Budapešť

Budapešť https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148377/budapest-148377.jpg 5 2 1

Cestovní příručka přináší informace o možnostech ubytování, stravování, nákupů či společenského vyžití. Popisuje významné pamětihodnosti, doporučuje trasy zajímavých procházek městem i výlety do okolí metropole. Průvodce obsahuje přehled důležitých údajů pro turisty, mapky, fotografie, rejstřík, slovníček. Samostatnou přílohu tvoří plán města v měřítku 1:17 500. Průvodce seznamuje s nejvýznamnějšími kulturně-uměleckými a přírodními pamětihodnostmi Budapešti a blízkého okolí.... celý text

Literatura naučná , Cestopisy a místopisy , Turistický průvodce

Vydáno: , Jan Vašut (Vašut)

Budapest

Elisa212
13.08.2014 4 z 5

Pokud nejedete do Budapeště na týdny, tak Vám bohatě stačí.
Je přehledně zpracovaný, dobře se v něm orientuje a tím jak je malý tak se dá s sebou neustále nosit. Najdete tam odkazy na zajímavá místa + něco málo o nich (podané v takové formě, abyste se Vám u toho nepovedlo usnout :D) a tipy na výletové okruhy. Já jsem s ní byla spokojená, protože na rozdíl od jiných průvodců mě nezatěžovala miliónem detailů historických skutečností (příklad rozkreslené nádvoří přes dvě stránky s milionem vysvětlivek co kde jak, které podle mě čte "na místě" jen mizivé procento lidí).

+ přehlednost, stručnost, podrobná mapa města zasazená ve vazbě, mapa metra, malá a lehká
- nenajdete v ní info o úplně všech památkách (což se dá čekat)

Budapešť

Autorovy knížky