Budu vším, čím mě chceš mít

Budu vším, čím mě chceš mít https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347626/mid_budu-vsim-cim-me-chces-mit-zIC-347626.jpg 4 114 32

Novodobá Lolita je mrtvá. A ve městě jsou hned tři lidé, kteří měli dobrý důvod ji zabít. Hattie Hoffmanová se během svého krátkého života úspěšně zhostila mnoha rolí: byla hodnou dcerou, úspěšnou studentkou, dobrou kamarádkou. Ona sama však chtěla od života něco víc. Mnohem víc než bezbřehou nudu jednotvárných dnů. Něco vzrušujícího, klidně trochu nebezpečného. Nebo třeba idost nebezpečného... Když je během školního představení nalezena Hattiina mrtvola, malé město strne hrůzou. Hrůza se změní v úžas, jakmile vyjde najevo, že Hattie udržovala přes internet sexuální vztah, který byl daleko za hranicí toho, co je společnost ochotna tolerovat. Kdo ještě o tom vztahu věděl? Koho Hattie svým chováním rozběsnila natolik, že ji ubodal? Psychothriller Budu vším, čím mě chceš mít zaznamenává rok života podmanivě krásné dívky, která si se svým okolím zahrávala tak dlouho, až s ní komusi došla trpělivost. Vyšetřování vraždy vynáší na světlo temná, doposud úzkostně skrývaná tajemství některých obyvatel maloměsta; najednou přestává být zřejmé, kde přesně vede hranice mezi vinou a nevinou. Najednou jako by mnohé přestalo být tím, čím se dříve zdálo být...... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Domino

Everything You Want Me to Be , 2017

Danago
15.11.2017 2 z 5

Tak já budu zase asi nějaká vadná. Mě knížka nijak zvlášť nenadchla, přišla mě spíš YA literatura. Mě už moc nebaví číst jak mladá holčina se všemi kolem manipuluje. Docela jsem se musela donutit knížku dočíst. Konec byl docela předvídatelný. Bohužel já docela jistě do cílové skupiny nepatřím.

JustWomen
06.11.2017 5 z 5

Srdcovka, skvěle napsané, nepřekombinované, úžasné postavy, čtivé, pochopitelné, doporučuji.

banánovépyré
31.10.2017 5 z 5

Opravdu skvělá knížka. Velmi dobrá zápletka a dokonale propracované postavy, střídání vyprávěcích perspektiv je taky opravdu moc dobře zvládnuté a dodává knize na síle, spádu a čtivosti. Vůbec by mě nenapadlo, že se do toho příběhu tak ponořím. Už se těším, co si pro nás Mindy Mejia připraví dál :-)

Šárka5875
14.10.2017 5 z 5

Za mě má příběh Mindy Mejii velké doporučení. Autorka nám předložila vynikající napínavý román, ve kterém sice pachatele odhaluje velmi pomalu, o to víc nám však motá hlavu. Děj je svižný, čtivě psaný, autorčin styl mě opravdu oslovil a doufám, že se dočkáme dalších knih. Budu vším, čím mě chceš mít patří rozhodně na váš seznam knih, které byste neměli opomenout. Já říkám skvělé.

RoseDadas
11.10.2017 4 z 5

Román je velmi čtivý a autorčin styl mi sedl. Jistě svojí zápletkou, postupem vyprávění a podáním příběhu z několika perspektiv zaujme i náročnější čtenáře. Od autorky je to první kniha, která u nás vyšla. Knihu bych rozhodně doporučila všem, kteří mají podobný žánr rádi, a nemusí být zrovna jeho znalci, tak jako já.

kneslova
01.10.2017 5 z 5

Dobře napsaná kniha, děj plyne a bavilo mě to, zas po nějaké době kniha, které mohu dát 5 hvězdiček

ReziEngli
24.09.2017 4 z 5

Skvělý thriller/detektivka. Zápletka byla odhalována velmi pomalu, až do posledních stran jsem netušila, kdo je vrah. Odhalení bylo velmi překvapivé, i když musím říct, že jisté pochybnosti ohledně vraha trošičku byly. Hlavní hrdinka mi chvílemi šla na nervy svým chováním, ale tak byla prostě stvořena. Kapitoly se střídaly z různých pohledů a časů. Střídala se tu minulost a přítomnost. Musím říct, že autorka knihu napsala velmi čtivým stylem.

bookcase
24.09.2017 5 z 5

Super, zajímavě pojatý příběh, autorka pěkně kličkovala, aby čtenáře dokonale zmátla.

skipiii
23.09.2017 3 z 5

Ano,bylo to čtivé. Bylo to i celkem napínavé. Nicméně to za mě nebylo něco u čeho bych si řekla waau faaakt a posadila se na zadek. Spíše průměrná jednohubka na jeden až dva večery.

evonra
20.09.2017 5 z 5

Hattie je talentovaná dívka, která miluje literaturu a divadlo. Její sen, být slavná herečka, si plní ve školním divadelním spolku, kde exceluje v roli Lady Macbeth. Záhy je brutálně zavražděna. Vražda na maloměstě, kde si každý vidí do talíře, je vnímána o to intenzivněji, vyšetřujícího detektiva pojí přátelství k rodině oběti. Zajímavý je i pohled samotné Hattie z doby před vraždou.
Hattie je opravdu skvostná herečka, hraje tak trochu i v soukromém životě, takže občas nevíme, co myslí vážně a co ne. Jejím koketním „ Budu vším, čím mě chceš mít " si získá nejednoho muže …
I přesto, že kniha není nervy drásající, čte se dobře. Celým příběhem se line ono magické téma Shakespearovských dramat, proto myslím, že i tímto si získá nejednoho čtenáře.

Sorrow
19.09.2017 4 z 5

Přestože se nejedná o knihu, kterou byste nedokázali odložit, příběh novodobé Lolity je vystavěn zajímavým, ačkoliv ne nutně nápaditým způsobem. Co bych vyzvedla, je umění autorky pracovat v podstatě po celou dobu knihy pouze se dvěma podezřelými, a přesto dokázat utajit, kdo je vlastně vrah. Za nejzajímavější hodnotím určitě postavu samotné Hattie, ke které perfektně padne mnohoznačný (a velmi trefně zvolený) název románu :)

j287
17.09.2017 5 z 5

Děj se odehrává z pohledu několika osob a dokonce i z pohledu samotné oběti. Čtenář do poslední chvíle netuší, jak se věci vlastně mají.. Postupně je odhalován příběh mladé studentky, která má pocit, že chce od života víc, než jen sedět v malém městečku, kde dávají lišky dobrou noc a sní o New Yorku. Má pocit, že dosáhne všecho, co bude chtít, až se jí to stane osudným. Kniha je napsaná celkem čtivě, nejsou zde napínavé zvraty, ale celou dobu čekáte, jak dopadne. Mě osobně zaujal už její název, pak anotace a nakonec můžu po přečtení doporučit jako oddechovku na večer.

vraždy psychologické thrillery thrillery pro ženy zakázaná láska

Autorovy knížky

Mindy Mejia
americká
2017  79%Budu vším, čím mě chceš mít

Kniha Budu vším, čím mě chceš mít je v