autorovi.

sawako
13.01.2021 4 z 5

Dobré rady nad zlato. Přečteno za jednu jízdu vlakem.

simona5r
09.01.2021 5 z 5

Tuhle knížku do každé rodiny! Je to svérázný, ale vhodně doplněný reálnými situacemi, díky kterým je vše lépe zapamatovatelné. A pak je potřeba se ke knížce občas vrátit.

janamaxik
06.01.2021 5 z 5

Skvělé

Marla
05.01.2021 5 z 5

Kdo tuhle knížku ještě nemáte, hned si ji kupte. Kdo ji má a ještě nečetl, hned se do ní pusťte. Kdo ji přečetl, nestrkejte ji dozadu do knihovny, ale nechte si ji v dohledu. Dík Vítkovi za napsání a všem záchranářům za jejich práci....a vlastně si uvědomují, že jsem hrozně hrdá na to, že jsem v týmu jednoho zdravotnického kurzu, i když jen jako servisák, takže se starám o to, aby se lektoři nemuseli o nic starat a jen se mohli věnovat činnosti velice záslužné.
A aplikací Záchranka si opravdu stáhněte!
A pokud to jde, přihlaste se na kurs!

Dáma s hrnstjm
01.01.2021 5 z 5

Moc dobrý, čtivý kousek! Výrazivo více než expresívní, teorie pochopitelná a náležitě podpořená příběhy z praxe. Nezbývá než doufat, že ani jednu jedinou poučku nebudu potřebovat. A kdyby náhodou něco, kniha je doma na určeném místě hned po ruce a aplikace Záchranka v mobilu. Moc zajímavé byly i vsuvky od jiných autorů, nikdy mě třeba nenapadlo, jak se řeší úmrtí Čecha v zahraničí nebo kolik stojí jedna akce letecké záchranky...

SladkaK
29.12.2020 5 z 5

Není-li vám osud, hercna, končetina či jiný orgán lidí kolem lhostejný, jděte na kurz, kupte si tuto knihu nebo ještě lépe obojí najednou. Přestanete se bát v cuku letu přiskočit k nějaké patálii a budete užiteční. Díky za tuto knihu!

veriszv
22.12.2020 5 z 5

Asi nejužitečnější kniha, kterou jsem kdy četla. Ke každému případu je připojen příběh pro lepší zapamatování, a pak v jasnosti a stručnosti shrnuto, o co se jedná, jak to poznáte a jak postupovat, pokud se s tím setkáte. Oceňuju, že nic není popsáno nějak dramaticky, ale spíš se autor snaží čtenáře uklidnit a na to, že se jedná o vážně téma, tak je vše popsáno s humorem, takže jsem se i párkrát zasmála. Tuhle knihu si přečtěte, rozdávejte jako dárky a jednou za čas si ji přečtěte znovu, protože opakování je důležité! I kdybyste měli být jen o chlup klidnější, v případě, že byste náhodou něco z toho potřebovali, tak to stojí za to!

Poetika_slov
10.12.2020 5 z 5

Knížečka malá, leč pro každého užitečná.
Vypráví příběhy záchranáře pro laika.
Humorným stylem vštěpuje, jak se při první pomoci postupuje.
Mnoho informací se dozvíte, a lecčemu se přiučíte.
Málokdo ví, že i sebevražda v zahraničí je někdy velkou finanční zátěží.
Dokonce zjistíte, jak důležité je mít doma ty správné měřiče,
jenž zachrání životy ve vteřině.
Jednu hlavní radu Vám však Bulba dá,
nainstalujte si důležitou aplikaci jménem Záchranka.
Ať už jste v lese nebo mimo dosah sítě,
či Vám snad dochází baterka nebo peníze na kreditě,
nebojte se, díky této aplikaci je už záchranka na cestě.
Botěnky, botičky tak zachraňují lidi ve svízelné situaci.
Děkuji Vám záchranáři s úctou hlubokou,
že pomáháte tam, kde doktoři zatím nemohou.

painthers
03.12.2020 4 z 5

První pomoc pro laiky konečně zábavně. A plná historek. Normálně nemám ve zvyku se u knih smát, ale u téhle to nešlo jinak. :D

irmag
25.11.2020 5 z 5

Super! Super, super! Obohaťte své knihovny! Nepůjčujte si ji, kupte si ji, je velmi praktická! Opravdu veledílo!

Davidoff21
15.11.2020 5 z 5

Tohle je pecka. Mělo by se to dávat k občance. Určitě si přečtěte ;-)

AnetaKor
09.11.2020 5 z 5

Nastudováno! Aplikace stažena!

Mája777
20.10.2020 4 z 5

Ano, čte se to dobře a rychle. Měl by ji mít každý doma.
(20. 10. 20 - 23 063 - 52)

Estenbuk78
09.10.2020 5 z 5

Nutné přečíst každý, zařadit do povinné četby. Stručné, výstižné, pochopitelné, silně poučné. Sama jsem byla svědkem dopravní nehody a teď vím, co jsem udělala špatně.

dagmar7365
06.10.2020 4 z 5

Stručně a jasně podaná první pomoc, aneb jak se zachovat v konkrétních situacích. Příjemné bylo, že je vše doplněno příklady z praxe, autor vše píše "jak mu jazyk narost", což přidalo na čtivosti, ale přiznám se, že to pro mě občas bylo "až moc" a význam jsem odhadovala jen dle kontextu. Možná, kdybych byla odkojena Prahou, bylo by mi vše jasné ;-)

DanteAlighieri
28.09.2020 5 z 5

Oceňuju, že autor psal přesně tím jazykem, jakým mluví live. Žádný česání. A měl by napsat ještě jednu knihu, kde budou jen historky z výjezdů!