Buddhova kniha o spánku

Buddhova kniha o spánku https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167428/bmid_buddhova-kniha-o-spanku-qPc-167428.jpg 4 7 4

Joseph Emet je žákem buddhistického mistra Thich Nhat Hanha, který mu předal nejen zásady Buddhova učení, ale i meditační techniku založenou na bdělé pozornosti. A právě tuto metodu Emet využívá k odstraňování poruch spánku, protože je to přirozený způsob a je prokázáno, že příznivě působí na psychické problémy, jako například stres, deprese a stavy úzkosti, kterými dnes trpí mnoho lidí. Kniha je rozdělena na dvě části a spojuje buddhistickou moudrost s praktickými meditačními cvičeními. První část objasňuje, proč je bdělá meditace vhodná k řešení problémů se spánkem, a detailně uvádí praktické postupy při jejím provádění. Druhá část obsahuje sedm zvláštních cvičení, která se provádějí těsně před spaním a ve chvílích, kdy člověk nemůže usnout. Joseph Emet nabízí zcela nový pohled na otázku, proč je tak těžké usnout po vyčerpávajícím dni, a názorně ukazuje, jak se tyto problémy dají řešit právě pomocí bdělé meditace. Buddhova kniha o spánku pomáhá zklidnit mysl, odstranit věčný pocit únavy a jak říká autor, usnout hned, jak položíte hlavu na polštář.... celý text

Duchovní literatura , Literatura naučná

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Buddha's Book of Sleep

vlkcz
25.01.2022 3 z 5

Vzhledem k tomu, že s usínáním a spánkem problémy nemám asi nejsem ten pravý, kdo by měl hodnotit. Ale nebylo tomu tak vždycky a zpětně si uvědomuji, že ke zlepšení došlo souběžně s celkovým přehodnocením způsobu života, který s autorovými radami celkem koresponduje. Takže to zřejmě funguje.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

Za mě super čtení. Poruchy se spánkem jsem vážně mívala, budila se v noci. Od doby, co praktikuji pár meditací, i před spaním, je vše v pořádku. Kniha mě dovedla k tomu, že úplně vše záleží na psychice. Vše je v hlavě. :)

LordSnape
06.04.2015 3 z 5

Kniha vlastně čtenáři předkládá přesně to, co slibuje. Nicméně si stále nemyslím, že by se vše dalo tak snadno vyřešit jen bdělou meditací. Za jistými poruchami se spánkem je zkrátka někdy víc, než by si Emet dokázal připustit. Buddhova kniha o spánku je taková šablona, která zkrátka nemusí pasovat úplně na každého.

Eldar80
26.09.2014 4 z 5

Velmi dobře napsané. Čtenář je informován o tom, že nespavost je způsobena především příčinou psychického původu. Velmi často neustálým automatickým přemýšlením (vnitřním hlasem) nebo rozrušeností mysli díky prožívání negativních emocí. Kniha se též dá doporučit všem, kdo se chtějí vnitřně uklidnit a najít rovnováhu v prožívání. Až by se dalo říct mír v duši, ale samozřejmě v závislosti na míře použití metod uvedených v knize - samotné přečtení jako obvykle nestačí. Kniha má první teoretickou část podrobně popisující problematiku špatného spánku, probírá příčiny a navrhuje určitá opatření. Poslední třetina knihy je věnována některým meditacím na uklidnění a zvnitřnění. 85%

buddhismus meditace poruchy spánku, nespavost

Joseph Emet
kanadská
2013  77%Buddhova kniha o spánku
2014  88%Buddhova kniha o stresu

Kniha Buddhova kniha o spánku je v