Budoucnost peněz

Jedna z nejlepších knih o penězích, jaká byla kdy napsána. Bývalý centrální bankéř, dnes univerzitní profesor Bernard Lietaer napsal velice srozumitelnou knihu o nesmírně složité a těžko pochopitelné věci - o penězích. Jeho odvážná, intelektuálně provokující, inspirativní, ale i kontroverzní analýza kulturních, ekonomických, politických a sociálních dopadů našeho peněžního systému je určena jak laikům, tak odborníkům, kteří často postrádají potřebný profesní nadhled. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81281/budoucnost-penez-81281.jpg 4.25
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, Paradigma.sk

The Future of Money: Beyond Greed and Scarcity, 2001

Kniha Budoucnost peněz

Damato
23.08.2017

Tak rozhodně, tohle čtení je kontroverzní. A proto to až tak široké veřejnosti asi není určeno. Aniž bych se jakkoli chtěla nad někoho vyvyšovat, nemyslím si, že by moje mamka knihu s nadšením četla. Ale na druhou stranu, pokud máte jakýž-takýž přehled o tom, jak co funguje- tohle je fakt napsané čtivou formou a určitě za mně plný počet *****

marek0539
13.09.2016

Musim uznat ze je to velmi dobre napisana kniha. Vysvetluje velmi jednoducho ako funguje tento svet a ako ludia su okradani.
Pouzivame jeden typ penazi. Existuje mnoho typov penazi ktore mi nepouzivame . Dnesne peniaze su ako monokultura ktora zamorila svet(je jedno ci su zelne , modre, cerve ci je na nich napisane milion ale jedna koruna). Ale staci aby sa objavila pliesen alebo prisla pohroma a vsetko sa znici. A pritom exituju ine alternativy.
Tento typ penazi vyhovuje politikom ktorui maju cez nich moc .... a preto radsej nicia ludi ako by mali nieco s tym robit