Budulínek - veršované pohádky

Budulínek - veršované pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28848/bmid_budulinek-versovane-pohadky-RT4-28848.jpg 5 111 21

Dvě známé prózou převyprávěné pohádky J.V. Plevy: Budulínek a Perníková Chaloupka provázejí veršované pohádky Františka Hrubína na stejný námět.

Kabuky
19.05.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

JointlieKat94
22.02.2023 5 z 5

Až se mě někdo bude ptát, u jaké knihy jsem naposled plakala, řeknu, že u Budulínka. :D no je to tak, zrovna dorazilo mé citlivější období, a kapitolu s kozou, kterou chtěl děda s babi odvézt na trh mě dostala. Nemohla jsem přečíst, dočítal za mě přítel.. :D

Jinak tedy, knihu mi naši četli, když jsem byla malinká, pamatuju si básničky (nějak mi uvízly v paměti) a příběh Budulínka je prostě klasika. Krásné, celkem i poučné příběhy.

Jooo! A Perníková chaloupka, pecka! Moc jsem se nasmála ve chvíli, kdy dědek šel po Jeníčkovi a Mařence, a potkal na poli "tetu" :D

Krásné pohádky i říkanky. :)

Worbitka89
13.11.2022 5 z 5

Příhody Budulínka nejen s liškou, návrat do dětství plný krásných ilustrací, stojí za to se k ní vracet.

madem
26.09.2022 4 z 5

Knížka mého dětsvtí. Jak často mi ji mamka četla. Teď mám syna a chtěla jsem ji tkaé číst. A nějak jsem se zarazila. Básně od Hrubína už umín z paměti, ale pohádky od Plevy mi nešly přes jazyk. Nějak to není ono. Chci vzpomínat hezky nostalgicky, jak je to krásná knížka. Dávám ji pryč a občas mu zarecituji Hrubína samotného.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Budulínka mi bylo vždycky strašně moc líto. Je to krásná pohádka, poučná a určitě si jí hodně dětí zamilovalo.

MOu598
13.04.2021 5 z 5

Hezké, dětské, převyprávěné. Pěkné ilustrace. Hezká knížka - že byla čtená dokládá to, že některé stránky jsou natržené a zmačkané.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Taky knížka mého dětství ,kterou jsem ráda četla mému synovy.

Nestorkea
21.02.2019 5 z 5

Krásná knížka, milé poučné příběhy a krásný jazyk.

Torino
21.01.2018 5 z 5

Nejkrásnější pohádka mého dětství. I po cca 20 letech si ty verše pamatuju :-)

hambra1
11.02.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem jako dítě milovala. Dodnes si pamatuji básničku o Perníkové chaloupce. :)

jarki
19.08.2016 4 z 5

Nejčtenější knížka mého dětství, ještě než jsem uměla číst.

Briv
06.06.2016 5 z 5

Další knížka mého dětství. Dodnes si vzpomínám, jak jsem vazbě knihy dala zabrat:). Ještě myslím, že jí mám u babičky... Moc se mi líbila.

Zdeňula
09.04.2016 5 z 5

Super knížka, vzpomínka na dětství....:)

Lucissia
05.04.2016 5 z 5

Knížku mám ještě z dětství, ale teď jsem ji četla poprvé. Nečetla se mi úplně nejlépe, ale syna zaujala. Jen jsem musela natvrdo přepsat pasáž, jak jde sousedka topit koťata :-) Takže místo topení šla kotě raději prodat na trh :-) Jinak vše v pořádku :-)

morava
04.03.2016 5 z 5

Tato nadherne ilustrovana knizecka se nachazi v me knihovnicce, provazela mne detstvim a rada se do ni zactu i dnes :-)

ellka31
15.03.2015

Měla jsem ji ráda jako malá, teď si ji oblíbili i moje děti. Jen je hodně opotřebovaná :( Pokud by někdo prodával, tak koupím....

lenaka
19.08.2013

Jako malá jsem jí milovala ale někde se mi při stěhování zatoulala,tak kdyby byla někde na prodej ráda bych jí koupila

gali
07.11.2012 4 z 5

Kdyby někdo měl na prodej,moc ráda koupím,měla jsem,ale bohužel při stěhování před pár lety mi záhadně zmizela krabice s knihami....

Budýnek
18.12.2011

Měla jsem tuto knižku, ale bohužel jsem ji někde ztratila a nikde na internetu ani v knihkupectví ji nemůžu sehnat...strašně ráda bych ji zase měla...pokud byste ji někdo chtěl prodat, nebo věděl kde ji seženu, byla bych nesmírně ráda...díky

Margotic
01.10.2011 5 z 5

Moje kniha dětsví,koupila mi ji maminka,když jsem si ji vyhlídla za výlohou knihkupectví.Pak mi ji doma rodiče četli a fantazie pracovala.Ted ji už jako malinký obdivuje můj syn.

pohádky pro děti veršované pohádky

Autoři knihy

Josef Věromír Pleva