Brzkovský Dvořáci

Brzkovský Dvořáci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305255/bmid_brzkovsky-dvoraci-qzo-305255.jpg 4 21 6

Charakteristika jednoho rodu líčí dramatické události, které prožívají jeho členové. Nevelký, ale zajímavý román přináší příběh Bohouše Dvořáka, který se ke své tetičce na mlýn dostal, ani nevěděl jak. Po strýčkově smrti se stal za cenu nerovného manželství majitelem rozsáhlého hospodářství. Ale skutečně šťasten se stal až v samém závěru do poslední stránky napínavě líčeného děje.... celý text

Jarka_rybář
04.12.2020 3 z 5

Pěkná knížka, velmi hezky s citem popsané reálie vesnice, láska k mlýnu a k hospodářství.

Monike
08.01.2020 5 z 5

Miluji autorku diky babicce, ktera ma snad vsechny jeji knihy. Prijemny styl psani a velmi ctive pri me. Diky CV, ze jsem se vratila do obdobi puberty!

Chesterton
16.11.2017 2 z 5

V letech 1975-77 jsem na Vysočině o prázdninách u své tety objevila na její půdě dřevěnou truhlu, plnou sešitů Vlasty Javořické. Trávila jsem v její společnosti (jako žákyně posledních ročníků ZŠ) všechny deštivé dny a občas se závislost stala tak silnou, že jsem četla i v dnech slunečných :)) Nikdy už se k autorce pravděpodobně nevrátím, ale kdo ví možná má zásluhu na mé stále trvající závislosti na psaném textu nejrůznějšího druhu :)))

EvikU.
07.04.2017 2 z 5

Román z dřívější doby plný přírody. A samozřejmě je psaný trochu jinak. Ale dá se.

modranka
17.06.2013 5 z 5

Kdesi autorka sama napísala, že jej príbehy sú príbehmi skutočného života. Po prečítaní tohto príbehu mi behal mráz po chrbte. Viem, že dnes vekový rozdiel medzi mužom a ženou býva často prehliadaný a nevidíme na tom nič zlé. Ženy sa o seba starajú, aj v staršom veku môžu pôvabom súperiť s mladšími rivalkami. Ale v tomto príbehu mi to pripomínalo zneužitie mladého muža starou babou! Bolo mi ho fakt ľúto. Novela nie je veľmi dlhá, oplatí sa prečítať a oplatí sa nechať knihu v domácej zbierke.

kika 13
08.04.2013 3 z 5

Klasicky psaný román od známé autorky.

venkovské romány

Vlasta Javořická