Bubny podzimu

Bubny podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351986/bmid_bubny-podzimu-Vk1-351986.jpg 4 632 99

Cizinka / Outlander série

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše. Poznámka: Vyšlo ve dvou verzích obálky, hnědá a filmová zelená.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Omega

Drums of Autumn , 1996

Janoud
07.08.2018 5 z 5

Tak jsem dočetla a co teď ? 4 měsíce jsem strávila s touto sérií, den co den se těšila na další osudy hrdinů. Myslela jsem si, že mi bude chybět skotská příroda, ale opak byl pravdou. Bavilo mne popisování panenské přírody v Koloniích, i to, jak si Claire a Jamie z mála vybudovali nový domov.
Děj měl stále spád, detaily, zmíněné v průběhu děje získávají zasazením do souvislostí na důležitosti a skvěle tak dokreslují smysl celého příběhu.
Možná SPOILER: Claire má stále silnější okultní schopnosti a jestli v Cizince ji nazývali čarodějnicí, v Bubnech podzimu se jí začíná stávat...

milena8281
19.07.2018 5 z 5

Nechala jsem se úplně vtáhnout do děje a užila si každou stránku. Úžasné. I když upřímně, to co provedli Rogerovi bylo pěkné drsné a všichni za to zaplatili svou daň. Další ne příliš uvěřitelná věc je, jak se Bree i Roger bez problémů přizpůsobili změně století. Věřila jsem to Clair, která měla za sebou zkušenost z války, zvyklá na těžké podmínky, ale ti dva mladí z roku 1967? No dobrá, zvládli to, a už se těším, až zjistím, co bude dál.

Brambor16
09.07.2018 5 z 5

Velice zajímavé, velice dechberoucí... Jako každá kniha, která má přes tisíc stránek, tak se najdou pasáže, které má člověk chuť přeskočit, aby se dostal k dané zápletce v právě čtené kapitole. Ale v této knize jsem přeskočila jen jednu pasáž a to už je co říct. Knihy v sérii cizinka se velmi dobře čtou, jako oblíbený seriál, na který člověk každý týden čeká a vychutná si každičkou minutu. Teším se až se pustím do čtení pátého dílu.

Madelisi
09.06.2018 4 z 5

Diano, co to děláš. Ta délka je neskutečná. Když jsem začala číst Bubny podzimu, tak jsem si řekla, že to bude poslední díl série, ale budu číst dál. Moje sympatie se sice posunuly k Rogerovi a Bree, čtení je návykové, chci vědět, co se stane dál.
Občas sice trochu neštymovala scéna - na začátku dělá postava něco jiného než na konci ale celkově jsem nadšená.
Jenom jsem nepochopila rodokmen v knize - u Jocasty jsou v něm uvedeny dcery, v ději je několikrát řečeno, že je bezdětná.
Palec nahoru dávám Claire za Mendela - přemýšlela, jestli v její době už dělal své pokusy s hráškem - a za to, že u Moravanů poznala v jejich jazyku češtinu. Toto Diana umí, spoustu detailů.

mariva
02.05.2018 5 z 5

Připadá mi, že každý další díl má zase o něco víc stránek než předcházející, ale stejně se kniha báječně čte a těžko se od ní odtrhnout. Mám sice raději, když se děj odehrává ve Skotsku, ale stejně už jsem zvědavá na další díl.

marti7729
28.03.2018 4 z 5

Ó ano ! Po velice hořkém zklamání v podobě mořeplavce, Diana zase zařadila zpět mezi topky ! Bubny se mi moc líbily a jsem ráda, že se děj už zaměřoval spíše na Brianu. Knížku jsem přelouskala o moc rychleji než přechozí díl. Děj je zase plný dobrodružství, ale abych řekla pravdu ani nevím jestli se mi chce číst další díly. Klidně už to mohli bubny uzavřít.

Věro
01.03.2018 5 z 5

Super...asi nejlepší z celé řady, kromě toho prvního.

Natique
04.02.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se bála, že příběh začne uvadat, ale jsme moc ráda, že jsem se spletla... :-)

daza.dt
11.11.2017 5 z 5

Tento díl se mi líbil daleko více než druhý. Děj krásně ubíhá, ani jsem si nevšimla a 1200 stránek bylo pryč (alespoň v mé e-knize). Obě dějové linky Jamie + Claire i Roger + Bree neměly hluchá místa. Uvidíme jak se toho chopí tvůrci seriálu. Za mě rozhodně velká spokojenost.

