Budoucnost organizací

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha, která od podlahy mění to, jak nahlížíme na organizaci firem (ziskových, neziskových, státních). Přímo tak navazuje na Podivína a Svobodu v práci a dokonale doplňuje Na čem dnes záleží a Zodpovědnou firmu. Svým naturelem se velmi podobá Domácnosti bez odpadu. I kolem této knihy vznikají ve světě fanouškovské kluby a spontánně organizovaná setkání firemních lídrů. Frederic Laloux přednáší ve vyprodaných sálech a jeho přednášky na videích mají 10 tisíc + či dokonce 100 tisíc + shlédnutí (např. zde). Rostoucí počet firem mění na základě doporučení knihy svou strukturu - např. Buffer. Kniha je totiž prvním podrobným manuálem na to, jak vybudovat organizaci, která je v souladu se stavem vědomí současného člověka. Organizaci, která místo na hierarchii, cukru, biči a manažerské kontrole staví na sdíleném smyslu, hodnotách, vnitřní motivaci a sebeřízení. V knize se dozvíte: * Jak a proč se organizavali naši předci * Jak fungují dnešní hierarchické korporace a v čem se tento model uspořádání přežil * Jak přebudovat firmu tak, aby firma vyhovovala životu v 21. století * Získáte příklady firem desítky firem, které fungují na nových principech * Jak přistupovat ke všem základním aspektům podnikání jako jsou: nábor, adaptace, školení a koučing, team building, pracovní doba, funkce / popisy práce, práce s cíly, zpětná vazba a řízení výkonnosti, odměňování, povyšování / střídání míst a propouštění * Nespočet dalších praktických tipů a technik na to, jak organizovat lidskou skupinu v dnešním světě. 5 důvodů proč koupit: 1. Naleznete tu velmi srozumitelně popsanou evoluci toho, jak lidé organizovali - od lovců sběračů po dnešek - svou společnost. 2. Budoucnost organizací je momentálně nejlepším návodem, příručkou podle které můžete přebudovat firmu tak, aby fungovala svobodněji a zdopovědněji. 3. Frederic Laloux má dar vystihnout podstatu a tu popsat velmi srozumitelným, čtivým jazykem. Kniha vám tak může pomoci pochopit další díl do skládanky fungování dnešního podnikatelského světa. 4. Málokterá kniha v podnikatelském světě burcuje lidi ke změnám jako tato. I to může být příkladem její praktičnosti. 5. Kniha a vše, co se okolo ní v ČR/SR i jinde ve světě děje vás může propojit s ostatními podobně smýšlejícími podnikateli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330880/big_budoucnost-organizaci-R0o-330880.jpg 4.510
Žánr:
Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , PeopleComm
Originální název:

Reinventing Organizations


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Budoucnost organizací

NGC6715
28.09.2020

Budoucnost organizací tkví podle knihy v tom, že se lidé ve firmách rozdělí na malé týmy o asi deseti až třiceti lidech, kteří si sami budou rozhodovat, co budou dělat, kolik budou brát (v některých firmách musíte mít na to, aby vám přidali, podporu kolegů, ale stejně vám přidává nadřízený), co nakoupí, koho přijmou, koho propustí, kdo bude uklízet… Místo toho, aby se ptali, zda něco mohou udělat, se budou ptát pouze na rady (v některých případech se na ně musejí ptát povinně). Ne že by to nemohlo fungovat nikde, ale jedná se přinejlepším o budoucnost velmi malé skupiny organizací. Čekal jsem daleko širší záběr. Informací v knize je spíše na článek než na knihu. Autor se snaží psát i o evoluci, ale udělal by lépe, kdyby se do tohoto tématu nepletl. Jeho členění organizací je tak barevné, až oči přecházejí i na černobílém textu. Vrcholná organice neměla být tyrkysová, ale fialová se žlutými proužky – to je doufám každému jasné. Také mi vrtá hlavou, k čemu jsou vlastně v takové organizaci kapitalisté? Jsou to takoví vrchní radiči, kteří berou prachy, ale odpovědnost víceméně žádná? Aha, tak už to vlasně v mnoha firmách je - hlavně v těch nadnárodních (nechci se dotknout malých a středních firem, tam je té odpovědnosti často potřeba skutečně hodně).

Rihatama
16.06.2019

Převratné myšlenky. Ne však naprosto neznámé, jak dokládají příklady z praxe. Řízení týmů a organizací podle Frederica Lalouxe mi přijde nesmírně lákavé. Nevím, zdali kdy budu mít možnost jeho ideje uplatnit či osobně zažít, vlastně ani ne se všemi zcela a bezvýhradně souhlasím - ovšem tady nemusí být chyba na straně Lalouxovy teorie, ale mé nedostatečné představivosti. Je však třeba uznat, že jeho idea řízení společnosti není pro každého, jak z pozice nadřízeného, tak podřízeného. Já sama bych si ale určitě chtěla vyzkoušet být součástí takové organizace nebo mít příležitost popsané metody a postupy řízení, které jeho systém tzv. tyrkysových organizací nabízí, v nějaké míře uplatnit. Pro mě mimořádný zdroj inspirace a nápadů k zamyšlení, přinejmenším.