Brněnské metro

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Ano, tajně, již od roku 1996... Jeho povídkový cyklus přináší svérázné příběhy z prostředí brněnské básnické „bohémy“ 90. let. Trojakovo alter ego — poeta Kojál — zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21054/brnenske-metro-21054.jpg 3.430
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Brněnské metro

AnjaVCL
06.08.2019

Brněnský koktejl s příchutí slezských Beskyd, zelené a pajzlů, kde se slézají nasávající intelektuálové. Je to surrealistické a potrhlé a nutno dodat, že ten, kdo nezná trochu místních reálií, nepozná v Odillovi Petra Stančíka a neví o posedlosti Pluháčka=Reinera Blatným (o dalších lahůdkách nemluvě), si patrně knihu tolik neužije. Pro umělecky založené milovníky brněnského bizáru je to ovšem ideál.

JLČ
05.05.2019

Slátanina pro snoby...


jaryn
27.09.2015

Příběh dosti volně pojatý, téměř lyrický, rozhodně recesistický, v podání Arnoštka Goldflamů snad i kouzelný.

lushi
30.06.2015

Je potřeba znát básníky z okruhu nakladatelství Host? Zřejmě ano.
Budete se bez této znalosti nudit? Zřejmě ne.
Brněnské metro rozhodně není lehká četba, kapitoly jsou mezi sebou propojeny lehce, souvislosti musíte aktivně hledat. A opravdu je musíte hledat, protože kniha nepřináší pouze příběhy z podzemí, ale i tajemnou zápletku.