Buddhismus V

Buddhismus  V https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116640/buddhismus-v-116640.jpg 5 2 2

1. vydání. Sborník článků, některé z nich již byly publikovány dříve. *Dr.D.Burns: BUDDHISTICKÁ MEDITACE A HLUBINNÁ PSYCHOLOGIE / překlad: MUDr. Libor Žigo a F.H.Richard *R.Abraham: ORFISMUS - STAROVĚKÉ KOŘENY ZELENÉHO BUDDHISMU / překlad: PhDr. A.Konečný *Padmasiri de Silva: BUDDHISTICKÁ ENVIRONMENTÁLNÍ ETIKA / překlad: PhDr. A.Konečný *Thubten Chodron: KARMA - FUNGOVANIE PRÍČINY A NÁSLEDKU / překlad: L'ubor Košút *Mistr Hsing-yun: TŘI BUDDHISTICKÉ SÚTRY a SÚTRA DOKONALÉ MOUDROSTI / překlad: Jiří Černega *J.Černega: ÚVOD DO SRDEČNÍ SÚTRY / SÚTRA SRDCE DOKONALÉ MOUDROSTI / DIAMANTOVÁ SÚTRA Buddhismus je nábožensko-filosofický systém, jehož základ vytvořil Gautama Buddha pravděpodobně v 5. století př. n. l. v severovýchodní Indii. Jedná se o jedno z nejrozšířenějších světových náboženství, které vyznává přibližně 230 - 500 miliónů lidí. Buddhismus je označován jako ateistické náboženství, ačkoli v mnoha textech vystupují božstva - bytosti, žijící ve vyšších dimenzích existence. Na rozdíl od teistických náboženství jsou však tato božstva považována za běžné smrtelné a nevědomé bytosti podobně jako lidé nebo zvířata, pouze je převyšují svou moudrostí, schopnostmi a dlouhověkostí. Jako ateistické náboženství je buddhismus možné označit i proto, že k dosažení osvobození není třeba víra v "Boha", jak je tomu v teistických náboženstvích, neboť Bůh jakožto pojem není v buddhismu definován.... celý text

czechbuddhist
05.05.2020 5 z 5

Další výborné dílo od nakladatelství
CAD PRESS. Doporučuji číst pro pokročilé v tomto tématu, nejlépe je číst od I. knihy.
Buddhismus I- Jakým náboženstvím je buddhismus?
Buddhismus II- Život a smrt z pohledu buddhistického.
Buddhismus III- Buddhistické modlitby, bohoslužby, zvyky a tradice.
Buddhismus IV- Témata: Dhamma, Sangha a čtyři vznešené pravdy.
Buddhismus V- Buddhistické meditace a psychologie.
Všechny tyto knihy jsou sborníkem článků, úryvků textů a rozhovorů v českém a slovenském jazyce.
Jestli si přečtete všechny titulu a pudete jim rozumět, můžete se považovat za znalce buddhismu.

Ježek87
26.01.2020