Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět

Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126745/bmid_buh-je-ja-jsem-ho-potkal-je-jiny-sv-vPw-126745.jpg 4 6 3

Konverze osobní a zkušenosti duchovní - vzpomínky autobiografické.

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Zvon

Dieu existe, je L´ai rencontré- Il y a un autre Monde , 1969

honajz
honajz
08.12.2021 4 z 5

V podstatě jde o dvě knihy: Bůh je, já jsem ho potkal je kniha napsaná daleko dříve, než vznikla kniha Je jiný svět. Zatímco ta první se věnuje dětství a dospívání autora a samotné konverzi je věnovaná jen krátká závěrečná část, druhá se věnuje jeho zralosti, hledání místa ve světě, manželství a zatčení Němci za odbojovou činnost. První kniha je psaná skoro až hravým, jemně vtipným a poetickým stylem, druhá zvážní a některé texty jsou natolik hutné, že je třeba si je znovu a znovu přečíst, aby čtenář pochopil - často brilantní - myšlenku. Ani v jedné knize ze sebe autor nedělá hrdinu a naopak otevřeně píše o svých záporných vlastnostech, aby mj. vynikla ona velká láska Boha k člověku. Číst se to nedá naráz, ale po kouskách - stále je v knize co objevovat. Citát z knihy: „Ptají se mne, co vám ta víra dává? Co se změnilo v životě uzdraveného slepce? Co přináší hudba hluchému, kterému se otevřely uši?“

Jana512
Jana512
15.10.2020 4 z 5

V knize francouzský autor, člen Francouzské akademie věd, popisuje svůj život od dětství, kdy vyrůstal v ateistické rodině. Otec, levicový politik, jej získal pro povolání filosofa a novináře. Ačkoli vyrůstal autor bez víry v Boha, v jediném okamžiku zakusil Boží lásku, která se mu stala smyslem a cílem života.

micha-ella
micha-ella
25.09.2017

Tohle bezvěrce trochu zviklá.

André Frossard
francouzská, 1915 - 1995
1992  77%Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět
1992  56%Ptali jste se na Boha
1990  60%Portrét Jana Pavla II.
2000  0%Nebojte se! Dialog s Janem Pavlem II.
1992  0%Boh v otázkach dnešného človeka

Kniha Bůh je, já jsem ho potkal - Je jiný svět je v