Fuksinka
12.10.2017 3 z 5

Tohle je vážně fajn oddychovka. Bree a Roger tomu dodali šťávu. Zejména trampoty pana Rogera mě fakt pobavily. Možná bych dala i vyšší hodnocení, nebýt toho množství chyb v textu. Bree má na sobě kalhoty a o dvě věty dál už sukni... Některé věty mají tak divný slovosled, že se musím vracet, abych pochopila, o co vůbec jde. Nemluvě o chybném překladu, který jsem zmiňovala už u minulého dílu. Jako dobrodružná červená knihovna je to fajn. Mohlo být i víc sexu, ovšem nějak mě moc nezajímá, co bude dál. Třeba bude pokračovat seriál i na základě dalších dílů knihy. Pak se raději podívám na něj

ptavichripkaa
09.10.2017 5 z 5

Závislost na této sérii pokračuje. Kniha se mi moc líbila. Roger je pro mě záhadou, nechápu některá jeho rozhodnutí, ale Jamie a Claire ti tomu dávají šťávu.

meredith6677
19.08.2017 4 z 5

Po několika měsících jsem knihu úspěšně dočetla a mohu říct, že se mi těžko rozhoduje, který z dílů byl lepší - zda Mořeplavec, nebo Bubny podzimu. Ve čtvrtém díle se mi hodně líbila dějová linka Brianny a Rogera. Jamie s Claire byli jako vždy osvěžující vsuvkou, ale v této knize jsem si opravdu oblíbila mladší dvojici. Přišlo mi, že příběh Jamieho s Clair se poněkud vlekl a těšila jsem se na části s Briannou a Rogerem.
Zhruba od poloviny knihy se pak od ní nedalo odtrhnout a hltala jsem napjatě jednu kapitolu za druhou. Děj byl jako vždy napínavý, někdy krapet předvídatelný, se spoustu emocionálních zvratů a ke konci knihy i pár slziček ukáplo. Za mě 4 hvězdičky a jdu na další díl! :)

hana6090
06.08.2017 4 z 5

Další výborná kniha ze ságy Cizinky. Claire už 2 roky žije s Jamiem a rozhodnou se usadit na jihu Ameriky, kde založí vlastní menší osadu. Současně se prolínají osudy Brianny a Rogera, kteří se do sebe zamilují a začnou spolu chodit. Brianna se po zjištění určitých historických informacích rozhodne cestovat skrze kruhy za matkou a otcem. Příběh je opět poutavě napsaný. Nejvíc jsem si zamilovala postavu Malého Iana.
Jediné co mi trochu vadilo byly stále se opakující úvahy hlavních hrdinů, které se probíraly stále dokola a dokola, a už to byla trochu nuda. Ke konci jsem začala tyto pasáže přeskakovat. Chvílemi mi taky vadila ta "neutuchající" vášnivá láska, která je stále mezi Claire a Jamiem. Trochu to zavánělo červenou knihovnou. To k tomu ale asi patří, a chápu že je potřeba příběh trochu okořenit. Jinak opět perfektní.

atramVe3
30.07.2017 5 z 5

Napínavá,čtivá,zkrátka kniha Diany Gabaldon :-D

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

dobré,ale trochu moc politiky.

Michelinecka84
18.01.2017 3 z 5

Až do poloviny knihy ubíhalo čtení celkem pomalu. Nějak se mi nedařilo začíst se. Ale téměř ke konci mě děj strhl a četlo se to samo. Jinak musím říct, že by vůbec nevadilo některé pasáže zcela vynechat. Jinak vcelku pěkné čtení :)

jana1976
18.11.2016 5 z 5

Opravdu pěkné, i když první polovina knihy neměla takový spád, ale konec jsem si fakt užívala.

Kytiii
02.11.2016 5 z 5

Za mě celá série naprosto výborná...

nai.ivka
23.09.2016 4 z 5

Knížka mě bavila s výjimkou sexuálních scén.

likaf
29.07.2016 5 z 5

Napínavé, čtivé. Prostě vynikající. Autorka vše popisuje tak dokonale, že při čtení mi běží před očima film...