Buď, kde jsi

Buď, kde jsi https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302103/bmid_bud-kde-jsi-fIe-302103.jpg 5 102 30

Fantaskní, lehce humorný příběh o hledání stálosti v nestálé době. Doba přeje pohybu. Těkáme z místa na místo, ze vztahu do vztahu a z webu na web. I student teologie se nechává nést proudem, dokud nepotká záhadného starce, jenž se mu stane samozvaným průvodcem na cestě. Nepřipraven – ještě v pyžamu a s kartáčkem na zuby v ruce – je nucen podniknout výpravu napříč staletími a kontinenty, až k pouštním otcům na Saharu, ale především do vlastního nitra.... celý text

Losin
08.07.2017 5 z 5

Výborná kniha, čtení samotných pouštních otců například z philokalie mi přišlo příliš suché, ale zde to je podáno mistrně. Tahle knížka mi toho hodně ukázala.

HanaSputnik
01.05.2017 5 z 5

"C.K. HLUBINA. Toužíte po zážitcích? Potřebujete změnu? Drtí vás rutina? Pojeďte s námi na místo, kde jste! Pořádáme: Dobrodružné výpravy za setrváním. Putování pouští všedních dnů. Cesty z labyrintu světa do ráje srdce."
Moc milé čtení! :-)

Eliška_P
17.01.2017 4 z 5

Humor autora mi ne vždy přišel vtipný, občas mi to přišlo, že se až moc snaží... ale samotné poselství knížky jsem si opravdu potřebovala přečíst. Knížku doporučuji všem stěhovavým ptákům... :)

Cinik
16.11.2016 5 z 5

Forma poněkud zvláštní, ale proč ne. Svěží kombinace humorné a naučné literatury. Bohužel neznám poměry v jeho semináři a diecézi, abych mohl dostatečně ocenit některé portréty a humor s tím spojený.

Vojslava
30.10.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mne vyloženě dostala a považuji ji za jeden z osobních objevů roku. Vyvážená kompozice beletrie a duchovní nauky, okořeněno velmi půvabným a výstižným humorem z knížky dělá opravdu četbu s požitkem a přidanou hodnotou. Jen doufám, že to není autorovo poslední dílo!

martunka
19.10.2016 5 z 5

Perfektní kniha. Kniha je napsaná svěžím stylem a proto se ty hluboké pravdy v ní obsažené lépe vstřebávají.

marierachel
12.10.2016 5 z 5

Úplně jiná kniha, než všechny ostatní; nadchla mě. Přesný zásah do terče jednoho z největších problémů této doby. Kniha o stálosti a o vytrvalém obdělávání toho kousku země, za který jsme zodpovědni.

barbora4132
02.10.2016 5 z 5

Musím se také přidat k autorovým spokojeným čtenářům. Kniha je zábavná, vtipná, hluboká a především mistrně napsaná. Nikomu nic nevnucuje, jen otevírá oči k věcem, ke kterým by se běžný čtenář bez znalosti patristiky a bez schopnosti četby v cizích jazycích neměl šanci dostat. Jedinou závadou bylo, že jsem knihu nemohla ani na chvíli odložit z ruky - rodina tedy byla tři dny bez koláče k snídani. Také na poznámky si budu muset udělat čas až při druhém, pomalejším a pozornějším čtení, kdy nebudu zvědavá, jak to nakonec dopadne se seminaristou, který před rektorem chodí v hawaiské košili a přiváží nazpět písek ze Sahary.

Citrínek
18.09.2016 5 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem, vtipná a čtivá kniha, když jsem se přestala smát, tak jsem si začala psát poznámky, moc mě potěšil i soupis čerpané literatury na konci knihy.

Elmo
31.08.2016 5 z 5

Nejlepší křesťanská kniha, kterou jsem za posledního půl roku četl. (A to mi jich rukama projde opravdu hodně.) Doporučil bych ji i mladým.
Autor dokáže perfektně vybalancovat poměr mezi duchovnem a humorem.