Přeplněný hrob

Čtvrtý detektivní román s policistou Brunem v hlavní roli nás opět zavede do malebné krajiny francouzského jihozápadu a městečka St Denis. Tentokrát spustí lavinu nepředvídatelných událostí jeden archeologický objev - nalezené tělo je však staré pouhých pár desítek let! Je možné, že tato vražda souvisí s militantními ochránci zvířat, kteří protestují proti produkci tradiční francouzské pochoutky foie gras? Vzápětí je Bruno vtažen do nebezpečné hry, jejímž cílem je odhalit spící teroristickou buňku organizace ETA. Tato mise svede Bruna znovu dohromady s jeho největší láskou Isabelle, a tak musí řešit nejen to, kde se skrývají útočníci, ale i jak dál v osobním životě. Kromě osvědčených vyšetřovacích metod nám Bruno znovu předvede, jak je možné si vychutnat dobré jídlo i pití v rychlém a globalizovaném světě a jak si umí Francouzi užívat života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255362/preplneny-hrob-255362.jpg 3.932

Bruno Chef de police 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Dokořán

The Crowded Grave, 2011

Kniha Přeplněný hrob

jarin58
03.12.2017

Francouzský venkov mám rád,popisy kulinářských specialit mi přišli zbytečné a drama také slabší.Přesto nezavrhuji.

vincek1
12.09.2016

Krásně a doufám pravdivě popsaný francouzský venkov. Při popisu pokrmů se sliny jen sbíhaly.
Detektivku si, ale představuji trochu jinak. Čtení pro volný čas.

Ladinek
09.08.2016

Jsem trochu rozpačitý. Popravdě moc nechápu, proč Walker musí příběh oživovat nějakými záležitostmi s teroristy. Samo o sobě je to skvělé. Atmosféra venkova, jídlo, přátelství, boj proti lidské, úřednické a unijní hlouposti vydá samo o sobě na slušný příběh. Ti teroristé jsou tam jaksi navíc, ten případ s mrtvolou je plný prapodivných shod okolností a nakonec ani není jasné, jak to vlastně bylo. Jak ukázal první díl, Walker umí napsat úžasný příběh i bez těch opičáren s Brigadierem. Až budu chtít boj s teroristy, přečtu si něco od Daniela Silvy, nebo Vince Flynna.
Jinak ovšem kniha je stejně úžasná, jako předchozí.

marek1084
12.06.2016

Zapletky paradni, ale v originale vyjde za tyden 9. pokracovani + dve drobnejsi, ktere vysly po 5. a 7. knize. Bohuzel v cestine jsme stale u 4. pokracovani, rada lidi si pak knihy radeji precte v originale nez cekat roky. Zvlast kdyz koupit a cist ebook je otazkou minuty.

alzbeta4340
14.02.2016

Vynikající čistá detektivka, žádný thriller - i přes akční závěr. Stále oceňuji celkem netradiční prostředí francouzského venkova.
Tento, zatím poslední díl série, se mi líbil nejvíce, přestože i ty předcházející jsou výborné.

senora
22.12.2015

Rozjelo se to pěkně. Kulinářské hody mě nebavily. Ale Bruno jako Superman a akční finále jak ze SAW to zabilo úplně.

TeaPeter
15.10.2015

Tak tenhle Bruno se mi zatím líbil nejvíce. Zápletka byla na úrovni, ale přesto pochopitelná a i uvěřitelná. K naprosté dokonalost by knihu přivedlo rozšíření finále o dvě, tři stránky. Další díl zkusím v originále - nechce se mi čekat na české vydání.