Bůh s.r.o.

Bůh s.r.o. https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28165/buh-s-r-o-28165.jpg 4 51 10

Další sbírka sci-fi povídek Ondřeje Neffa obsahuje povídky, které buď nebyly publikovány vůbec a byly napsány speciálně pro tuto příležitost, nebo vyšly jenom časopisecky. Témata příběhů jsou velmi různorodá a vycházejí jak z našich současných např. ekologických a technických problémů, tak z problémů vzdálené budoucnosti, vyplívajících např. ze setkání s mimozemskými civilizacemi. Autor se nevyhýbá ani přitažlivým motivům sexuálním a magickým a to vše lehce humorným nadhledem.... celý text

namoki
05.08.2023 4 z 5

Pěkná sbírka povídek, některé lepší některé horší, ale celková úroveň podle mě vysoká. Já byla spokojená :-)

čef
03.07.2019 5 z 5

Scifi skoro nečtu, takže jsem si tak trochu zaexperimentoval. Ponořil jsem se do vln fantazie, kde se může stát skoro všechno. A také se stalo. Jenom snad jedna věc zůstala neměnná a to chování lidí, které jakoby vypadlo z oka lidem dnešní doby. Také jsou všechny povídky docela vtipné, bez poučujícího tónu a kritiky dnešních dnů, jako se to některým autorům tohoto žánru stále lépe daří. Myslím, že je to zdařilý výběr, skoro mě nadchl a to nejsem fan.

a.r.nick
08.01.2018 2 z 5

Nemůžu jinak než jen dvě hvězdičky - za docela zajímavé náměty některých povídek, přičemž nejzajímavější nápad jsem našel v úvodní povídce Bůh s.r.o. Ale bohužel jsem ve sbírce neobjevil ani jednu povídku, ve které by byl ten zajímavý a celkem i originální nápad dotažený do konce - tedy že by povídka obsahovala pointu, která by mě nutila o ní ještě aspoň chvíli přemýšlet nebo mě nějakým způsobem posadila na zadek. Když k tomu přidám, že plno povídek bylo i zbytečně násilných, erotických nebo násilně erotických (ani jedno pro mě není vlastnost, bez které by se dobrá sci-fi nedokázala obejít), tak za mě bohužel spíš zklamání... Možná zkusím od autora ještě nějaký lépe hodnocený román.

IchLiebeLesen
05.03.2017 4 z 5

Tyto povídky mě opravdu překvapily. Nebyly to takové klasické sci-fi, které pouze chválí rozvoj, nebo případně ten rozvoj kritizují. Tohle byly sci-fi povídky, které se zaměřovaly i na "obyčejný" život ( Varianta číslo tři ).Také se vyjímaly tím, že většinou nekončily happy endem .
Povídky byly velice čtivé. Doopravdy, když jsem se začetl, četl jsem hodně dlouho a byl jsem úplně mimo realitu. Jenom se mi nelíbila ta vulgarita a to časté mučení hrdinů . Ne že by mi to vadilo, ale přece jenom toho tam byl nadbytek :)

kuruteku
19.02.2017 3 z 5

Špatné to rozhodně není. A závěrečná povídka má zajímavý námět. Ale celé - náměty jo zajímavé a dobré, jenom tomu chybí to, co dělá z scifi literaturu - přesah, zpochybnění, otazníky. Srovnání s Pecinovským či Velinským vychází pro Neffa u mne hůře.

Alma5
23.04.2016 3 z 5

S předchozím komentářem musím souhlasit, nejlepší byla asi Vražda v mateřské školce. Část povídek byla na můj vkus tak brutální, že se ani nedaly přečíst.

martin3683
20.04.2016 3 z 5

Vždy jsem měl Neffa za takového modernějšího Karla Čapka, ať už díky jeho přístupu ke sci-fi, tak nadhledem a černým humorem. Pořádně jsem od něj toho ale moc nečetl, jen před lety Tmu, která mě nadchnula.

Když se ke mě náhodou dostala tato sbírka povídek (mimochodem obsahuje i prapůvodní základ jeho knihy Tma), tak jsem se začetl a po prvních stránkách nadšený kupoval. Povídka Vražda v mateřské školce je geniální, člověka u ní mrazí, ale musí se i trochu usmívat představě miliardářů v tělech tříletých dětí, jak se chystají ovládnout svět.

Bohužel každá následující povídka je slabší a slabší a v půlce knihy mě to přestalo bavit a knihu jsem odložil na později (takže nikdy). Velká škoda, Neff talent a nápady má, ale já od něj mám radši velký román než kraťasy.

MartinProtschke
12.07.2015 4 z 5

Ondřej Neff nezklame. Jeho povídky jsou zábavné, čtivé a a nekončí většinou happyendem:-)

smisek05
02.11.2013 4 z 5

Ondra Neff, opět s vtipem prokázal svůj talent.

machalcz
08.03.2011 3 z 5

Samotná povídka Bůh s.r.o. je velmi nápaditá. Celkově knihu hodnotím kladně.