Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Bůh chodí po světě vždycky inkognito https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/bmid_buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4 544 116

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje.... celý text

Duchovní literatura , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito , 2010

Wasylka79
03.07.2020 4 z 5

Osobní rozvoj podaný v příběhu.Zabrany máme pouze v hlavě.Hezka a čtivá kniha.

hokaca
02.07.2020 4 z 5

Je to má už druhá kniha od tohoto autora. Stejně jako v první je na příběh nutno koukat z nadhledu, ale čte se moc hezky. Sedí mi styl seberozvoje zasazeného do příběhu, byť pro mě hodně nadsazeného a nerealistického. Celkový dojem lepší průměr.

AbigailBC
28.05.2020 5 z 5

Kniha mě vážně překvapila. Původně jsem ji koupila jako dárek a vůbec se nechystala ji číst, pak jsem ji plánovala jen zběžně prolistovat, až jsem se nakonec začetla do první kapitoly a musela pokračovat dál a dál. (Ono po takovéto první kapitole jde jen těžko přestat.) Stylem psaní mi opravdu sedla (až na ty popisné pasáže, i když byly pěkné, často tam působily jako naprosto nepotřebná a přebytečná vata) a v poslední třetině jsem byla tak napjatá, že jsem ji jen nerada odkládala, když jsem musela jít dělat něco jiného. Čekala jsem esoteriku, proto jsem se před čtením zdráhala, nakonec jí tam ale nebylo a místo toho ji nahradil příběh až hodný filmového zpracování. Za mě krásná emotivní i motivační kniha plná poselství, ze kterých si každý vytáhne to svoje.

irmag
22.05.2020 5 z 5

Bezva kniha! Doporučuji!

Anickahor
28.04.2020 4 z 5

Na této knížce se mi líbí, že může být knihou zaměřenou na osobní rozvoj, ale nemusí. Záleží na čtenáři, jestli k ději bude přistupovat pouze jako k příběhu, či si něco odnese do svého života. Mně osobně tedy tohle pojetí (tedy do příběhu zaobalených) seberozvojových knih sedí mnohem víc než pouhé poučky sepsané do publikace.

YA-girl
24.04.2020 5 z 5

Do půlky mi kniha přišla hooodně napínavá; pak už jsem děj upozadila, protože mi došlo, že pointa nebude bůhvíjak mysteriózní ;), a bavilo mě to spíš z toho psychologického hlediska. Líbilo se mi, že spolu s Alanem se i já coby čtenář můžu vypravit na sebeobjevnou cestu :-). Největší dojem ve mně zanechala lekce "z pekařství" a "z luxusního klenotnictví", ale zamyšleníhodných rad ohledně zvyšování přirozeného sebevědomí tam bylo mnohem víc! Na každého holt "vyskočí" to, co si momentálně potřebuje vyřešit... jsem celkem zvědavá, co na mě vyskočí, až se ke knize za pár let vrátím ;).

Hanka308
23.04.2020

Kniha je naprosto úžasná. Moc se mi líbila. A přála bych si, aby bylo více takových "probutených Alanů". Děkuji pane Gounelle.

knihyKeMne
23.03.2020 5 z 5

Zprvu ani moc nelíbila, takový depresívní začátek, že. Ale jak hoch začne plnit úkoly, to jsem se smála nahlas (loutka...), ač to u knih nemám ve zvyku. Poutavé to bylo i proto, že znám takového člověka, který by přesně takhle potřeboval "vyléčit", a neustále se mi do hlavní postavy mimoděk dosazoval. K mému překvapení mě kniha do sebe vtahovala stále víc, až mě úplně dostala. A tak to má u knihy být. Zvažuju její pořízení do knihotéky, mám takové tušení, že si ji někdy budu chtít přečíst znova.

antonio22
22.02.2020 4 z 5

Kniha zprvu dost vláčná, autor se výživa v takových těch omáčkach které moc nemusím.. Popisuje koberce, lustry, oblohu.. Ale četl jsem dal, ptze zápletka je poutavá a nakonec kromě těch okecavacek můžu doporučit.
Kniha má hlubší smysl v podobě rad jak pracovat s rozvojem osobnosti, které dostává hlavní hrdina, ale dají se aplikovat obecně.

