Buď špička mezi lektory

Buď špička mezi lektory https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415091/bmid_bud-spickou-mezi-lektory-To2-415091.jpg 5 14 6

- Rozkoukáváte se na pracovním trhu a říkáte si, že učit cizí jazyk zní jako dobrý nápad? - Nebo už možná nějakou dobu podnikáte, ale cítíte, že by to chtělo nějakou změnu? - Řešíte cenotvorbu, rušení hodin nebo prostě jen, jak to udělat, aby se o vašich kurzech dozvědělo víc lidí? Kniha je určena jazykovým lektorům na volné noze. Může vám ušetřit roky tápání na trhu jazykových služeb a usnadnit rozhodnutí, zda spolupracovat s jazykovými školami nebo se opřít do vlastních zakázek. Pomůže vám také vytvořit podnikatelský plán a najít cestu, jak o sobě dát vědět světu, ale třeba také jak si výuku lépe zorganizovat. Nakonec se podíváme i na ryze praktické aspekty aspekty naší práce - jak řešit rušení hodin ze strany studentů nebo jak si poradit se sezónními výkyvy.... celý text

Petra387
13.02.2020

Výukou cizích jazyků jsem se živila před deseti lety. Po nějakých osmi letech praxe mi přišlo, že mi práce přestává dávat smysl, že se nemám kromě nových studentů kam posouvat dál. Nechtělo se mi trávit nekonečné hodiny s batohem narvaným materiály v MHD na cestě za studenty. Nechtělo se mi vymýšlet, kam se zase vrtneme. Nechtělo se mi už skousávat další zrušené – rozuměj nezaplacené hodiny – kvůli rýmičkám, babiččiným Xtinám nebo pracovním průšvihům. Dneska se mi dostala do rukou knížka Lucie Gramelové Buď špička mezi lektory a přečetla jsem ji jedním dechem. Kdybych si ji mohla přečíst před deseti lety, tak bych věděla, že nic skousávat nemusím a že míst, kam se lektor cizích jazyků může posunout, je opravdu hodně. Přečetla jsem ji jedním dechem a vřele ji doporučuju všem (nejen utrápeným) lektorům!

KuroHaru
03.02.2020 5 z 5

Parádní kniha, napsaná smysluplně, přehledně a od srdce! :)

helena8926
25.11.2019

Kniha Lucie Gramelové "Buď špička mezi lektory" je stejně jako kniha "Jak vyzrát na cizí jazyky" nadupaná cennými informacemi. Obě se čtou jedním dechem! Kdo je náhodou ještě nemáte, vřele doporučuju! Třeba jako dárek pod stromeček.

S1M0NE
23.07.2019 4 z 5

Unikát na trhu, jsem moc ráda, že tohle někdo sepsal. Zajímavý manuál pro všechny, které živí výuka jazyků.

pavlinda
09.07.2019 5 z 5

Tahle knížečka se mi dostala do rukou čistě náhodou a jsem jí nadšená,přestože nejsem ani lektor a ani nemíním podnikat.Velmi doporučuji ,kdo nějakým způsobem chce samostatně začínat.

Ayuku
07.07.2019 5 z 5

Mrzí mě, že kniha nevyšla před lety, když jsem jako jazyková lektorka začínala. Povinně by ji měli číst snad všichni studenti jazyků, kteří přemýšlí o uplatnění v tomto oboru. Zvlášť oceňuji praktické tipy, rady a příběhy úspěšných lektorů z praxe. I když jsem už prošla bezpočtem kurzů a seminářů s podobnou tématikou, i tak mi příručka měla co nabídnout. Určitě ji doporučuji i "pokročilejším" lektorům. Mám teď chuť pustit se do dlouho odkládaných projektů, které by moje podnikání posunuly někam dál - třeba výroba vizitek. Musím také pochválit špičkovou moderní grafickou úpravu a neotřelé ilustrace.

lektorství (vzdělávání)

Lucie Gramelová
česká, 1983
2017  95%Jak vyzrát na cizí jazyky
2019  97%Buď špička mezi lektory
2016  100%Pojďme si povídat řecky
2016  100%Turečtina hrou
2010  72%Romština pro začátečníky

Kniha Buď špička mezi lektory je v