Budeme mít doma spisovatele

Jak asi zareagujete, když se vás rok před maturitou znenadání rodič zeptá, čím se hodláte živit? Pokud vás otázka, stejně jako Alberta, vyvede z rovnováhy, je možné, že plácnete první, co vás napadne. Když Albert vyhrkl, že bude spisovatelem, vůbec netušil, co to obnáší. Má pocit, že všechno půjde snadno a pokud možno samo. Prvotní zádrhel, absenci počítače, nevidí jako problém, vždyť jeho nejlepší kamarád Leoš je počítačový geek, který (alespoň jak to vypadá) se trochu zakouká do Albertovy mladší sestry Kájiny. Díky sázce Albert začíná psát. Zkouší různé literární disciplíny. Z poklidné spisovatelské bubliny ho vyvede dvojice krásných sportovních lezkyň, za kterými je ochotný jít světa kraj - třeba i na rockový a boulderingový festival. Ani tam ale nezapře duši básníka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394680/budeme-mit-doma-spisovatele-NaA-394680.jpg 4.67
Povídky

Vydáno: , Formal Group

Kniha Budeme mít doma spisovatele

PanJé

Dobře jsem se bavil, určitě si knihu s odstupem přečtu znovu. Vybavily se mi některé paralely s velkými autory – zpracování, se kterým jsem se setkal třeba u Irvinga (povídky v románu), a také chytrý a laskavý, až „svěrákovský“ či „ebenovský“ humor jejich literárních příběhů. Zaujaly mě originální pointy, navenek neukončené (skoro mě zklamalo, že Rechargeable Motors měla šťastnou dohru:)) i čtivost, jako by autor psal „lehkou rukou“. Na prvotinu skvělý literární počin!

Verro

Tato kniha je podle mého názoru skvěle napsaná. Dobře se četla a je v ní humor, který je mi blízký.

Kompozice knihy je neobvyklá, ale sympatická- střídání povídek a příběhu. Ze začátku se mi sice líbil více samotný příběh, ale od povídky Anakonda (první část knihy) se to vyrovnalo a na plno jsem si užívala jak povídky, tak příběh.
Ke čtení poezie se dostanu málokdy, ale autorovy limeriky si mě získaly a některé i velmi pobavily.

Tuto spíše oddechovou knihu bych doporučila všem čtenářům, kteří se chtějí především pobavit a strávit volné chvíle u skvělého, nevšedního příběhu.

Burinkacdbd
19.06.2019

Kniha si mě získala hned zpočátku díky hře Princ z Persie, kterou nás nechala v prvém ročníku (v roce 1992) SŠ hrát paní inženýrka na hodinách výpočetní techniky. Docela jsem chápala zklamání sestry hlavního hrdiny, když se princ napíchl na bodáky, utrhlo se s ním horní patro a nebo naběhl na meč nějakému vezírovi...

Povídka o Blueberrym začala pozvolna vtahovat mou mysl do knihy a super vyvrcholení s panem Pavlem mě donutilo přemýšlet, zda si svůj osud zasloužil nebo "to" měl za to, že byl příliš tajnůstkářský...

Stařík (mág) přejetý autem dal čtenáři na srozumněnou, že kouzla (věříme-li na ně) ne vždy fungují tak, jak mají.

Pohádka o anakondě, která má schopnost naučit se jen 5 výchovných informací mě rozesmála a pobavila, hlavně její pointa s indiány...

Festival nepřinesl mnoho nových informací, ale setkání s tělnatou tatérkou hlavního hrdinu vnitřně obohatí. A vůbec nezáleží, že se nejedná o intimní vztah. Vždyť i spřízněné duše mají co do sebe.

Moc mě neuchvátila povídka o nejpomalejším závodě, ale nakonec potěšila happyendem.

Detektivka Dům, kde mizí diamanty neměla chybu. Ráda bych si podobný detektivní počin jednou přečetla ve větším rozsahu :-)

Přečteno: červen 2019

Rikitan
13.05.2019

Velmi mě potěšila tato kniha. Bylo to pohlazení po duši. Velmi zajímavý styl psaní s humorem mě vlastním. Příběh sřídající se s povídkami je osvěžující, neboť to není pořád dokola jen o tom jednom. Limeriky nejsou zrovna moje krevní skupina, ale neurazí to. Věřím, že spousta lidí se jim i zasměje. Dávám plný počet, ptorože jsem to zhltl za pár dní, což je u mě zázrak.

Textařka
28.04.2019

Moc příjemná kniha, kde se prolíná hlavní děj a povídky napsané hlavním hrdinou. Příběh je nenuceně vtipný, s dobrými postavami. Doporučuji na odpočinkové čtení.
Pátou hvězdičku nedávám, protože mi občas přišly vložené povídky jako určitá brzda hlavního děje (přestože jinak byly skvěle napsané a vypointované).

Mioux
27.01.2019

Kniha, kterou jsem si opravdu užil.
Rámcový příběh je protkán několika povídkami a limeriky, a člověk neví na co se těšit víc – na pokračování hlavního příběhu nebo na další vtipnou, mysteriózní či napínavou povídku.
Kniha dokáže zaujmout určitě všechny IŤáky, horolezce, budoucí i současné spisovatele a mnohé další :-)
Vřele doporučuji!