Budeš tam?

Budeš tam? https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/676/bmid_budes-tam-Cce-676.jpg 4 281 86

Co byste dělali, kdybyste měli možnost něco ve své minulosti změnit? Doktor Elliott Carter takovou šanci dostane. Při humanitární misi, jíž se zúčastní, operuje malého kambodžského chlapce s vrozenou vadou a získá za to od starého moudrého muže podivné pilulky. Ty mu mají splnit jeho největší přání - znovu spatřit jedinou ženu, kterou v životě miloval a která zemřela už před třiceti lety. Doktor Carter sice tvrzení starého muže nevěří, přesto pilulku vyzkouší a opravdu se vydává na cestu časem. Zjistí však, že to není tak jednoduché. Původně měl v úmyslu Ilenu pouze spatřit, ale nakonec neodolá pokušení ji zachránit. Jenže pokud ji zachrání, ztratí to, co je mu stejně drahé, ne-li dražší než Ilena: svou dceru Angie. Doktor Carter horečně hledá způsob, jak obelstít osud a zachránit obě. Je ochoten tomu obětovat všechno: kariéru, lásku i přátelství. Je ale možné jen tak beztrestně měnit minulost? Nebudou následky takového činu katastrofální? A může vůbec člověk oklamat osud?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Seras-tu là? , 2006

Petucelli
18.03.2019 5 z 5

Zpocatku neduvera, ale styl i napad autora naprosto skvely.

Allla9
23.12.2018 5 z 5

Autora jsem ještě neznala. Určitě se přečtu i jeho další knížky. Dokáže zaujmout.

C.Skilark
15.12.2018 2 z 5

Cestování časem ve filmech a knihách nemůže nikdy dávat stoprocentní smysl, to je jasné. Ale tady ho nedává jakože naprosto vůbec. Celé to na mě působilo strašně naivně jako první nesmělá povídka žáčka na základní škole.

perpe2a
02.12.2018 3 z 5

Zvláštní příběh, kniha a styl psaní se mi líbil. Bylo to něco jiného, netuctového..i když nereálného.

Tiffany
19.11.2018 5 z 5

Tak tohle se autorovi vážně povedlo. Ještě , že nejsem žádný rychločtenář , který přečte knížku na jeden – dva zátahy. Mám takovou radost, když znovu a znovu knížku otvírám a vracím se k rozečtenému příběhu. A tady to opravdu stálo za to. Musso je obratný vypravěč a jeho příběhy mě dokáží vždy překvapit.

eva-lupen
15.11.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem víc. Často jsem spíš zírala, protože takhle to přeci nefunguje. Např. těžko bude v minulosti zvonit současný mobil. Trochu mi to připomínalo film Frekvence, kde to ale dávalo smysl.

zdenaR
25.10.2018 5 z 5

Výborná kniha, byla moje první od tohoto autora a nezklamala. Určitě si přečtu i další :-)))

akdar72
18.10.2018 5 z 5

Příjemné lehké čtení. Konec nečekaný. Musso má potenciál, tak uvidíme v jeho dalších knihách.

mysterygirl
01.10.2018 3 z 5

Za me nejslabsi jeho kniha.
Zadny WAU se nekonalo,jako treba u Noc v central parku nebo Volani andela

ArwenAragorn
13.09.2018 5 z 5

Krásné, příběh mě chytil za srdce. Děkuji pane Musso!

lenka5660
21.08.2018 5 z 5

Měla jsem chuť si přečíst knihu, která nebude romantická. Knihy od tohoto autora jsou výborná volba, i když nemám ráda "výlety do minulosti", do této knihy to prostě patřilo. Moc dobře se četla, stejně jako ostatní jeho knihy.

allyce
06.08.2018 4 z 5

Pan Musso mě opravdu baví. Neotřelé, originální. Vynikající.

Nikei
19.07.2018 4 z 5

Pěkné počtení

Danago
08.07.2018 5 z 5

Nádherná knížka, skvěle propracovaná , dojemná , napínavá. Cestování časem a jeho důsledky jsou tu dobře vykreslené. Od knížky se nedalo odtrhnout . V některých chvílích jsem měla slzy v očích , hlavně na konci knížky. Moc krásný příběh.

ladyka
06.07.2018 5 z 5

Přečteno za jeden den, ještě teď ve mě příběh vibruje. Řadím mezi mé srdcovky, moc se mi to líbilo. Originální zápletka spočívající v cestování v čase, o lásce (milenecké, rodičovské, přátelské i té "lidské"), o hledání správné cesty i za cenu bolesti, o nesobeckosti a obětování, o pomíjivosti... Jednoduché stylem, žádné hluboké filozofování a přitom to v čtenáři drnká na "hlubší" struny, zřejmě i díky citátům u každé kapitoly... Jsem ráda, že autor příběh nepřekombinoval, ale udržel tak akorát. Pro mě to je jedna z těch knih, co se dostanou a zůstanou tzv. pod kůží. Takže nechávám příběh ještě zažít... Taková kniha by si však zasloužila lepší obálku, to je má jediná výtka.

evelýny
22.04.2018 5 z 5

Minulost - přítomnost - budoucnost = osud.
Tvoří se naše budoucnost postupně, nebo je již předem dána?
A život nám někdy dá dárek, i když už to nečekáme...
Famózní gejzír fantazie s neuvěřitelnými kombinacemi bylo - je - bude. Určité děje příběhu byly na můj vkus již za hranicí, ale čeho? Cestování časem patří do fantaskní literatury, tedy přeludové - neskutečné. A jak je známo, fantazie je bezbřehá - nikde nekončí, nikde nezačíná, prostě bez hranic. Takže proč hledat nějaké hranice? :-))
Od druhé poloviny knihy se neodtrhnete. A konec - to je jen vybroušený diamant na vrcholu gejzíru.
A krátké citáty, které si sice G.M. vypůjčil od jiných známých osobností, jsou jen další kapkou živé vody v tomto vodopádu. Objevil je pro nás a podělil se s námi. Za to mu patří můj dík.

P.S: A tak nezbývá, než spolknout malou zlatou pilulku, zavřít oči a nechat si zdát o tom, co by bývalo, kdyby ... Co bude, když ...

medlovice
16.04.2018 5 z 5

Fascinující příběh. Tak fascinující jako oči té dívky na obalu. Příběh, na který je třeba se soustředit , věnovat pozornost.
Ten konec. Mistrovsky napsáno, nejlepší závěr knihy a odpověd na otázku v názvu knihy.

hopen
13.03.2018 4 z 5

Moc pěkná kniha.

simaja
20.01.2018 5 z 5

Musso nikdy nezklame, v druhé polovině jsem nebyla schopná odložit knížku z ruky :-)

Chytuš
02.01.2018 5 z 5

Musím říct, že téma cestování časem mě prostě přitahuje v jakékoli podobě. U téhle knížky je pravda, že mi pár časocestovatelských záležitostí přišlo prostě překombinovaných (napsala bych nepravděpodobných, ale to je vlastně celé téma cestování časem, takže to není úplně správné slovo :-), nicméně celý děj se mi moc líbil a užila jsem si ho. Jako bonbonek ke konci knihy průlet (kulturními a bulvárními) událostmi americké historie let 1989-2006, které byly naprosto geniálně zakomponované do knihy:
1995
"Tati, půjdeme na Příběh hraček?"
"Co to je?"
Oceňuji také krásné citáty na začátku každé kapitoly.