Brousek pro tvůj jazýček

Brousek pro tvůj jazýček https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201376/brousek-pro-tvuj-jazycek-201376.jpg 5 63 11

Kniha říkanek na všechny hlásky,na všechna písmena abecedy. Vhodné hl. pro malé děti,které si potřebují jazýček rozcvičit,aby se naučili správně vyslovovat. 9,vydání

boxas
31.07.2023 5 z 5

Čteme si s vnoučkem.
Říkanky jsou krátké, vtipné, dobře se pamatují a třeba mu pomůžou zvládnout i to R a Ř! :-)

Gaeberys
17.07.2023 3 z 5

Pěkné ilustrace. Jinak takových knih s říkankami jsou snad stovky a ne každé dítě baví je opakovat. Oceňuji víc například knihu Logopedické písničky, kde jsou často vtipné texty s melodiemi známých písniček - ty jsou pokladem pro naše děti, které nebaví básničky.

Rozari
06.12.2022 5 z 5

Našli jsme v knihoboxu na nádraží a teď čteme každý večer s naším dvouleťákem, má říkanky moc rád, líbí se mu i obrázky, hlavně ten chlapeček na houpacím koni, co vypadá jako Večerníček :-)
A hlavně to malé dítě vnímá rytmus a zvuk jednotlivých hlásek, při čtení si dávám extra pozor na výslovnost, aby všechno pěkně rozuměl a naučil se sám vyslovovat. Výborná kniha.

los
13.06.2022 5 z 5

doporučuju i pro dnešní děti, říkanky jsou nejen pěkné, děcka si je rychle zapamatují, ale plní i ten logopedický účel, já se to zatracený Ř nakonec taky naučil (řeřuřka a vůbec...)

Péťa Z.
27.05.2022 5 z 5

Knižní poklad. :-) Využívám při logopedické prevenci. Říkanky mají hlavu a patu, knížka obsahuje pro děti líbivé ilustrace. Já to pořád říkám - tyhle staré knihy jsou nejlepší!

DádazPrahy
22.10.2020 5 z 5

Půvabná knížka, která dle mého názoru výborně splnila svůj účel - zábavnou formou vést děti k procvičování výslovnosti jednotlivých hlásek. Ke každému písmenu abecedy náleží krátká říkanka, která může děti zaujmout a ty si ani neuvědomí, že vlastně dělají logopedická cvičení. Například:
"Kája kouká na kukačku

Za jezevcem dívá se
zajíc zpod meze.
kam ten tlustý jezevec
zelí zaveze."
Říkanky doprovází hezké obrázky Luďka Wimra.
Určitě doporučuji.

JancaMia
26.09.2018 5 z 5

Kdysi jsem se podle knížky učila já , teď se s ní učí starší dcera .

Chesterton
09.01.2018 5 z 5

Z pohledu dítěte mi ovšem strojené vůbec nepřipadaly;)
Naopak dodnes k nim mám citový vztah:))
Jako děcka nebereme svět ani sami sebe tak vážně:) Kniha je hravá, veselá a svůj podíl na úspěchu mají půvabné ilustrace.

MOu598
15.05.2017 3 z 5

Knížka ani ne tak pro poznání a naučení písmenek, jako pro jejich výslovnost (logopedii).
Ve snaze, aby se hlásky v říkankách opakovaly, jsou některé verše takové strojené.

R.E.M.
31.05.2015 5 z 5

Nádherná dětská kniha k naučení abecedy, kde ke každému písmenu je básnička. K tomu moc hezké ilustrace. Co víc si přát.

HDosoudilová
13.09.2013 5 z 5

Výborná pomůcka pro předškolní děti =) my s bráchou jsme se s ní zábavnou formou perfektně naučili abecedu...doporučuju!