Bubáci a hastrmani

Bubáci a hastrmani https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22821/bmid_bubaci-a-hastrmani-7nf-22821.png 5 265 50

Veselé povídání o vodnících a strašidlech s několika dalšími pohádkovými příběhy. Pro čtenáře od 6 let. Vesnička Syslov, vodník Brčál se synkem Pulcem a samota Šmejkalka se strašidlem Mulisákem a malým Bubáčkem. Oblíbené příběhy několika generací dětí jsou doplněny dalšími známými pohádkami.

Greenfingers
06.09.2020 5 z 5

Před mnoha lety jsem svým dětem pravidelně četl z knížek mistra Lady: Bubáci a hastrmani patřili mezi jejich zamilované hrdiny. Dlužno dodat, že jsem je měl taky rád.

draka
29.08.2020 5 z 5

Měl jsem původně vydání z roku 1961, ale kniha padla na úbytě. Byla natolik opotřebována neustálým čtením a prohlížením obrázků, že se načisto rozpadla. Děti si z ní nakonec vytahovaly listy a vybarvovaly obrázky pastelkami, neměli jsme sílu jim v tom bránit. Pořídili jsme si novou, stejně krásnou.

Monika1717
09.08.2020 5 z 5

Nejlepší byla pohádka o perníkovém dědkovi.

JáraTym
01.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Skvěle propracovaný a napsaný příběh a každé třetí stránce lahodí nádherná ilustrace, která vše perfektně dotváří. Velmi doporučuji.

Worbitka89
28.05.2020 5 z 5

Krásné příběhy! A ty obrázky - jen jejich prohlížení stojí za to knihu vzít do ruk!

m_martina
14.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, která se mi vryla do mého dětského srdíčka. A svoje místo neopustila dodnes.

berila
14.04.2020 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem v dětství milovala a dodnes ji mám ráda. Nenapodobitelné ilustrace a krásné příběhy.

n.ezn.amy
31.03.2020 5 z 5

nádherné pohádkové příběhy s překrásnými ilustracemi Josefa Lady. Projděte si okolí Hrusic, zajděte dolů k Sázavě a bude na vás dýchat kouzlo těchto příběhů

surikata246
27.10.2018 5 z 5

Moc krásná knížka,kterou jsme doma neměli a maminka když jsme bývali nemocní vypůjčila u sousedů či v knihovně a četla nám.Později se podařilo ji sehnat a konečně ji mít k dispozici doma.

Risris
12.08.2018 5 z 5

Moc hezké příběhy některé i srandovní.
Kniha néni nejen pro dědi.

Chesterton
18.12.2017 5 z 5

Toto byla kniha mého srdce.

Hoshi
03.04.2017 5 z 5

Bubáci a hastrmani jsou pohádky mého dětství. Příjemná, čtivá kniha s krásnými ilustracemi, ke které se každý rád vrátí v jakémkoliv věku :)

MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, pamatuji si, že jsem měla i kazetu a tu jsem taky poslouchala pořád.

rozvera
08.03.2017 5 z 5

Milovaná knížka mého dětství a dalších generací, značně ohmataná, mnohokrát čtená. Stejně jako ostatní knížky pana Lady musím ohodnotit co nejvýše, pro tu spoustu lásky a úsměvů, které ve svých pohádkách rozdává.

rozvera
04.03.2017 5 z 5

Milovanou knížku mého dětství teď už pomalu čte třetí generace (za vydatné pomoci nás dříve narozených). Na knížce je vidět, že prošla za ta léta mnohými rukami a je stále milována, jako ostatně i další pohádkové příběhy pana Lady.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

satanlada
21.04.2016 5 z 5

Pekne pohadkove cteni nejen pro deti :) Nadherne tahy stetcem, ilustrace J.Lady :) Proste pohádky všech generaci.

Blanka78
18.01.2016 5 z 5

krásné pohádky

Jessica007
04.01.2016 5 z 5

Moc krásná knížka s ještě krásnějšími ilustracemi. V dětství mi ji předčítala babička i máma, pak jsem si ji četla sama. Rozhodně doporučuji pro všechny děti. Prostě Josef Lada..

Damato
10.11.2015 5 z 5

Tak nějak kolem roku 1945 ji četl můj otec, v roce 1970 jsem ji četla s nadšením já, v devadesátých letech ji četli moje děti a teď po večerech o Pulcovi a Bubáčkovi čtu vnučkám. A s úspěchem - ani nepotřebujeme počítač.......pane Lado, vaše knihy jsou , byly a budou vždycky dětmi ( i dospělými) milované a doba počítačů na tom nic nemění.