Brouk Pytlík

Brouk Pytlík https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2522/brouk-pytlik-2522.jpg 4 444 69

Brouka Pytlíka jako knihu ze zlatého fondu české literatury pro děti netřeba příliš představovat. Veselé příhody poplety a rozumbrady Pytlíka rozesmávají čtenáře již několika generací. Knížky Ondřeje Sekory však čtenáře nejen pobaví, ale pokaždé se vedle dobrého příběhu dozvědí i něco nového o světě kolem nás.

Literatura česká , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Brouk Pytlík , 1969

Shashlick
Shashlick
22.03.2021 4 z 5

V podstatě jen jeden příběh rozdělený do mnoha krátkých kapitolek. Je to bláznivější, než samotný Ferda, ale v podstatě se jedná o výukový text o životě hmyzu.

Ishir
Ishir
08.03.2021 5 z 5

Parádní dobrodružství.

Kontryhelka
Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Vtipná kniha pro děti. Brouk Pytlík práce všeho druhu, všechno ví, všude byl. Nezapomenutelné.

Sandik
Sandik
07.01.2021 5 z 5

Záležitost stejně skvělá jako Ferda. 90%

janina66
janina66
23.12.2020 5 z 5

Hned po Fedovi, byl brouk Pytlík, tím zábavným hrdinou. Díky němu pojmenovávám všechny chytrolíny( všude byl a vše zná).
Tato kniha ochlu zábavnější než Ferda.

petraj30
petraj30
20.12.2020 5 z 5

Ferda Mravenec byl náš národní hrdina, ale Brouk Pytlík byl prostě borec. Možná proto jsem Brouka Pytlíka měla ještě o jeden level raději než Ferdu Mravence a totéž platí pro moje děti. Berušku jsem nesnášela ale Pytlíka milovala. S ním byla zkrátka větší legrace, i teď v dospělosti se něčemu s chutí zasměju. Brouk Pytlík nám moc a moc připomíná našeho dědu, který by radil každému nejraději i politikům:-):-) tak by si mohli podat ruce. Pohádky byly moc pěkné a kraťoučké. Dobře se to četlo. Vždycky se u toho moc pobavíme:-)

georginaa
georginaa
15.09.2020 5 z 5

Tak tento "Brouk Pytlík" je používán u nás doma do dnes. Říkám to mému příteli, když něco chci udělat a on je takový rozumbrada a radí mi jak to mám udělat, a všechno zná a všechno umí, akorát bohužel nic neudělá. :-) Tak jsem mu tuto knihu koupila k vánocům, aby měl přesnou představu jak se radí. Je veselo jako v této krásné knížce.

draka
draka
13.09.2020 5 z 5

Díky panu Sekorovi, že nám ukázal, jak máme pojmenovat všechny ty všeználky a chytrolíny kolem nás. Pytlík s Ferdou jsou naší dětští národní hrdinové a číst si jejich veselé příběhy společně s dětmi, nám všem určitě prodlouží život.

Doubravka1975
Doubravka1975
13.09.2020 5 z 5

Ferda byl nejlepší, ale s Broukem Pytlíkem byla větší sranda. Všechno vím a všechno znám....

olívoil
olívoil
24.07.2020 5 z 5

Jedna z fantastických knih Ondřeje Sekory...........nikdy se jeho knihy neomrzí.........těším se, až si ji vnouček jako školák přečte

Mensa627
Mensa627
22.02.2020 2 z 5

Ferda je prostě nejlepší a brouk Pytlík mi dost často lezl na nervy

Richisa
Richisa
10.08.2019 4 z 5

Když syn tuhle knihu dostal, říkala jsem si no nazdar, Pytlík, to je jako Ferda, to se nám asi líbit nebude (mě rozhodně ne, a malému se taky Ferda moc nezdál).
Ale jsem mile překvapena, smáli jsme se celou knihu. Moc pěkná.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
17.06.2019 5 z 5

No jo, můj milovaný přítel. Všechnovímvšechnoznám. Ovšem na chatě máme pár takových Brouků Pytlíků a tady je nemilosrdně hubíme, knížka-neknížka.

los
los
05.05.2019 5 z 5

jak jsem fandil Brouku Pytlíkovi, tak jsem nesnášel Berušku... a Ferda mi připomínal Mirka Dušína

Pavelpi
Pavelpi
15.04.2019 3 z 5

Kniha,která mojí vnučku vůbec nebavila.Není to Ferda mravenec.

Olous1
Olous1
22.03.2019 5 z 5

Kniha mého dětství a dětství mého mladšího syna,kdy jsem mu jí předčítala před usnutím. A přiznám se,že jsem usnula často se synem:):)

Chezster
Chezster
20.01.2019 4 z 5

děti to né vždy úplně baví, ale je to skvěle napsané, barvité, nepoučující a přitom to obsahuje tolik skrytých informací a podlinek. skvělé.

Radka1911
Radka1911
09.10.2018 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství.

jarki
jarki
27.07.2018 3 z 5

Stručné a vtipné příhody brouka Pytlíka, ...všechno vím, všechno znám... nezklame. Občas jsme každý trochu brouk Pytlík.

SSTknihy
SSTknihy
15.06.2018 4 z 5

Všehoznalý chvástal, který ale v praktických otázkách poněkud selhává, i když to většinou myslí fakt dobře – no, kdo by Pytlíka nemiloval. Na rozdíl od dokonalého a akčního Ferdy, postava mě velmi sympatická 

Ondřej Sekora
česká, 1899 - 1967