Buchlov: Historie a příběhy hradu

Buchlov: Historie a příběhy hradu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375946/bmid_buchlov-historie-a-pribehy-hradu-4Jz-375946.jpg 5 8 4

Chřiby záhadné a mytické série

Historie hradu Buchlova a jeho nejbližšího okolí je bohatá a tak trochu i tajemná. Prostřednictvím této publikace se čtenář vydává po jejích stopách. Kniha o Buchlově vychází ve svém druhém vydání v poněkud upravené a o některé nové poznatky doplněné formě. Svým provedením (formátem, vnitřní úpravou a obálkou) je zařazena do již zavedené řady publikací Chřibů záhadných a mytických.... celý text

efka.saf
09.10.2022 5 z 5

Buchlov - má TOP láska mezi hrady. Kam má paměť sahá, ani jeden rok jsem neabsolvovala bez Buchlovu. Tudíž tato knížečka byla pro mě povinnost a vesměs naplnila moje očekávání. Historie hradu byla zpracována velmi podrobně, vše bylo (jak je u této série zvykem) doprovázeno názornými pěknými fotkami. Suchopárný historický výklad byl okořeněný různými citacemi a texty z archiválií nebo mými oblíbenými pověstmi z hradu a podhradí. Osobně ke knize nemám žádné výhrady a jestli ještě někdy vyjde v novém vydání, byla bych ráda, aby zaujala místo v mé knihovně.

engelbert
09.04.2020 3 z 5

Příjemné čtení o starobylém hradě, seznam majitelů doplněný pověstmi a spoustou pěkných fotografií. Jako upoutávka je to dost dobré, ale mám pocit, že kniha uvízla záměrem někde mezi obrazovou publikací, vlastivědným průvodcem a povídačkami z buchlovského podhradí.

cérka
18.05.2018 5 z 5

Ano, tuto knihu chci mít ve své knihovničce!
Skvěle popsaná a odvyprávěná historie hradu. Spolu s pověstmi a fotografiemi tvoří ucelený, dokonalý celek, nádhernou knihu. DOPORUČUJI!

ElizabethK
03.04.2018 4 z 5

V knize naleznete prakticky všechny poznatky o Buchlově, jeho celou historii, pověsti týkající se hradu a pochopitelně i velké množství nádherných fotografií.

Měla jsem radost, že kniha vyšla podruhé, protože jsem si ji nestihla koupit v prvním vydání, což mě dost mrzelo.