Broučci

Broučci https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208711/bmid_broucci-B7q-208711.jpg 4 52 10

Kniha pojednává o rodině svatojánským broučků – mamince, tatínkovi a Broučkovi, který byl ale neposlušný – neposlouchal, co mu maminka, tatínek a Janinka říkají. Své neposlušnosti se nezbavil ani v dospělosti, i když na ni mnohokrát doplatil. Broučci žili v souladu s přírodou a Biblí. Před jídlem se modlili, konali dobro a věřili, že vše, co je čeká, je z rukou Božích.... celý text

gabra03
20.02.2022

Medunkavera trochu jste si popletla dvě knížky - tady jste se mohla vyjádřit ke knize Broučci od J. Karafiáta, ale tu situaci s vloupáním a hláškou "samý sádlo, samý sádlo...", kterou pronáší Pučmeloud najdete v knize J. Kahouna Příběhy včelích medvídků. No nic ve zlém, nechtěla jsem nikoho zesměšnit ani urazit, jen to uvést na pravou míru - chybička se občas vloudí :-)

Medunkavera
17.08.2021 5 z 5

Broučci se nám líbili. Jak mně, tak dětem.
Také Večerníček. Hlavně ten díl, kdy takový velký brouk (bohužel teď zrovna nevím, co to bylo za brouka) se jim vloupal do domečku a mlsně prohlížel jejich zásoby. Vždycky vzal jednu skleničku medu, pak vzal další a další a další - ale on nevěděl, že je to med - a bručel si pod vousy: "Samý sádlo, samý sádlo, to je ale divná rodina!"
A dětem se to tak zalíbilo, že pořád opakovaly: "Samý sádlo, samý sádlo, to je ale divná rodina."

MOu598
05.06.2020 3 z 5

Malinká knížečka fotek z Večerníčků, vždy s jednou větou textu. Pro listování s dětmi.

Chesterton
28.12.2017 3 z 5

Milovala jsem scénku s probuzeným Broučkem a maminkou, jenž jde vařit zelnou polévku, kterou jsem jako dítě milovala. Nikdy jsem v dětství nebyla agresivní, ale potkat Janinku, podrazím jí nohu:)) Dnes už nevím proč, ale dobře si pamatuji, jak jsem na tyto pohádky byla alergická:)) Zřejmě určitá forma moralizování mi z toho trčela:)) Tuto obrázkovou od pana Hrubína jsem měla ráda, ale Karafiátovy ani náhodou:))

JLČ
27.12.2016 5 z 5

Knížečka mého dětství - tyto loutky (na rozdíl od jiných) jsou mi dodnes milé.

Teri.Fishing
04.01.2016 5 z 5

Broučci jsou legendární a nezapomenutelní! Zahřívá mě jen když si na ně vzpomenu a ještě ten krásný večerníček!

jitka7
02.05.2015 5 z 5

Co k této knize dodat. Snad ani není nikdo, kdo by ji neznal. Je to nádherná kniha pro děti :)

Bunburistka
16.02.2014 5 z 5

Knížečku mám od narození, snad není člověka, který by ji neznal :)

fantomas 2003
04.02.2014 5 z 5

Je to roztomilé.

Hanyska
04.03.2013

Knížku znám z dětství, je velmi milá s krásnými obrázky loutek, hezky se čte - věty jsou jednoduché se vztahem k obrázku. Je to malý formát knížky, dobře se přenáší a malé děti ji milují. Jednoduché převyprávění Broučků od Karafiáta pro nejmenší děti. Sháním ji pro svou dcerku. Máme sice jedno vydání, ale chybí pár stránek. Myslím, že by byla další hezkou knížkou pro malé a nejmenší čtenáře. Nyní není vůbec k sehnání, poslední výtisky byly v roce 1993 dle vašich údajů. S pozdravem Hanyska