Buddha a láska

Buddha a láska https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37413/bmid_buddha-a-laska-lIf-37413.jpg 4 33 5

Existuje intenzivnější prožitek než láska? Kde jinde se tolik otevíráme, jsme tak zranitelní a zároveň můžeme prožívat hluboké štěstí než v lásce? Lama Ole Nydahl působivě popisuje, co doporučoval Buddha. A sice aby partnerství přinášelo štěstí partnerům i jejich okolí. Buddha učí, že sami vytváříme své nynější životní situace a můžeme je měnit a utvářet. Láska a partnerství jsou chápány jako základ pro růst a rozvoj a současně jako možnost, jak překonávat svá osobní omezení až k jejich úplnému odstranění. Lama Ole Nydahl byl téměř 40 let ženatý. Společně se svou manželkou Hannah dosáhli toho, o čem mnoho lidí sní – naplněného, trvale šťastného života.... celý text

Asterixxka
15.05.2021

Tato kniha nebyla šálek mé kávy. Někdy jsem i měla pocit, že jsem přečetla stránku a vůbec nevím, co jsem četla-natož text shrnout nebo si z něj něco odnést. Je to již druhá kniha od autora, která mi nesedla, nevím jestli je to jeho stylem psaní nebo překladem, ale další jeho díla už zkoušet ani nebudu.

OSTROVID
07.04.2021 4 z 5

Kniha je zaměřena spíše na partnerský vztah, jak už čtenáři napovídá titulek na obálce "Cesta ke šťastnému partnerství". Takže mě nezklamala, protože se s buddhismem teprve seznamuji a informací o buddhismu tam pro moje začátky bylo tak akorát...

Otas17
18.10.2017

Jsem zhruba v půlce knihy. Osobně moc rad Buddhy tam nejsou k nalezení, osobě mi to , jak někdo zde psal, připadá jako "partnerská poradna".
Osobně se mi líbí pohled na homosexualitu a nevěřu.

Eldar80
05.05.2016 3 z 5

Při psaní komentáře si zřetelně uvědomuji, že jsem docela nekompetentní osoba pro objektivní hodnocení této knihy, protože vztahům příliš nerozumím. Nevím jestli kvůli tomu, ale kniha se mi velmi špatně četla. Na můj vkus byla více než polovina knihy napsaná značně těžkopádně a neobratně. Nezdá se mi, že by to bylo překladem. Měl jsem dojem, že rady ohledně vztahů byly příliš racionální a postrádaly určitou lidskou přirozenost. Opravdu nevím a nejsem schopen posoudit. K závěru se naštěstí kniha zlepšuje, protože se z větší míry probírá učení vadžrajánového budhismu než partnerské a mezilidské vztahy na začátku. Podle mě kniha není vhodná pro širokou veřejnost, ale pouze pro lidi hlásící se k tibetskému budhismu. Knihu bych hlavně doporučil všem zájemcům o tantru, protože učení v této knize se jí velmi týkalo a Ole se o tantře v knize zmiňuje. Vysvětluje jak je dnes chybně tento pojem běžnými lidmi chápán. Bez skutečných znalostí primárních zdrojů tantry, ať už hinduistické, budhistické nebo taostické, se tantra stává obskurní esoterickou záležitostí. V této knize více než kde jinde lze vidět jak se liší učení hínajány a vadžrajány. Proto je předem nutné se zamyslet, zda je kniha skutečně pro vás. 70%

IŠ
23.01.2016 2 z 5

V anotaci knihy se uvádí, že lama Ole působivě popisuje, co doporučoval Buddha. Na mě celá kniha působí spíš jako balík rad, které doporučuje Ole a Buddha je jen skromným návštěvníkem jeho knihy. Některá doporučení mi připomínají rady z ženských týdeníků či měsíčníků ( viz. ... neměli bychom po svatbě zapomenout na dietu a umělé řasy a pilně pracovat na prevenci pivního bříška) nebo výživových poradců (viz. ... příliš mnoho jídla, pití a kouření nechá krásu a přitažlivost rychle zmizet.... a krásná žena by nikdy neměla páchnout jako popelník!) Tak doufám, že jste u knihy nic nepřikusovali a nekouřili. Tedy muži mohou. O těch v textu není zmínka. No nemám já štěstí, že jsem nekuřák? Forma a styl mi připomínala docela dobře odvedenou publikaci osobního rozvoje v mezilidské komunikaci nebo partnerskou poradnu. Nechápejte mě špatně. Já netvrdím, že ta kniha je špatná. Jen se prostě netrefila do mého vkusu.