Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Bůh chodí po světě vždycky inkognito https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/bmid_buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4 544 116

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito , 2010

InExTrEmO
11.03.2019 5 z 5

Je to příběh nebo příručka osobního rozvoje? Autor to dokázal elegantně spojit v jedno a vytvořit čtení od kterého se jen tak neodtrhnete. Ve spoustě situacích jsem tam našel sám sebe, příběh vás doslova svlékne do naha před vámi samotnými, příběhem někoho jiného. Závěr mi připadal trochu jako z blbé telenovely, ale napětí tomu nechybělo.

Randyz1986
17.02.2019 5 z 5

Po Muži, který chtěl být šťastný, je to moje druhá kniha od tohoto autora. Příběh se mi sice zdál poměrně dost nepravděpodobný, ale zárověn mě kniha opět velmi bavila. Podobný typ “duchovních” knih mě v minulosti velmi odrazoval, zvlášť, když je příběh “Bůh” v názvu. Ale poslední dobou mě naopak tento žánr začal velmi bavit, protože jsem zjistil, že např. jako v případě této knihy, se jedná o děj zasazený do prostředí moderní doby a nejedná se o nějaké náboženské vymývání mozku, ale spíše o kombinaci moderní psychologie osobního rozvoje a starých duchovních mouder. A pomocí příběhu čtenář sám pěkně vidí jak tato moudra a rady lze využít v běžném moderním životě anebo naopak z příběhu dané moudro samo pěkně vyplyne.

LucieSiki
28.12.2018 5 z 5

Skvela kniha ???? Často se k ní vracim a rada !

i.snd
19.12.2018 5 z 5

Knihu jsem četla opětovně po několika letech. V mém nitru rozechvěly struny jinou píseň, než-li dříve, což svědčí o tom, že vnitřní skladatel se neustále vyvíjí. Skryté poselství "skvělých darů" pečlivě zabalených v odporných obalech, jež nechceme přijmout a rozbalit, oceníme až poté, když řekneme ano. Klíčová dírka, přes kterou do té chvíle vidíme svůj život a svět vůkol nás, se promění ve větší průzor. A najednou je náš pohled jiný, nový, laskavější.

Dádulka.K.
29.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha,která donutí k přemýšlení.Přečetla jsem ji v době,kdy jsem přesně takové nakopnutí potřebovala.Navíc se děj odehrává v mé milované Paříži :)

freejazz
18.11.2018 4 z 5

Úplně jiná knížka než ty, co jsem od Gounelleho četl předtím. Teď opravdu nevím, co si mám o ní myslet... Ale rozhodně nebyla prvoplánově motivační, spíš na přemýšlení.
Jako obvykle, několik drobných detailů mi nesedělo, scházela jim lepší logika a argumentace, ale to je při tak rozsáhlémm díle celkem v pohodě.

HannyC
14.11.2018 5 z 5

Naprosto vystihující popis stavu dnešního "bláznivého" světa očima běžného človíčka, který nedoufaje v nic získává své zdravé znovu objevené "já" :) ... začni měnit sebe a změníš NEJEN svůj svět. Milá knížka, která sice není "precizní", chybí uzavření několika dějových větví ... ale co ... dušičku zahřeje ... vždyť nikdo není perfektní, že?

Dorkald
09.11.2018 5 z 5

nejsme nikterak velký čtenář, ale tohle jsem zvládla během dvou večerů...skvělá kniha!

Cailas
01.11.2018 5 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek k narozeninám a totálně mě pohltila. Takhle vhodně vybraný dárek, jsem dlouho nedostal. Troufám si říct, že mi hodně předala i do soukromého života, je tam spousta věcí na zamyšlení a právě díky nim jsem si toho hodně uvědomil. Snad lituji jen, že jsem ji nečetl už když vyšla. Od poloviny mě kniha nepustila a dočetl jsem ji na jeden zátah. Mohu jedině doporučit.

skyline
23.10.2018 5 z 5

Kniha me velmi mile prekvapila. Cetla se skvele. Je v ni mnoho k zamysleni a v mnoha vecech jsem se sama nasla. Doporucuji

Lilda
12.08.2018 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha. Dostala jsem se k ní přes mého taťku, kterému byla darována a už pěknou chvíli ležela zaprášená v knihovničce. Nejprve mě samozřejmě upoutal barevný a výrazný obal a potom taky Bůh v názvu.
Je to náročná kniha. Nejprve jsem byla ztracená. Děj se pomalu rozvíjel a já nevěděla, o co jde, ale byla jsem rozhodnuta to dočíst. Po chvíli jsem dostala silný pocit, že autor bude psycholog, jelikož nenápadné psychologické postupy se v jedné v hlavních postav dosti promítaly. A ano, přečetla jsem si popis autora a zjistila jsem, že mimo psychologii se zajímá i o léčitelství a kniha mi začala dávat větší smysl.
Musím říci, že zápletka je velice chytře vymyšlena a příběh je jeden z těch, které na konci dostanou velice rychlý spád, že se člověk nemůže odtrhnout.

