Bůh a svět, který přijde: Rozhovor s Domenikem Agassem

Bůh a svět, který přijde: Rozhovor s Domenikem Agassem https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475115/bmid_buh-a-svet-ktery-prijde-rozhovor-s--krj-475115.jpg 4 3 2

27. března 2020 promluvil papež František na opuštěném Svatopetrském náměstí, které se lesklo deštěm, k milionům lidí připojených k televizím, telefonům a počítačům po celém světě: "Uprostřed bouře nás Pán vyzývá, abychom v sobě probudili solidaritu a naději, které jsou schopny dát pevnost, oporu a smysl v těchto časech, kdy se zdá, že vše ztroskotalo." V době, kdy se epidemie Covid-19 šíří a má hrozivé následky, je František stálým vzorem nejen pro věřící, ale i pro všechny, kteří touto nemocí trpí nebo s ní bojují na různých frontách. V rozhovoru s Domenicem Agassem nás papež vyzývá, abychom i v době velkého utrpení pro celý svět nacházeli ve svém životě smysl a milost. František nás vybízí k boji proti viru lhostejnosti a sobectví, který přivedl svět do blízkosti zkázy, a především k houževnatému pěstování naděje, která nezachraňuje před zlem, ale dává sílu čelit překážkám, i těm, které se zdají nepřekonatelné. Naděje nás chrání před sklíčeností a zoufalstvím a přemáhá pokušení vzdát se. Mít a předávat naději znamená umět se svěřit Bohu v každé životní situaci, zejména ve zkouškách, a s důvěrou připravovat nový svět.... celý text

Jana512
24.01.2022 5 z 5

Asi žádný z nás, kdo jsme prožívali v roce 2020 Velikonoce se svatým Otcem prostřednictvím medií, nezapomene na atmosféru, ve které jsme vnímali blízkost papeže Františka každému z nás, když svolával požehnání na celý svět. V knížce, která vznikla o něco později , vysvětluje papež nám všem, že tato doba má velký dopad na celý svět. Jak papež říká v kize: "Je zatřebí, abychom zanechali postojů, rozhodnutí a chování znehodnocených individualismem, egoismem a hledáním vlastního prospěchu. Nyní je čas opětnému usměrnění života vstříc k Bohu a vstříc k člověku." V několika kapitolách odpovídá na dotazy novináře a ukazuje, jak tomu může nastat: Je třeba se modlit, svěřovat Bohu své starosti s důvěrou, že On se postará a být k dispozici, kde je třeba. Společně nacházet potřeby nejen vlastní, ale těch nejpotřebnějších. Rozsévat naději; myslet na lidi celého světa, na jejich potřeby - vytvářet na světě jediné společenství - jako členové jedné velké lidské rodiny. Obnovovat harmonický vztah k přírodě a neničit ji. Být tu pro druhé, zvláště pro slabé a bezmocné, děti, seniory a nemocné. Bez celosvětového bratrství není žádná budoucnost. Je nutné, aby se dostalo práce a spravedlivé odměny všem. Pokládat rodinu a ženu za pilíře společnosti a mládež vést k přípravě a nadšení pro jejich budoucí poslání. Kéž bychom se snažili krůček po krůčku uskutečňovat tuto vizi.

Boboking
27.10.2021 4 z 5

Nepatřím sice k miliardě křesťanů, ale přesto je mi papež František jako osobnost sympatický. Nahlédl jsem tedy do tohoto jeho rozhovoru, rozjímání, a hodinka strávená jiným životním pohledem a filozofií na současný svět nebyla zcela promarněna. Probral zde vše, víru, děti, rodinu, práci, velmi pěkně mluvil o ženách… Vše s křesťanskou pokorou, s láskou ke všem, ať křesťanům, bezvěrcům či jiným vyznáním.

Kniha Bůh a svět, který přijde: Rozhovor s Domenikem Agassem je v