Bronzový poklad

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha popisuje společnost lidí žijících na našem území v době bronzové. Hrdina příběhu, Skrček z rodu Medvědů, nevyniká silou a pro malou postavu je často terčem posměchu, je ale neobyčejně bystrý a statečný. Chytrost a odvaha mu pomohou očistit památku otce neprávem nařčeného ze zločinu, najít jeho vrahy a také Medvědům vrátit dobré jméno. Na cestách s vyslancem vzdáleného rodu prožije mnoho napínavých i nebezpečných situací, často jde o holý život.
Ilustroval Zdeněk Burian.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40632/bronzovy-poklad-t8j-40632.jpg 4.2365
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia
1. vydání originálu:1932
Počet stran:144
Jazyk vydání:český
Edice:Klub mladých čtenářů (SNDK, Albatros)
Ilustrace/foto:Zdeněk Burian
Autor obálky:Antonín Kalcovský
Vazba knihy:pevná / vázaná
Náklad:137 000 ks
ISBN:27-054-88
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Bronzový poklad

Přidat komentář
Kovářskej
07. února

Je to už dávno, když jsem na půdě našel tuto knihu ve které bylo ještě věnování pro mou babičku...Usmívám se, najednou si uvědomuju, že díky Lovcům mamutů a Bronzovému pokladu je ze mě dnes lovec a obdivovatel přírody...

jindrich7442
06. února

S obrovským nadšením jsem se vrhl do četby Bronzového pokladu. Z počátku mě však zarazila domělá náročnost četby. S obtížemi jsem se orientoval v květnatém výkladu a časové nestálosti. Po prvních kapitolách ale začal příběh dostávat základní rysy. S blížícím se koncem rostlo napětí a s upřímností říkám, že v posledních stránkách jsem tajil dech a zamačkával slzy. Krásný dobrodružný příběh se závěrem odpovídajícím těžké době v níž se odehrává.

Aptronym
26.04.2018

Co dodat, jedna z nejkrasnejsich knih meho mladi a ilustrace...

aktijnov
11.02.2018

Konečně jsme se se synem knížkou "prokousali". Ze začátku to bylo docela obtížné, pak už ho příběh zaujal. A smutný konec obrečel...

tanuki
11.01.2018

Doporučeno paní učitelkou jako možná kniha pro zápis do čtenářského deníku žáků 4. třídy s tématem dobrodružná literatura. Pokud se nějaké dítě prokouše první lyrickou kapitolou o toku řeky Vltavy na území Prahy v průběhu tisíciletí a frustrovaně knihu neodloží, tak má vyhráno. Pan Štorch již dál netlačí tolik stylově na pilu a vypráví příběh z doby, kdy slovanské kmeny na našem území neměly ani ponětí o feminismu a výměna manželek probíhala poměrně běžně, bez asistence televizních kamer a hysterických stesků s cigaretou v roztřesených rukou. Lidé byli celkově odolnější, problémy se řešily přímočaře, i když často radikálně, a šikanou se nezabývali dětští psychologové, ale bylo na mládeži samotné, aby si to vyříkala.

Skrček o tom všem věděl své, byl tělesně pokroucený a slabý. Nemohl mezi dětmi obstát svými sportovními a loveckými výkony, což si velice dobře uvědomoval. Zbývala mu jedině jeho hlava, šikovnost a cit pro přírodu, kterými mohl ostatním členům kmene konkurovat a se správnými zkušenostmi dokonce všechny předčit.

Napínavý příběh o zločinu, trestu a hledání vlastního místa ve světě, proložený egyptskou vsuvkou, která skvěle dokládá, jaké rozdíly v životě lidí a jejich vnímání světa v době bronzové panovaly v různých krajích.

Jazyk již mírně archaický, ale ilustrace pana Buriana nezestárnou nikdy.

bruntal
05.01.2018

Četl jsem tuto knížku, když jsem byl malý a je to pravděpodobně má první kniha (od té doby jich však několik přibylo) u které jsem na konci uronil slzu.

Hathor89
11.08.2017

Po dlouhé době jsem si připomněla autora svých dětských let, a to knížkou, kterou jsem dosud nečetla. Život tlupy, šikana slabšího, vražda, dobrodružství, odhalení pravdy, krásné popisy přírody, lidí a zvyků. Poutavé vyprávění o minulosti z pera učitele, který by dnešní hodiny oživil. Navíc nelze přehlédnout úžasné ilustrace Zdeňka Buriana. Oba jsou mistři svých řemesel. I když je dnes spousta knih pro děti a mládež, myslím, že v budoucnu svým dětem alespoň občas přečtu nějakou „štorchovku“, protože tyto knihy mají něco, co mi u těch dnešních chybí …

EvikU.
09.04.2017

Tahle kniha mě bavila. Je to dobrodružství.


Štítky

pravěk dobrodružství

Autor a jeho další knihy

Eduard Štorch

Eduard Štorch
česká, 1878 - 1956

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Bronzový poklad je:

v Přečtených650x
v Čtenářské výzvě14x
v Doporučených21x
v Knihotéce302x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech4x