Bude to dobrý rok

Bude to dobrý rok https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275263/bmid_bude-to-dobry-rok-3yI-275263.jpg 4 163 54

Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní. Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my. Děláme to všichni: na konci roku sestavujeme seznamy předsevzetí a věříme, že během nadcházejících dvanácti měsíců si užijeme mnohem více radosti než tomu bylo letos, loni a předloni. Stejně si počínají i tři ženy, které se sešly na společném silvestrovském večírku. Hostitelka Gemma byla až donedávna spokojenou ženou v domácnosti. Poslední dobou však cítí, že potřebuje něco víc, a je odhodlána vrátit se ke své někdejší profesi. Saffron se nachází ve zcela opačné situaci: až doposud se věnovala úspěšné kariéře, ale teď má tajemství, které jí v blízké budoucnosti převrátí celý život naruby. A Caitlin? Ta je momentálně úplně na dně – zemřela jí matka, přišla o práci a rozpadl se jí vztah. Jako jediná vlastně vůbec netuší, kam se pohnout dál. Jediný důvod k optimismu spatřuje v jistotě, že hůř už být nemůže. A tak s nadějí hledí do nového roku všechny tři hrdinky. Bude to dobrý rok, ujišťují se navzájem. Ano, čeká je spousta změn. A některé naprosto nečekané...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Year of Taking Chances , 2014

Lofda
14.01.2024 5 z 5

Tohle čtení mi na úvod roku vážně sedlo! Vyprávění ze života aneb pozor na to, co si přejeme a jaká předsevzetí si s příchodem Nového roku dáváme. Líbily se mi všechny postavy, to jaké si holky vytvořily přátelství, vše čím si společně i každá zvlášť prošly, i když konkrétně u Gemmy jsem si říkala, že nechybí moc a získá svatozář, ale vlastně jsem až záviděla, s jakým nadhledem a jakým způsobem dokázala věci (vy)řešit. Takže možná trochu pohádka (nechci spoilerovat, takže nebudu komentovat jednání její matky či manžela), ale v konečném důsledku krásná pohádka a ty já mám ráda. Dávám plný počet a rozhodně se poohlédnu po dalších autorčiných knihách.

vikaa
09.05.2023 4 z 5

Super oddechovka, příběh jsem si užila. Tři ženy a tři osudy. Kavárna na pláži se mi možná líbila o fous víc, ale dobrý. Určitě sáhnu i po dalších knihách autorky.

Ráčkajda
13.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka, miluju vyprávění z pohledu více postav a zde mi byly všechny postavy sympatické....já si to užila :-)

Luigi1
23.03.2023 5 z 5

Autorka psala krásně a ne vlezle je to taková oddechovka

Noisette73
15.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Milý a vtipný román pro ženy, líbil se mi a čtenářský rok jsem nemohla začít lépe.
Všechny hrdinky byly sympatické a jejich příběhy mě bavily. Nejvíce jsem se ztotožnila s Gemmou, která má se mnou život vlastně nejpodobnější.
Nejméně mě asi bavil život Saffron, která mi byla i Nejméně sympatická, hlavně románem se zadaným mužem, přesto to bylo zajímavé a knihu mohu doporučit. Jen ty růžové konce se v životě moc nestávají, kdyby to tak bylo, bylo by to hezké.

Kudík
04.07.2021 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky a ještě lepší než ta předchozí. Autorka sice píše předvídatelně, ale přesto poutavě. Postavy jsou u ní rozličné, ale ty hlavní nezklamou. Zde se mi asi nejvíc zamlouvala Gemma, i když Caitlin dostala ještě víc naloženo, protože ztratit mamku, práci, avšak ztráta partnera byla v tomto případě spíše výhrou, a pak odhalit jisté tajemství, to celkově není nic moc kombinace. Avšak Gemma a Spencer a jejich Silvestrovská verze se mi moc líbila. Poté si ověřili v praxi, co obnáší manželský slib... v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě. A postava Saffron byla sice trošku klišé, resp. to její tajemství, ale ve výsledku vše určitě dopadlo dobře. Spousta náhod seznámí tyto tři ženy a jejich naděje při vstupu do nového roku. Celkově se jedná o nenáročné čtení.

