Brutal Assault: 20 let (1996 - 2015)

Brutal Assault: 20 let (1996 - 2015) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261917/bmid_brutal-assault-20-let-1996-2015-261917.jpg 5 14 4

Celá 20 let dlouhá historie Brutal Assaultu v jedné vazbě. Dárek ke kulatému výročí festivalu. Vychází unikátní kniha, která na pozadí vyprávění shrnuje dějiny a vývoj akce, která prošla proměnou od vesnické zábavy k jednomu z největších metalových podniků na světě. Na 442 stranách ve velkoformátové vazbě se dočtete vzpomínky headlinerů, historky ze zákulisí příprav a organizace Brutalu i příběhy lidí, jimž festival zasáhl do života. A možná se budete divit, koho všeho ovlivnil. Podrobný text pochopitelně doprovází velké množství fotografií a jedna ze specialit, kterou můžeme prozradit už teď - kniha vyšla se dvěma různými obálkami. Takže je jen na vás, jestli zvolíte černou s naturalistickou orlicí nebo tu složenou z cihel josefovské pevnosti.... celý text

Vixiene
20.10.2020 5 z 5

Naprosto perfektní. Nutnost pro všechny, v jejichž srdcích se usídlil tento festival. Popis historie festivalu je napsán velice "lidsky", není to jen výčet zlomových událostí, ale jako přímé vyprávění organizátorů, vystupujících, fanoušků, přičemž mnohdy se dozvíte zajímavé vtipné střípky "ze zákulisí" (a že jsem se někdy smála opravdu nahlas) :D

Knihomolová
18.06.2017 5 z 5

Absolutně vymazlená kniha, která mi při svých dvou a půl kilech stála za to, abych ji čtyři dny tahala v batůžku po BA (přece jen s bolavou nohou nešlo ustát všechny kapely a tak mi tahle brutálně těžká kniha byla skvělým společníkem). Oceňuji práci, kterou museli tvůrci vynaložit, aby se dostali ke všem těm starým fotkám, rozhovorům a vzpomínkám a aby nakonec tu hromadu materiálu přetvořili v tak působivou knihu. Kvalitní papír, skvělý design, dvojjazyčné provedení, informace z ,,druhé strany jeviště"... Jedním slovem pecka!

Disease
02.09.2015 5 z 5

Povedlo se to. Možná vzhledem ke vzpomínkám na rané ročníky dávám 5*, ale co, nostalgie se počítá neasi.

Corvus
27.08.2015 5 z 5

Velkoformátová kniha Brutal Assault je takřka 2,5 kilový špalek (dvojjazyčný - česky/anglicky), věnovaný festivalu Brutal Assault, který by neměl chybět v knihovně žádného fanouška tvrdé muziky. Pro návštěvníky festivalu jde pak přímo o povinnost. Kniha na úctyhodných 442 stránkách mapuje 20 let historie festivalu (1996 - 2015) a zajímavý text je doplněn MNOHA opravdu povedenými fotografiemi (mnohdy velkoformátovými). Kniha nabízí spoustu zajímavých informací, ale i zábavných perliček z historie. Zajímavostí také je, že vyšla ve dvou variantách obálky, přičemž zpracování je na špičkové úrovni (především verze s dvouhlavou orlicí ve zlato-černém provedení). Kniha není žádný drobek: 24 x 30cm. Vřele doporučuji všem fanouškům hudby. Luxusní publikace!

PS: Víte třeba, že Brutal málem po devíti letech zanikl? Nebo že Shindy není jeho zakladatelem? Na 442 stranách najdete spoustu dnes stěží pochopitelných historek, ale také například kompletní rejstřík kapel, které kdy na festivalu hrály.

životopisy, biografie hudba fotografie hard rock, heavy metal

2015  99%Brutal Assault: 20 let (1996 - 2015)
2006  80%Itálie počtvrté na trůnu

Kniha Brutal Assault: 20 let (1996 - 2015) je v