Boj se tmy

Boj se tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298564/mid_boj-se-tmy-xuJ-298564.jpg 4 78 28

Brigid Quinn série

Bývalá agentka FBI Brigid Quinnová zažila psychopatů víc než dost. Chce nechat vše za sebou a vybudovat si v Tucsonu nový život s manželem, přáteli a klidnou prací soukromého očka. Po smrti švagrové se ujme sedmnáctileté neteře, která však začne projevovat nezdravý zájem o pitvání různorodé zvířeny. Brigid mezitím slíbí místnímu páru pomoc s vyšetřováním smrti jejich syna – ani to nakonec není tak snadné. Její dům přestává být útočištěm a všude jako by číhaly nové hrozby. Brigid neví, jestli může vůbec někomu věřit. Nebo je to jen tím, že se ďábel nastěhoval blíž?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Fear the Darkness , 2014

Hella
21.07.2017 3 z 5

Na druhý příběh s Brigid Quinnovou jsem se moc těšila, dokonce jsem uháněla městskou knihovnu o zakoupení titulu do fondu, ale jak to tak bývá, byla jsem zklamaná. Na rozdíl od ostatních nadšených hodnotících já tuto knihu považuji za výrazně slabší než předchozí Běsni a zuř a jsem z ní zklamaná. K tomu jsem navíc několikrát měla pocit, že trochu drhne překlad a Brigidiny "příhody" i chování mi přišly nevěrohodné a divné. S bídou za 3/5*.

RomanTilcer
23.04.2017 5 z 5

V tomhle thrilleru se podruhé setkáváme s Brigid Quinnovou, bývalou agentkou FBI, kterou jste mohli poznat už v románu Běsni a zuř. Zatímco ale první kniha nabízela mumifikovaný mrtvoly, více než jednoho sériovýho vraha a ostrou akci od samýho začátku, dvojka je docela jinde.
Brigid se po smrti švagrové na nějakou dobu ujme sedmnáctileté neteře Gemmy-Kate, a nemálo prostoru se tak věnuje rodinnýmu životu, ve kterým nikdy nebyla zrovna dvakrát kovaná. Do toho se objevujou zdravotní potíže, který jí dávají zabrat jak po tělesné, tak po duševní stránce, a to do takové míry, že nepoznává sebe samu – a nepoznává ji ani čtenář. Namísto drsnýho honu na vraha tu máme podstatně komornější drama, odehrávající se víceméně v kruhu rodiny.
Pozor, to neznamená, že by něco bylo špatně. Autorka se jen obloukem vyhnula čtenářovu očekávání a podobný kousky předvádí v celé knize. Vyzrála v ještě lepší vypravěčku, a i když tu detektivní linka není tak výrazná jako v prvním románu, není ani zdaleka slabá. A co je asi hlavní, neubylo Brigidina jízlivýho humoru, takže pokud se nenecháte vyvíst z míry odlišností od Běsni a zuř, určitě budete spokojeni.

Šárka5875
22.04.2017 5 z 5

Brigid mě baví. A v tomto příběhu mě bavila ještě víc, než v prvním. Přestože se nejméně první třetina knihy vůbec netváří jako detektivka, čtení mě bavilo. Postava Brigid mi přišla naprosto skvělá, vtipná, a to i tehdy, když šlo do tuhého. Černý humor a Brigid jdou prostě ruku v ruce. A jak si tak příběh zpočátku poklidně plynul a já získávala pocit, že asi tentokrát opravdu odhalím, kdo za vším stojí, náhle jsem byla vyvedena z omylu. Děj nabyl na spádu a já hltala stránku za stránkou, protože jsem byla opravdu hodně napnutá, jak to nakonec s Brigid dopadne. Za mě velké doporučení.

Ivuska.09
02.04.2017

Líbí se mi, jakou hlavní hrdinku Becky Mastermanová pro své dílo zvolila - Brigid Quinnová už je téměř šedesátnice, vyrostla v policejní rodině, dříve pracovala v utajení jako agentka u Federálního úřadu pro vyšetřování, jezdila po zemi a vydávala se třeba za prostitutku, drogovou kurýrku nebo obchodnici s bílým masem.

Celý příběh se postupně rozjíždí, až nabere ty správné obrátky. Je poutavý a čtivý - pokud budete mít dostatek času, slupnete ho jako malinu.

kikies
23.03.2017 4 z 5

Druhý díl s Brigid mi přijde jen o trošinku slabší než první, ale pořád z něj mám velice dobrý pocit. Napětí graduje od pozvolnějšího začátku do působivého finále, hrdinka je mi pořád neuvěřitelně sympatická i se svými náladami a chybami, je prostě lidská a to je na ní právě to nejlepší. Neuvěřitelně mě zaujala postava její neteře, u té jsem byla fakt napjatá, co z ní vyleze :-) Tohle je fakt dobrá série, která nepotřebuje ke čtivosti bůhvíjakou brutalitu, potoky krve a desítky mrtvol. Je to svěží vítr mezi detektivkami.

kneslova
23.02.2017 4 z 5

Velice slušná kniha, pohodová detektivka, první kniha autorky se mi však líbila trochu víc

mmmisulka.r
21.02.2017 4 z 5

Po počáteční skepsi jsem dostala to, co jsem chtěla. Začátek mi příliš nezaujal, ale pak se příběh krásně rozjel a občas dokázal působit jako slušné psycho. Velmi povedená detektivka s prvky thrilleru. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

soukroma
07.02.2017 5 z 5

Mám velikou radost, že autorka ve své druhé knize nejen nezklamala, ale naopak dle mého ještě překonala svoji velmi dobrou prvotinu. Tentokrát se kolem nemotali žádní sérioví vrazi ani stíny minulosti agentky FBI v důchodu, ale celé drama bylo vlastně docela komorní (pár vnějších činitelů jen zahoustl zápletky a rozptýlil soustředění na možné podezřelé). Velice se mi líbilo (s ohledem na zápletku, nikoli snad s ohledem na Brigid), že hrdinka tentokrát rozhodně nepůsobila jako nějaký typický superman (neprůstřelný hrdina současných thrillerů), který vše dokonale zvládne fyzicky a psychicky - měla se sebou naopak spoustu problémů a vůbec netušila, co se s ní děje. Prostě tahle kniha byla teprve jiná, originální a velice čtivá (slupnuta s uspokojením za jediný den).

2015  78%Běsni a zuř
2017  83%Boj se tmy