Bůh s.r.o.

Bůh s.r.o.

Další sbírka sci-fi povídek Ondřeje Neffa obsahuje povídky, které buď nebyly publikovány vůbec a byly napsány speciálně pro tuto příležitost, nebo vyšly jenom časopisecky. Témata příběhů jsou velmi různorodá a vycházejí jak z našich současných např. ekologických a technických problémů, tak z problémů vzdálené budoucnosti, vyplívajících např. ze setkání s mimozemskými civilizacemi. Autor se nevyhýbá ani přitažlivým motivům sexuálním a magickým a to vše lehce humorným nadhledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28165/buh-s-r-o-28165.jpg 3.728
Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Millennium Publishing

a.r.nick

Nemůžu jinak než jen dvě hvězdičky - za docela zajímavé náměty některých povídek, přičemž nejzajímavější nápad jsem našel v úvodní povídce Bůh s.r.o. Ale bohužel jsem ve sbírce neobjevil ani jednu povídku, ve které by byl ten zajímavý a celkem i originální nápad dotažený do konce - tedy že by povídka obsahovala pointu, která by mě nutila o ní ještě aspoň chvíli přemýšlet nebo mě nějakým způsobem posadila na zadek. Když k tomu přidám, že plno povídek bylo i zbytečně násilných, erotických nebo násilně erotických (ani jedno pro mě není vlastnost, bez které by se dobrá sci-fi nedokázala obejít), tak za mě bohužel spíš zklamání... Možná zkusím od autora ještě nějaký lépe hodnocený román.

IchLiebeLesen
05.03.2017

Tyto povídky mě opravdu překvapily. Nebyly to takové klasické sci-fi, které pouze chválí rozvoj, nebo případně ten rozvoj kritizují. Tohle byly sci-fi povídky, které se zaměřovaly i na "obyčejný" život ( Varianta číslo tři ).Také se vyjímaly tím, že většinou nekončily happy endem .
Povídky byly velice čtivé. Doopravdy, když jsem se začetl, četl jsem hodně dlouho a byl jsem úplně mimo realitu. Jenom se mi nelíbila ta vulgarita a to časté mučení hrdinů . Ne že by mi to vadilo, ale přece jenom toho tam byl nadbytek :)

kuruteku
19.02.2017

Špatné to rozhodně není. A závěrečná povídka má zajímavý námět. Ale celé - náměty jo zajímavé a dobré, jenom tomu chybí to, co dělá z scifi literaturu - přesah, zpochybnění, otazníky. Srovnání s Pecinovským či Velinským vychází pro Neffa u mne hůře.

Alma5
23.04.2016

S předchozím komentářem musím souhlasit, nejlepší byla asi Vražda v mateřské školce. Část povídek byla na můj vkus tak brutální, že se ani nedaly přečíst.

martin3683
20.04.2016

Vždy jsem měl Neffa za takového modernějšího Karla Čapka, ať už díky jeho přístupu ke sci-fi, tak nadhledem a černým humorem. Pořádně jsem od něj toho ale moc nečetl, jen před lety Tmu, která mě nadchnula.

Když se ke mě náhodou dostala tato sbírka povídek (mimochodem obsahuje i prapůvodní základ jeho knihy Tma), tak jsem se začetl a po prvních stránkách nadšený kupoval. Povídka Vražda v mateřské školce je geniální, člověka u ní mrazí, ale musí se i trochu usmívat představě miliardářů v tělech tříletých dětí, jak se chystají ovládnout svět.

Bohužel každá následující povídka je slabší a slabší a v půlce knihy mě to přestalo bavit a knihu jsem odložil na později (takže nikdy). Velká škoda, Neff talent a nápady má, ale já od něj mám radši velký román než kraťasy.

MartinProtschke
12.07.2015

Ondřej Neff nezklame. Jeho povídky jsou zábavné, čtivé a a nekončí většinou happyendem:-)

smisek05
02.11.2013

Ondra Neff, opět s vtipem prokázal svůj talent.

machalcz
08.03.2011

Samotná povídka Bůh s.r.o. je velmi nápaditá. Celkově knihu hodnotím kladně.