Mrňous1
02.03.2021 5 z 5

Tak tato autorka je téměř sázka na jistotu. Opět výborné čtení, vyhovuje mi její styl vyprávění z pohledu tří hlavních hrdinek. Vždy mě pobaví komentáře typu: "Není to žádná vysoká literatura" apod. Vždy si říkám, co to vlastně je ta vysoká literatura. Shakespeare, Hemingway, Brontéová? Knihy od této autorky mě vždy pobaví, povznesou, povzbudí, strávím s nimi krásný a plnohodnotný čas. Co od knihy chtít více? Knihu rozhodně doporučuji. A těším se na další.

dom.ini
17.01.2021 4 z 5

Tohle bylo příjemné odstartování nového roku. :) Pohodové odpočinkové čtení, které vás naplní vědomím, že i když věci vypadají zpočátku černě, tak všechno se může nakonec jednoduše vyřešit a dobře dopadnout. A s takovým pocitem je určitě dobré nový rok začít a snažit se ho co nejdéle udržet. :) Nečekejte nic převratného, ale jako pohodové čtení pro ženy určitě doporučuji. :)

Kexina
05.01.2021 4 z 5

Není to žádná velká literatura, námět je jednoduchý, postavy prosté (někdy až hloupé), děj se drží očekávaných stereotypů. Ale líbil se mi autorčin styl psaní a celkově to byla příjemná oddechová kniha - jako stvořená ke čtení na dovolené.

Margaritta1987
30.12.2020 4 z 5

Knížka me opravdu bavila. Bylo v ní sice dost klišé, ale opravdu se mi líbilo, jak byla vykreslena podpora kamarádek mezi sebou a náhoda, jak se potkaly. Takový Sex ve městě

nik077
03.11.2020 5 z 5

Mě se její knihy začínají libit.

iiiccc
16.09.2020 4 z 5

Osud a náhoda svedou na silvestrovské party dohromady tři nespokojené ženy. Gemma má úžasné manželství, skvělé děti, ale trápí jí, že je jenom žena v domácnosti. Saffron je rozvedená a nešťastná v práci. Caitlin zemřela matka, ukončila psychicky náročný vztah a musí začít od začátku. Všechny si myslí, že hůř už být nemůže, ale nový rok je krutým způsobem donutí prohloubit své pomyslné dno. Příběh se dobře čte, má švih a drží se nohama na zemi.

Milena2017
12.08.2020 5 z 5

Příjemná kniha :-) u které jsem odpočívala. Krásný konec i slzička ukápla. A když muž uzná svou chybu a ještě se k tomu omluví své ženě. A vše napraví, tak je to báječné :-))) taky bych to chtěla zažít :-) tento příběh mi naprosto sedl, díky.

kofola33
02.05.2020 5 z 5

Prijemna knizka o tom, jak muze vzniknout pratelstvi, laska a uspechy, kdyz to cekame nejmene. Skvela oddechovka, doporucuji.

hapac
18.02.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení, tak jak to mám od této autorky ráda.

Majakadelcova
25.01.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka, příjemná k odpočinkové mu čtení. " Jak lehce se svět otočí vzhůru nohama, když to člověk nejmíň čeká...."

Toňula
10.01.2020 4 z 5

Po Panu Jonesovi jsem sáhla po další knize autorky - stejně příjemná, pozitivní a lidská jako ta předchozí..Protože jsem milovnicí vyprávění úhlem několika postav, obzvláště ženských, tak mi tento styl naprosto vyhovoval.

orson
29.11.2019 4 z 5

Knížky této autorky jsou všechny na jedno brdo - nejdříve začátek, kde se všechno pokazí, hrdinové jsou na dně a pak postupně se jim začíná dařit až to všechno vyvrcholí velkým úspěchem.... ale člověk si občas potřebuje oddechnout a naladit se na pozitivní vlnu, takže určitě si od ní zase někdy něco přečtu :)

pip11
31.10.2019 5 z 5

Je to má druhá kniha od této autorky a jsem spokojená. Tento příběh tří žen, které zápolí se svými životy a stanou se z nich kamarádky, je příjemně reálný a hezky čtivý.

Eliot30
14.10.2019 5 z 5

Poslední ze série kterou jsem přečetla. Moc se mi líbila. Napětí, romantika, láska, a hlavně dobrý příběh od kterého se Vám nechce odcházet na moc dlouho.

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Bude to dobrý rok je v