het2
17.02.2020 5 z 5

Obvyklá šablona Gounellových knih - rozvrácený hrdina, který si více či méně uvědomuje, že mu toho v životě setsakra hodně chybí se vydává za pomoci moudrého mentora na cestu sebepoznání a osobního rozvoje - tady prochází nejednou změnou. A není to vůbec na škodu. Za prvé je mnohem větší důraz kladen na příběh a za druhé, se zhruba v polovině spolu s hrdinou začneme ptát, co je skutečným záměrem jeho tajemného mentora. Příběh tak dostává místy až thrillerový nádech. Co je ale mnohem důležitější, najednou se spolu s hrdinou musíme ptát, zda jsou teze, rady a úkoly, které nám autor mentorovými ústy předkládá míněny vůbec dobře. Mají hrdinu posunout oprovdu dopředu nebo ho naopak mají definitivně zlomit a dostat do područí dokonalého manipulátora s nejasnými úmysly. A tohle je bezva, najednou o všem, co Vám autor předkládá musíte přemýšlet jinak a mnohem víc, neservíruje Vám tady obecné pravdy. Vy sami se musíte rozhodnout, co přijmout a co ne. Opět je tam jemný humor a nečekaně i slušný příběh a celá řada zvratů. Ve finále je to taková pohádka, ale líbilo se mi to opět hodně a pár myšlenek jsem si podtrhal. 4,5 *

bublifut
13.02.2020 5 z 5

Jako každá jeho kniha .... Výborná.

Andrushka
26.01.2020 5 z 5

Za mě velice příjemné počteníčko, pár poznámek jsem v pustila i do mého diáře a rozhodně nebude špatné si je občas připomenout. V životě jde o to jak si jej sami nastavíme. Jestli budeme frfňat, že něco nejde nebo jestli to příjmeme jako výzvu. Moc se mi kniha líbila. moc doporučuji přečíst.

vojtech5896
08.01.2020 4 z 5

Příběh o osobním rozvoji člověka, který si může každý určitým způsobem vztáhnout sám na sebe. Hlavní hrdina prochází sérií úkolů a zároveň se snaží zjistit skutečnou identitu a záměry svého učitele.

BlackFun
24.11.2019 5 z 5

Velmi zajímavý příběh. Některé pasáže mě oslovily a daly podnět pro zamyšlení. Jedná se o milý příběh, který vás vlastně pohladí na duši.

tanyny
25.10.2019 5 z 5

Zrovna mi to celé sedlo. Závěr byl kýčovitý a podle mě nebyl takový potřeba, ale celkové poselství knihy se ke mně dostalo a zafungovalo :-)

5tužka
28.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha plná moudrosti, přečetla jsem za jeden den, nedala se odložit :) Určitě se k ní budu vracet a přinesla mi mnohá poučení, ze kterých budu čerpat.

puuha
04.09.2019 5 z 5

Krásně se čte. Zajímavý příběh. Přínosné pro osobní rozvoj. Mohu jen doporučit.

Andrea_I_Am
20.08.2019 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla, ale musím od tothoto názoru odstřihnout závěr, to byla jakási výplň, která s příběhem celkově neměla pro mě nic společného. V knize je zmíněno strašně moc věcí, na které zapomínáme a ten nápad jak s hlavním hrdinou naložit mě prostě strašně bavil.

whxterose
07.07.2019 4 z 5

Je to má první kniha od tohoto autora a díky ní se pustím v co nejbližší době i do dalších. Byla to naprostá pecka. Ráda čtu knihy o osobním rozvoji, ráda čtu knihy z prostředí Francie a ráda čtu knihy o obyčejných smrtelnících, což se autorovi podařilo skvěle skloubit. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem měla tuhle knihu v rukou.

Prim
15.04.2019

Ta kniha mě vůbec nezaujala. Nedočteno.