Kladně hodnotím popisovací a pozorovací schopnosti autora, a samozřejmě skoro až detektivní zápletku plus nenápadné donucení zamyslet se nad určitými věcmi jako manipulace a moje vlastní hranice.

Mustafa
12.05.2018 5 z 5

Dokonale motivující kniha... Je znát, že autorem je odborník na neuro-lingvistické programování... Jsem nadšena a mám chuť si od něj přečíst vše, co kdy napsal... Včetně odborných článků ;)

LadyHip
19.02.2018

Zhltaná jedním dechem a jsem si jistá, že se k ní jednou vrátím.

Jasmi88
28.01.2018 5 z 5

Kniha se hezky četla a to z důvodu, že jsem skoro jako hlavní postava, která má problémy s komunikací s ostatními lidmi, nechá si skoro všechno líbit, bojí se ostatní odmítnout, říct co si doopravdy myslí a všem vyjít vstříc a pořád přemýšlet nad tím co si o ni ostatní myslí.
Čtenář s povahou jako já, se v ní opravdu najde!

RézinaKudrnatá
19.01.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, která nutí člověka se zamyslet nad vlastní existencí a vzorci chování. Konec knihy a její rozuzlení jsem přečetla se zatajeným dechem.

dan-sam
26.12.2017 3 z 5

Trvalo mi téměř přesně rok než jsem knihu dočetl a upřímně: střídaly se u mě fáze nelibosti se zaujetím. Dokud převažovala "seberozvojová linka", nechtělo se mi postupovat kupředu ani trochu. Jakmile se však kyvadlo přehouplo za polovinu a počal převažovat opravdový děj, bylo to výrazně lepší. Nevím, zda bych se do čtení pustil znova, ale dokážu si představit, že ve správné životní fázi to může být zajímavá kniha.

Andy74
20.12.2017 3 z 5

Upřímně, myslela jsem si že si trošku "smlsnu" na motivační knize o seberealizaci a osobním rozvoji :o) Možná jsem to všechno nějak špatně pochopila..... ze začátku byl děj fajn, v hlavní postavě jsem se v mnoha pracovních situacích poznala, bohužel druhou půlku knihy jsem tak nějak prolistovávala, pojednání o burze nerozumím a ani detektivní podtext mi názor nevylepšil.
Závěr mě ani nepřekvapil, jak jinak by to mělo dopadnout....asi jsem opravdu moc praktická (nebo skeptická) anebo přetažená, ale tomuhle "francouzskému snu" nevěřím.
Bohužel - pro mne ani motivační, ani detektivka.

Denuš
04.12.2017 4 z 5

Další nápaditý příběh doprovázen osobním rozvojem hlavního hrdiny, který nás dovolí zapřemýšlet i nad životem vlastním. Osobně se mi tenhle styl líbí. Jediné, co mi zde vadilo, bylo občasné rozepisování se o jinak nedůležitých věcech. V pohodě by se tak kniha dala zestručnit na polovinu obsahu. Podle mne by se tak lépe četla a čtenář by zůstal připoután k ději příběhu, bez zbytečných informací o burze a podobných tématech. Pro někoho, kdo se však o burzu zajímá, to může být zajímavé počtení. Zatím je to má druhá kniha od Gounelleho, ale už teď můžu říci, že ho vřele doporučuji.

AnnaNes
22.11.2017 5 z 5

Nejvíc se mi líbila část, kde se zbavoval závislosti na kouření. Kniha byla zajímavá a těším se na přečtení dalších autorových knih.

LuciíŠvarc
04.11.2017 5 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek, nevěděla jsem tedy, co přesně očekávat. Příběh se mi vryl pod kůži a dost otevřel oči, dokonce mě to vedlo i k tomu, pár věcí v životě přehodnotit. Knížka tedy splnila svůj účel a nikdy bych neřekla... že tento styl může mít tak krásný příběh. :)